Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 24.04.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ДО Всички порязани от ТЕЛК и НЕЛК!!!  
Автор l_Valid (достатъчно)
Публикувано10.12.07 14:36



НЕКА СЕ ОБЕДИНИМ И ДА ДЕЙСТВАМЕ!!!



Това вече прехвърля всякакви граници!
С 1 група съм. Явявах се за преосвидетелстване. Последните години не съм добре и често съм на легло. Лекарите (водещи специалисти) препоръчват повишаване на процента и придружител. Събрах всички документи за това... Едвам се явих, отлагах докато могат да ме заведат и то 2-ма придружителя! Стана ми лошо пред ТЕЛКа и дори лежах в кабинета им. Прегледаха ми документите и само ми измериха кръвното!!! Това беше.... !
А резултатът?!?!?!? НЕ можете да познаете...
От 91% - на 52% !!!


ТОЗИ ПЪТ СЕ ОЛЯХА!!!!
И понеже знам, че НЕЛК са още по-големи идиоти, този път ще трябва съд и жалби, дори и в задгранични организации!
Те прекалиха!!!!
----
Нека всички онеправдани ми пишат, да се обединим и действаме!
know.how@abv.bg


Срок на валидност - определен само от Бога...

Тема Re: ДО Всички порязани от ТЕЛК и НЕЛК!!!нови [re: l_Valid]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано10.12.07 18:41



е баси ...ама те верно са се оляли и то яко
стискам палци да си оправиш проблема
и....ако може да попитам колко месеца след преосвидетелстване е нужно за получаване на пенсия?



Тема Re: ДО Всички порязани от ТЕЛК и НЕЛК!!!нови [re: l_Valid]  
Автор gargamela13 (непознат )
Публикувано11.12.07 06:46



Не знам и аз какво да те посъветвам.И аз минах по твоя път.Дадоха ми 95% и лекарката от комисията която идва у дома ми каза ,че не може да ми даде придружител защото не ме хранят с лъжичка.Обжалвах в НЕЛК,чаках 18 месеца , но аз се пенсионирах по възраст на 45 години така ,че не ми спряха цялата пенсия,само добавката от социалната.Иначе ти спират цялата пенсия.Явих в НЕЛК и ми дадоха 96% пак без придружител,пак за 3 години и сега аз след 18 месеца пак по мъките наново.Това е положението Минке.Има хора сега които съдят НЕЛК ,да осъждат го след което НЕЛК съди и така до безкрая.Съвет-ако можеш и намериш на кой да си платиш дават ти пожизнено и пей сърце/както на тези които са си платили-първа с придружител а тичат като кон.Имам приятелка в пощата която раздава пенсийте и знае кой каква група е.Но те са си ПОЖИЗНЕНО.И са си платили/.А ние духаме супата.Това трябва да се реши на правителствено ниво ,всички които имат група пожизнена от 1990 да минат през независима комисия и тогава 60 % от инвалидите ще отпаднат.Но нашите управници са твърде заети с това как по добре да си натъпчат джобовете та ще се занимават с нас.ПО мое мнение трябва да ги съдим навън а не тук.Ако измислиш нещо аз съм с теб.Но мисля че първо трябва да минеш през НЕЛК ако можеш да издържиш някаде си да не хванеш паяжина

Редактирано от gargamela13 на 11.12.07 06:57.



Тема мълчанието на агнетатанови [re: gargamela13]  
Автор l_Valid (100% право!)
Публикувано11.12.07 10:20



Така е, понеже си мълчим. Ето, има общоизвестни факти. Дори всички лекари, които чуха какво са направили, потвърдиха, че ТЕЛК и НЕЛК са корумпирани, че правят каквото си искат, че порязват наистина невинни, а дават на здрави...
И какво? Масово е известно, но нищо не се прави! Защо ли?
Ами защото разчитат, че болния човек няма да се вдигне на стачка, на съд и т.н.... Ще си пие студената вода и ще си кротува, че да не стане по-зле от нерви.

Това трябва да се промени! Има достатъчно пострадали. След тях идват още...
За стачка няма да ни бива. Но за всякакви европейски комисии по правата на човека и подобни...
Сега толкова много се тръби и навън, и у нас, за социално слабите и хората в неравностойностно положение. ... У нас разните организации само пари пебелят от това.
Ами поне да имаме някаква полза!
Затова призовавам всички патили, защото трябват факти! И не единични. Само аз мога да ги съдя за себе си. Но обединени, можем да подложим на промяна цялата процедура, в която се крият злините...

Срок на валидност - определен само от Бога...


Тема Re: ДО Всички порязани от ТЕЛК и НЕЛК!!!нови [re: l_Valid]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано19.07.08 20:53



Rядко влизам тук....натоварва ме..много проблеми , но в тази тема да кажа:
Цитат от телк" Ти си интелигентен човек разбираш, че не можем да ти дадем същатия процент" ...и хоп от 75 ..надолу...
друга тема на по-преднато преосвидетелстване...
доктор-рецептурна книжка?
Аз-не съм ползувал
доктор-щом не си ползувал, зна1и не си си пил лекарствата, щом не си ги пил значи, че си здрав!
Аз-Абе докторе не гледай книжката а кардиограмата...


Бесен съм ..а ако някои се е опитвал да вика бърза помощ....не ми се приказва

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит

Редактирано от farmer на 19.07.08 20:55.



Тема Re: ДО Всички порязани от ТЕЛК и НЕЛК!!!нови [re: l_Valid]  
Автор uragana69 (непознат)
Публикувано20.07.08 19:27



Ние сме си виновни. Без жертва, просто не става наготово. Има много начини да се стреснат както и тези, които дават подкупи, така и тези, които премат подкупите. Аз например на ТЕЛК- комисията ще ида с два скрити нож-бокса. И ако имат глупостта да ми намалят групата без да се мотивират, тогава ще се наложи да ми я увеличат поради цветната снимка, на която ще ги направя. А някой от тях може директно да гушне букета, а друг пък да ни стане колега инвалид и на следващите дати и той да се бори за по-висок процент инвалидност. Навсякъде където съм ходил дотук, като ми се правят на разсеяни директно им казвам, че ще ги водя на онзи свят, и чудното е, че вместо да ме вкарат в лудница, веднага се съгласяват и ми решават проблема, който така или иначе би трябвало да бъде решен в една нормална държава. И като заключение аз нямам никакви оплаквания, даже съм много доволен от държавната администрация. Много културно им обяснявам какво ще стане ако ме вземат за балък, като вас и проблема просто се решава. И в крайна сметка излиза на яве пословицата, че е напълно вярна. Не е луд този, който яде баницата, ами този който му я дава. В Западна европа виждате хората как си отстояват интересите. Тук ние искаме президента да пусне тайните служби да разберат всеки от нас, кой къде го сърби и боли. Е не ви ли е малко неудобно. Болните трябва да съдействат на социалните, да акцентират върху проблемите си, а не тайно да се спотайват по коридорите на ТЕЛК, да шушукат и лукаво да се подсмиват, като разбере някой от някой друг някой Чл. в закона, с който може да се облагодетелства по някакъв начин. 19 години съм по болници и ми е до болка ясно. Всеки се спасява поединично. Аз ако съм социален длъжностен чиновник на влиятелна служба и това няма да видят инвалидите, докато не проумеят, че всички те са взаимно-зависими. Хората трябва културно да се съединят в борба за правата си, и пак повтарям, не да се спасяват поединично. Това е.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.