Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:36 09.06.24 
Автомобили
   >> Citroen
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Компресия на цилиндритенови  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано12.07.04 13:28



Преди седмица си купих ZX 1.6i, 92 год., на около 150000 км. Ходих при един познат да ми измери компресията защото ми се струва че мощността не е както трябва. Тя е около 8.0 атм. и в четирите цилиндри при топъл двигател.

Въпроса ми е колко е компресията за моя двигател по каталог. Моя познат не знаеше и предположи че трябва да е около 10.5-11. Освен това ми предложи да сипя някоя от рекламираните добавки в маслото за да увелича компресията. Какво смятате за добавките. Някой сипвал ли е и доволен ли е от това. Ако да - коя е добавката.



Тема Re: Компресия на цилиндритенови [re: Hoв]  
Автор tishovsx (Xantia 2.0i VSX)
Публикувано12.07.04 14:09



Едва ли ще си решиш проблема с добавка но пробвай





Тема Re: Компресия на цилиндритенови [re: tishovsx]  
Автор tishovsx (Xantia 2.0i VSX)
Публикувано12.07.04 15:21



PS. за твоя двигател компресията трябва да е 9.6 :1



Тема Re: Компресия на цилиндритенови [re: tishovsx]  
Авторkosio (Нерегистриран)
Публикувано12.07.04 16:45



такъв тип технически данни за моторите от къде се вземат?

дай някой линк или пиши за моя 1.8i 8v xantia колко трябва да е компресията



Тема Re: Компресия на цилиндритенови [re: tishovsx]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано12.07.04 16:57



Това 9.6:1 като го гледам, много прилича на степен на сгъстяване, което е различно от компресия та при 9.6 => компресията да бъде над 11 за да е нормална и също е много важно разликата между цилиндрите да е не повече от 1 примерно отлично би било компресия 12-13...



Тема Re: Компресия на цилиндритенови [re: Hoв]  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано12.07.04 17:44



Абе хора аз по принцип не разбирам от коли, ама тук говорим за компресия която се измерва в атмосфери. По същия начин се мери налягането в гумите. Уреда който мери това нещо е най-обикновен манометър.

Така че отговора трябва да е от сорта: компресия 9.6 атмосфери или 11.5 атмосфери (това са примери).

Това 9.6:1 какво значи - 9.6 атмосфери ли. На 'Любител' разсъжденията му по принцип също не са ми много ясни.

Въпроса ми беше: за моята кола по документи каква е компресията (в атмосфери). Като се отчете пробега и годините и - колко би била нормалната и компресия в момента (ясно е че кола на 12 год. без основен ремонт не може да се очаква да има 100% компр. както когато е нова).



Тема Re: Компресия на цилиндритенови [re: Hoв]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано12.07.04 18:06



9.6:1 няма мерна единица, защото е отношение, то не се изменя с пробега. Може да се измени само при ремонт, когато се шлайфа главата или блока. Това е отношение на обеми: единия обем е когато буталото е в долна мъртва точка, а другия когато е в горна мъртва точка.
За компресията - няма точни данни, дори при излизането от завода, стойностите варират. Чел съм че за атмосферни двигатели компресията трябва да е приблизително равна на степента на сгъстяване умножена по коефициент 1.3х затова и написах, че нормално би било компресията да е между 12-13 атмосфери. Много е важно разликата между мин и мах на различните цилиндри да е най-много 1 атмосфера. А колко е минимално допустимата компресия незнам, но за моя мотор (сгъстяването е 9.2) под 10 означава че е за ремонт.



Тема Re: Компресия на цилиндритенови [re: Любитeл]  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 09:56



'Любител' това което казваш е много хубаво, подробно и ясно. Но тогава ние какво мерим. Степента на сгъстяване е нещо което е на практика постоянно за даден двигател. Това не се мери, то не се променя. Значи според теб за нов двигател с степен на компресия 9.25, компресията, която всъщност се мери, трябва да е 12 атмосфери. Аз имам 8 атмосфери. Т.е. двигателя ми работи на 2/3 от първонначалния си капацитет, т.е. мощност 60 к.с. вместо 90 к.с.

Така ли е?

Какво се прави в такива случай за да се въастанови мощността.
Някой слагал ли си е добавка в маслото и каква. Рекламират една руска, някой има ли впечатления за нея.




Тема Re: Компресия на цилиндритенови [re: Hoв]  
Авторkosio (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 10:56



по моето скромно мнение, в такъв случай се прави основен ремонт. успех.



Тема Re: Компресия на цилиндрите [re: Hoв]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано13.07.04 12:26



Косьо е прав за основния ремонт , още повече че е на всички цилиндри 8 атм. Ако беше на един може би щеше да се окаже или клапан или сегменти... А ти сигурен ли си, че правилно са ти измерили компресията?
Топъл мотор (това го каза че е било така), всички свещи развити, завиваш манометъра на 1 свещ газ до дупка и въртиш докато спре да мърда манометъра и после по същия начин и на другите цилиндри - така ли процедирахте?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.