Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 24.06.24 
Автомобили
   >> Citroen
*Кратък преглед

Тема trudno palene ZX1,4iнови  
Авторmoto (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 23:15



Ot kakvo moze da mi pali trudno ZX-a(1,4i), kogato mi namalee nivoto na benzina v rezervoara.Za da si pali dobre trqbva da imam pone 15-20 litra vinagi,ina4e sumata i vreme vartq dokato zapali,,daze kogato e sprqna v naklon s prednicata nagore,ponqkoga izob6to ne moze da zapali.Svalql sam rezervoara specialno da vidq dali ima gorivo(6toto nqmam mnogo vqra na dat4ika za gorivo),okazvalo se e 4e sam imal problemi s paleneto i s 20-22litra.
Spored vas ot kvo moze da e problema,,spored men bi trqbvalo gorivoto da se izsmukva do kraja bez da ima problem s paleneto.
Imateli takiva problemi s paleneto kogato vi namalee gorivoto???
Kazete kvo mislite za problema



Тема Re: trudno palene ZX1,4iнови [re: moto]  
Автор -TACHO- (минаващ)
Публикувано25.10.04 01:44



Сменял ли си скоро горивен филтър, как е вентилацията на резервоара??
А дали ти показва вярно бензиномерът?



Тема Re: trudno palene ZX1,4iнови [re: -TACHO-]  
Авторmoto (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 10:35



горивния филтар е сменен, и няма никва разлика.Все така трудно си пали.А бензиномера много не го гледам.Гледам какво сам налял на бензиностанцията.



Тема Re: trudno palene ZX1,4iнови [re: moto]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано25.10.04 12:06



съвет:
следващия път като го направи откачи бензино провода и виж дали подкачва бензин... ако не подкачва търси проблема в б.помпа, ако има бензин търси по тоците (макар 2-рото да ме съмнява)...

при мен помпата е отпред и незнам как изглеждат тези, които са в резервора, но според мен можеш да започнеш оттам!

лека и полека!


Тема Re: trudno palene ZX1,4iнови [re: moto]  
Автор чичoвoтoМодератор (любознателен)
Публикувано25.10.04 13:15



А сондата дали е потопена достатъчно надълбоко в резервоара?

Veni, vidi, vici!


Тема Re: trudno palene ZX1,4iнови [re: moto]  
АвторFloyd (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 15:40



Ami re6enieto edno zima6 200 lv v djoba i bqga6 v serviza dano ti stignat 4e tiq v specializiranite servizi zimat dosta no i pravqt ne6tata izbora e tvoi.



Тема Re: trudno palene ZX1,4iнови [re: Floyd]  
Автор чичoвoтoМодератор (любознателен)
Публикувано25.10.04 16:07



То има и друго, вземаш 20,000 лв, продаваш ZX-а за още 3-4 и си купуваш нов restyled (демек Xsara).
А специализираните сервизи освен че правят и много неща развалят. Аз бих отишъл там само за такава диагностика, дето другаде не могат да ми я направят (щото нямат стенд например), и за гаранционен ремонт.

Veni, vidi, vici!


Тема Re: trudno palene ZX1,4iнови [re: чичoвoтo]  
Авторmoto (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 21:49



сондата преставлява самата помпа,,тя е потопена в резервоара и е на стойки,няма как да се потапя пове4е,под нея остава около 1см най-много.



Тема Re: trudno palene ZX1,4i [re: moto]  
Автор -Lee- (wow)
Публикувано27.10.04 20:45



ако това би те успокоило и аз имам подобна ситуация, само че леко по-различна. Като остана на малко бензин (смятай скоро аха да светне резервата) и започва да пали трудно. Лелеле ако си на наклон тогава още по-трудно, но мисля че е разбираемо след като това (резервата) са май бяха 5-6 литра, а резервора е плосък и бензина се е разтлал по дъното.


Така при теб що като го прави дори при 10-15 литра и трябва да имаш поне 15-20 литра и след като филтъра ти е ок, имаше май там някакъв датчик (устройство) за изпаренията на бензина и задържането определено ниво в маркуча на бензина при загасен мотор...нещо ми се върти в главата.....намира се като отвориш капака вляво от мотора - върху калника отгоре. Ще го видиш в него влиза маркуча който идва откъм горивния филтър изпод колата, а от него излиза маркуча който отива по предназначение към мотора/инжекциона :) Също така има куплунг включен в този датчик/уред.
Та това е една джаджа дето също може да ти прави такива мизерии за които говориш. Хубавото е, че може да си я тестваш само с Мултицет. Ама трябва да
да го видя в книжката какво беше, че сега малко наизуст говоря.

Използвайте новия форум: www.citroen-bg.net/forum



Тема Re: trudno palene ZX1,4iнови [re: -Lee-]  
Авторmoto (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 16:23



от начало беше така като теб,светне ли лампата и ако огася в наклон с предницата на горе няма запалване,но нали ти казвам 4е ся и с пове4е гориво прай саштото..
При теб от кво ти е проблема(мисля си 4е бензина трябва да се изсмуче до край без да прай проблеми с паленето),предполагам 4е и моя 6те е подобен.
Аз си мисля да не е проблема от бензиновата помпа която е в резервоара???




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.