Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема инвалида и работодателя  
Автор Бecoвe (непознат )
Публикувано06.04.09 15:27



Имам дата за преосвидетелстване и освен медицинските документи ми искат пак производствена характеристика. Ако в този момент връча на работодателя това нещо, това означава директно да бъда освободена от работа. Налага ми явно да се откажа от групата си.
Какво бихте ме посъветвали?



Тема Re: инвалида и работодателянови [re: Бecoвe]  
Автор uraganau (непознат )
Публикувано07.04.09 11:29



Няма да искате никаква производствена характеристика от работодателя. Точно това ще кажете и пред комисията, че ако поискaтe характеристика, на момента ще Ви уволнят. И действително с Вашето заболяване всеки момент може да Ви освободят от работа. И тогава какво ще правите ако Ви спрат пенсията?

Редактирано от uraganau на 07.04.09 11:30.



Тема Re: инвалида и работодателянови [re: uraganau]  
Автор Бecoвe (непознат )
Публикувано07.04.09 13:04



Много благодаря за отговора. Дали обаче комисията ще прояви разбиране? Много силно се съмнявам, доколкото чета и чувам основната им идея е да режат наистина нуждаещите се и да отказват хората на които все още им е останало някакво достойнство. :-(



Тема Re: инвалида и работодателянови [re: Бecoвe]  
Автор uraganau (непознат )
Публикувано09.04.09 06:50



Доколкото зная проблема идва от там, че много граждани останаха без работа, пък нямат точки за пенсия. Хората се принудиха да си купят пенсии по болест, за да осигурят съществуването си. Ответния удар трябваше да дойде от нас - хората с увреждания, защото Министерството на труда и социалната политика, за да намали явно увеличения брой на пенсионери реши да намали групата на реално болните. Начините да се противопоставите на намаляване на групата са два: единия е да обжалвате пред НЕЛК, а другия който аз бих приложил, ако се опитат да ми намалят групата, вероятно е да изхвърля един от комисията през прозореца. Но тъй като точно затова записах да уча специалност Социални дейности в СУ, затова мой дълг е да се постарая да решавам подобни проблеми по мирен начин. Така и на повече граждани мога да успея да помогна. Ако сте от София, бих Ви предложил да се уговорим за деня на комисията и да Ви придружа. В случай, че ви направят проблем, мога да се опитам първо по цивилизован начин да им обясня въпроса. Адреса ми е: novakov@gyuvetch.bg Пламен Новаков се казвам, приятно ми е! Успех!

Редактирано от uraganau на 09.04.09 06:51.



Тема Re: инвалида и работодателянови [re: uraganau]  
Автор Бecoвe (непознат )
Публикувано14.04.09 15:21



Край. Отрязаха ме. Заради проклетата трудова характеристика. Нямали законово право да ми продължат решението без нея. Не мога да си позволя да остана без работа, не мога да приключа с трудовата си кариера заради единия телк. Просто се налага да се откажа от него. :-(
Чувствам се ужасно.



Тема Re: инвалида и работодателянови [re: Бecoвe]  
Автор uraganau (непознат )
Публикувано15.04.09 10:03



Като няма кой да Ви защити, така ще е. Уж има неправителствени организации, обаче и там се източват пари и се отчита мнима дейност. В крайна сметка, щом са доволни в работата от Вас, защо да не ви дадат трудова характеристика. Знам ли, и аз вече не знам какво да мисля. Записах се на стари години да уча Социални дейности в СУ "Св. Климент Охридски". Там ни учат всякакви глупости, но не и за същинствите проблеми, един от който поставяте Вие и много хора, като Вас. Нито сега, нито като завърша образованието си ще мога да Ви помогна. Просто това с телковете е национален проблем. Всеки го знае, но всеки вика - Това е България. Е да, но никой от нищо не е застрахован. Аз се чувствам виновен за Вашия случай. Писах Ви ако сте от София, да ми се обадите, но явно сте от друг град. Много съжалявам, че не Ви помогнах. Реално щом съм запознат с проблема Ви аз съм съучастник на всичко, което ще последва. Това е същността на гражданското общество. Все пак, ако живеете близко до София ми пишете да поговоря с Вашата комисия на ТЕЛК.
С уважение: Пламен Новаков
e-mail: novakov@gyuvetch.bg



Тема Re: инвалида и работодателянови [re: uraganau]  
Автор Бecoвe (непознат )
Публикувано17.04.09 18:18



Ти пък - виновен. Вече съм добре, ще си гоня нещата, няма да се отказвам от нещо, което ми се полага, заради единия страх. Пък ако работодателя реши да се отърве от мен заради телка, ще се постарая да го притесня и аз.
Но ми се ще да попитам можеше ли комисията да направи компромис с тая характеристика, или щеше да е незаконно?



Тема Re: инвалида и работодателянови [re: Бecoвe]  
Автор jaddis (непознат )
Публикувано17.06.09 10:59



Така и не разбрах защо е тази характеристика. Или това е поредната гавра в БЪЛГАРИЯ. Аз също се явявам на телк и ми пише ,че мога да работя съобразно мийте възможности.Затова мой съвет е да обжалваш в ЦТЕЛК. След това ако не стане твоята НА СЪД. А междо другото се обади и на господари на ефира. Не ги оставяй защото ако повечко ги поосъдим нема да е така. Казват, че са спряли да вземат пари за групи, НАПРОТИВ ПО АЛЧНИ СА СТАНАЛИ. Сега вече взимат и от самите инвалиди иначе не им дават група. Но понеже аз винаги съм обжалвала не смечт да ми намалят процента. Нали гледат досието. Така че успех



Тема Re: инвалида и работодателянови [re: jaddis]  
Автор Buba67 ()
Публикувано12.10.09 18:18



Видях, че не е писано по темата от юни, но да напиша какво знам по въпроса.
Производствената характеристика е задължителна при явяване на ТЕЛК /ако работите/. Има заповед за това на МЗ и НОИ от 2001год. Целта е да се види каква е работата на лицето и колко време е било в болнични.
А за работодателя на Бесове има Инспекция по труда. Има списък със защитени от освобождаване хора с определени диагнози. Може да защити правата си в съда.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.