Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:56 23.09.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
*Кратък преглед

Тема ДЦП?нови  
Автор 132701 ()
Публикувано12.04.11 09:31



Здравейте. Имам диагноза спастична левостранна хемипареза след получена травма по време на раждането ми ( докторите ме изтървали ). На 35 години съм и допреди 5 години нямах сериозни здравословни проблеми. Малко след като родих на 30 годишна възраст, ми се появи слабост в дясната ръка, на която не обърнах особено внимание. Година след това изкарах почти на крак грип и около месец след това се появи обща слабост в цялото тяло, която продължава и до днес, като постоянна умора е. Междувременно ми се появи замъглено виждане, световъртеж, изтръпвания по краката и ръката, слабост в десния крак, нистагми, треперене, непоносимост към топлина. Тия симптоми ту отминават, ту пак се появяват. Постоянно ми останаха слабостта, замайването, тръпненето в дясната ръка и крак, слабостта в краката. Отхвърли се диагнозата МС, а сеганевроложката ми се мъчи да м убеди, че всичко е от ДЦП-то . На което аз не вярвам. Тя хм не може да ми даде обяснение, защо се е получило това усложнение след толкова години и то в дясно, след като хемипарезата ми е в ляво, хем продължава да ме лекува за ДЦП.
Та въпросът ми е следният: Възможно ли е наистина тия ми проблеми да са резултат от ДЦП? Ако е така, защо са вдясно, защо след 30 години се проявиха?
Ходила съм и при други невролози, но те като чуят ДЦП и отсичат от туй ще да е, но на всички им куцат обясненията. Един ми каза, че мозъкът ми бил растял, пък сетне видиш ли бил спрял да расте и на ти проблема. Друг, че при пренатоварване - физическо или психическо, се появявал проблем при предаването на импулсите в мозъка и разни ей такива обяснения. Направо взе да ми писва, а има дни в които едвам ходя, краката ми се сковават и съм като Робокоп.
Моля, ако някой има идеи или някакви сайтове, където да прочета, да сподели. Изчетох и български, и чужди сайтове и за МС, и за ДЦП, но други сходства с ДЦП не намерих, освен левостранната хемипареза, или пък тя да има такива последици.
Благодаря предварително.
Пуснах тази тема и в клуб Медицина, но отговори няма :(



Тема Re: ДЦП? [re: 132701]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано17.04.11 20:49



Здравей! Аз също съм с диагноза ДЦП, спастична парапареза и до колкото разбирам съм по зле от теб, поне като чета диагнозата. Доста нелогично ми се струва да се твърди, че тези симптоми са от основното заболяване. Когато аз бях бременна, един ортопед светило в областта си ми каза, че ако родя ще съм на инвалидна количка. Аз обаче изобщо не се стреснах тогава, имайки за пример доста жени с такава съдба, станали майки и всичко им е наред и на тях и на децата им. Имах много лека бременност, родих със секцио и слава Богу не съм се влошила. Сина ми вече е на 13 години. Първата година след раждането имах внезапни остри болки в таза, но постепно това отшумя. Други проблеми не съм имала. Като кача килограми обаче ходя точно като Робокоп, както ти казваш, затова гледам да подържам относително постоянно тегло. Намери си свестен невролог, това за пренатоварването пък категорично не е вярно. Аз работя като счетоводител много години вече и умственото натоварване ми е ежедневие, не мисля че това ми е влошило състоянието. И ние като всички хора се изморяваме нормално е, но чак пък да се чувстваме толкова зле...при мен поне не е така. Може би имам леко влошаване но то е моментно, като се наспя и съм като нова. В смисъл не по зле от обичайното. Много се спекулира с диагнозата ДЦП, на една позната скоро и казали че постоянното и главоболие е от това. Малко по късно си направи пълни изследвания и се оказа че има анемия. Пи желязо и главоболието изчезна.
Не се осланяй на тези обяснения, търси истинската причина. След 30 години сама се съмняваш че е възможно такова влошаване. Дано да не е сериозно. Успех!

Редактирано от _belladonna_ на 17.04.11 21:07.



Тема Re: ДЦП?нови [re: _belladonna_]  
Автор 132701 ()
Публикувано18.04.11 09:22



belladonna, благодаря ти за отговора :) Аз до миналата година дори нямах тази диагноза ДЦП. В епикризите ми от детството пише само Спастична левостранна хемипареза, никъде не споменават ДЦП. Тогава лекарите казваха, че не е сигурно дали ивреждането ми е от мозъчния кръвоизлив, или от това, че са ме хванали за левите крак и ръка. И тъй като не могат да обяснят какво става, сега ми лепнаха тази диагноза. Преди 4 дни ми правиха доста подробно ЕМГ и се установиха доста увреждания погръбнака - коренчови и от ЦНС за лявата страна и само от ЦНС за дясната. Невроложката, която ми го прави ми препоръча да си направя ЯМР с включена съдова програма и контраст, за да се види дали наистина имам съдови увреждания на мозъка и за по - сигурно да се отхвърли, или потвърди другата диагноза МС. Наистина много се спекулира с някои заболявания и тъй като на лекарите в по - голямата им част явно не им се занимава им е по - лесно да кажат, че даден проблем е вследствие на заболяването, което имаш. За съжаление :(



Тема Re: ДЦП?нови [re: 132701]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано18.04.11 12:56



Важното е да се установи причината и да се предприеме адекватно лечение, а не като не знаят какво да кажат, да си измиват ръцете-от ДЦП-то е. Рядко прогресира до кой знае какво влошаване стига човек да прави малко рехабилитация и да се подържа. Наистина от сърце ти желая да не е сериозно и да отхвърлят диагнозата МС.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.