Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 23.06.24 
Автомобили
   >> Citroen
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Citroen-Peogeot глави?нови  
АвторCitroenchev (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 09:24



здравейте!
един въпрос дето за мен е проблематичен!
сега като моя двигател е вече на Краси гледам възможно най-бързо да приключа с профилактиката на турбо мотора. Оказа се че този тип двигатели имат проблем с износването на клапаните и водачите им. така че ако ще купувате Ситроен с такъв двигател - особенно внимателна проверка на двигател!аз вече ги смених и сега се надявам че двигателя ще работи перфектно, защото от към цилиндри, бутала и сегменти е просто ОК!
обаче!
някой да знае от къде мога да си купя необходимите хапченца за регулировка на клапаните?
искам място - магазин където да ида и кажа трябва ми едно хапче с размер ...., две с размер.... и
благодаря предварително за помощта!



Тема Re: Citroen-Peogeot глави?нови [re: Citroenchev]  
Авторnikolaih (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 09:53



......ако съм разбрал правилно,ти имаш горно разположен разпределителен вал и имаш нужда от комлект пулове за регулиране......за целта ще ти неоходим и микрометер за да мериш пуловете които са в мотора ,и тези които ти трябват....при всички случей не се изплаща да се ги купуваш -освен ако нямаш сервиз...



Тема Re: Citroen-Peogeot глави?нови [re: nikolaih]  
АвторCitroenchev (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 12:10



абсолютно правилно си ме разбрал!
обаче и аз също знам че не се рентира да си купиш целия комплект, освен ако нямаш сервиз!
да ама и сервизите тук смятат че не им се рентира и НЯМАТ ТАКИВА КОМПЛЕКТИ!!!!!!!!!!!
във всеки случай АМК Лясковец и Габрово нямат!
тъпанари! ако се наложело шлайфали пулчетата на плосък шлайф с магнитна маса! представи си каква играчка е да направиш добра регулировка! а дали въобще я правят?
та затова питам колегите които са тук в БГ дали незнаят магазин където да ги продават на бройка и естествено р-ра който ме е необходим - аз ще си ги измеря, затова няма проблеми!



Тема Re: Citroen-Peogeot глави?нови [re: Citroenchev]  
Авторnikolaih (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 12:31



.....аз все съм имал коли с горни валове и се бях замислил сериозно,ама си е голям разход....мисля че в София има майстори с такива комплекти-нека колегите да кажат



Тема Re: Citroen-Peogeot глави?нови [re: Citroenchev]  
Автор anci (новак)
Публикувано06.10.03 13:00



аз такива пулове на бройка си купувах в Пазарджик и се продаваха на бройка, понеже това едва ли те устройва поне един съвет - на мен ми се случи да не ти се случи и на теб. Попаднах на дефектен пул на него пишеше размера и не го премерихме с майстора и "бах маа му кво стаа с тоа клапан" - а той пула почти "двойно" по дебел, така че е хубаво с микрометъра да се чекне преди монтажа.
Но си мисля че не е проблем да се продават и в Търново пулове на бройка



Тема Re: Пуловенови [re: Citroenchev]  
Автор BXMarkov (НЕПОЗНАТ)
Публикувано06.10.03 14:54



След яко търсене се добрах до информацията, че във В.Търново в сервиз на Пежо - "Евромобил" има пулове в момента. За жалост не ми дадоха точни координати. Провери и се обади! Успех

I LOVE THIS CAR !


Тема Re: Пулове в Софиянови [re: Citroenchev]  
Автор BXMarkov (НЕПОЗНАТ)
Публикувано06.10.03 15:00



има в сервиз ИНКОТАР - определени размери, но няма комплекти - координатите им са на адрес http://www.inkotar.com/

I LOVE THIS CAR !


Тема Re: Citroen-Peogeot глави? [re: Citroenchev]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано06.10.03 19:36



Не знам за какъв двигател става въпрос но...
В СФА пита ли , аз преди време ги бях питал по телефона и казаха че имат различни размери пулове и се продаваха на бройка.



Тема Re: Citroen-Peogeot глави?нови [re: PeGaz]  
АвторCitroenchev (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 08:38



10X на всички!
не съм проверявал в СФА!
тази събота обаче съм я определил да обиколя в В.Търново и да намеря от къде да си купя пулчетата които ми трябват!
то се е видяло че бързо няма да го подкарам, пък и досега не съм правил глава с нови клапани и водачи, та ми се ще да стане като хората....
бързата работа....



Тема Re: Citroen-Peogeot глави?нови [re: Citroenchev]  
Авторcлaви (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 15:30



ВЕЛИКО ТЪРНОВО
ЕВРОМОБИЛ
ул. Н. Габровски 61
тел: 062/600 746
факс: 062/600 746
сервиз: 062/600 746




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.