Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 27.09.24 
Автомобили
   >> Citroen
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Astra za ZX zasluzava li si ???нови  
АвторGTE (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 17:33



Zdravejte, da pitam dali si zasluzava da smenja Astra ta si 1.4 kombi 1993 za ZX 1.4 1995. I dvete koli sa v ravnostojno systojanie. Kak e podryzkata na ZX-a, vozijata mnogo po-dobra li e, gnie li, ima li specefichni problemi po dvigatelja ili neshta za koito ne se seshtam da pitam. Blagodarja vi predvaritelno.



Тема Re: Astra za ZX zasluzava li si ???нови [re: GTE]  
АвторCaмo BX (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 08:59



Според мен НЕ !
Ако Астрата ти не е изгнила около задните калници или няма някакъв кардинален проблем, изобщо не си струва.
ZX си е един банален средна ръка автомобил (моля колегите каращи ZX да не се сърдят).
Единственото което си струва от СИТРОЕН са колите с хидравлика на окачването.
Астрата е с ПЪТИ по-здрава и икономична кола от това което ти предлагат.

Успех!

P.S. ZX сигурно ще те вози ма-а-а-а-алко по- меко!



Тема Re: Astra za ZX zasluzava li si ???нови [re: Caмo BX]  
АвторGTE (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 09:05



Znam che ima BX ot 1993 godina, sled tova maj veche e Xantijata. Za syzalenie njamam parichki za Xantia, a BX v dobro systojanie pochti ne se namira njakoj da si go prodava, vseki si go kara. Znam che hidravlichnata vozija e strahotno udovolstvie. Znachi na tozi etap da zabravja za ZX.



Тема Re: Astra za ZX zasluzava li si ???нови [re: GTE]  
АвторCaмo BX (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 09:16



Моят ВХ се продава (всичко се продава на този свят) - 3000 лева за кола в перфектно състояние - с РАБОТЕЩ климатик, Автоматична ск. кутия + Газ - за да ми е по-евтино хубавото возене.
Ако си мераклия - казвай.
GSM 0899 894611

НЯМА такава кола за ТАЗИ цена !



Тема Re: Astra za ZX zasluzava li si ???нови [re: Caмo BX]  
АвторGTE (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 10:05



Kazi mi samo koja godina e, kakva i e kubaturata i 4 skorosten li e avtomatika ili e 3 skorosten.



Тема Re: Astra za ZX zasluzava li si ???нови [re: Caмo BX]  
Автор CX ()
Публикувано27.10.04 10:16



В отговор на:

НЯМА такава кола за ТАЗИ цена!



Мдааа, прав си. Има по-хубава кола на по-ниска цена И преди да вземеш да се обидиш искам да кажа, че всичко е въпрос на гледна точка. Колата, за която говоря я има в Продажбите. Става въпрос за СХ също с РАБОТЕЩ климатик, не е автоматик и не е на газ. Но пък е много бърз и е с 500 лв. по-евтин. А и вози страхотно.



P.S. Колкото до темата, аз предпочитам ZX-са пред Астрата. Лично мнение



Тема зависинови [re: GTE]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано27.10.04 10:58



В какво състояние е едната и другата кола...

за цените на частите... ами поносими са.... има орогинални, има и не оригинални.. цените са сходни... разходът извън града със сигурност е по-висок... имам приятел с 1.4 Кадет, средно с 1л по-малко на 100км... и в града и на дълго..

типичен проблем са лагерите на зедния мост, които трябва да се подменят периодично.. 80хкм = 135лв труд + части...

1.4 мотора не бих казал, че е проблемен, само отначало трябва да свикнеш, че винаги работи на/над 90 градуса, при ГМ на извънградско Т пада, при Ситроен си е като в града ... поне 1.4 ... + мотора е бързооборотен...

дай е-мейл, ако искаш да ти пусна инфо за колата, статии, въпроси и отговори събирани от форума и т.н.

лека и полека!


Тема Re: зависинови [re: Bibass]  
Автор evilzet (член)
Публикувано27.10.04 11:26



zx-а е много по-добре откъм ръжда-
това е главното му предимство пред астрата

но поддръжката му е ПО-СКЪПА
тук ще кажа нещо , което страшно ме дразни откъм поддръжка:

както каза Бибас има оригинални и неоригинални части. при оригиналните части нещата може би са сходни като цени.
обаче неоригиналните части за ZX са много по-скъпи от неоригиналните за астра и изобщо от неоригиналните за немски коли. тъй като се предполага че ментетата се правят на едно място за най-различни марки -ЗАЩО СА ПО-СКЪПИ ЗА СИТРОЕН ?????
това според мен е изкуствено завишение


пример заден тампон за носач - оригинален СФА 60 лв. , неоригинален 28, видимо смотан неоригинален 18лв.
тампон за фиеста смотан - 8лв. - конструктивно по сложен от този за zx-a

знам че има и примери в обратна посока и не оставайте с впечатление че обичам ментаците (досега само тези тампони са ми менте, всичко останало е от СФА) но действителността е такава.
чудно защо за нашите "свиркаджийски" коли които в масовото джамбазко мислене не са коли, частите са по-скъпи



Тема запали лампата!нови [re: evilzet]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано27.10.04 12:38



за кой тампон на задното говориш? насочващия? големия? дето в АМК е 75лв?

къде го има за 28лв? в Сасик (Сасич) ми обявиха нек'ва цена по-висока и от на АМК, но бил "усилен" .... хахахха

за ръждата виж, забравих да кажа... единия ми праг е подгънат точно след предната гума... метнах се в една пропаст и се покриви малко и дъното на купето... за 3-години ръжда не съм видял да е избила, а говорим за място където и сол, и вода, и гняс си дават среща по цялат година! ...

нищо общо с Опел нямат тенекиите... виждал съм само един Зет с ръждясъл калник... собственикът каза, че е сменян и още го е яд, че не е взел 2-ра ръка обработен, а е настоял за нов от АМК...

лека и полека!


Тема Re: паля ксенонанови [re: Bibass]  
Автор evilzet (член)
Публикувано27.10.04 13:59



за ръждата - ами и аз това изтъквам за главно предимство

за тампона - носач (преден) тампон заден.
за задния мост е друга работа освен че в сфа е по-евтино от амк






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.