Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нов сайт спецялно за ХУнови  
Автор hristo_vatev ()
Публикувано03.08.07 13:19



Приятели заповядаите в сайта който съм направил спецялно за да служи за връска и полезни неща на хората с увреждания . www.network-hv.com



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: hristo_vatev]  
Автор zuzi_ani (непознат )
Публикувано04.08.07 21:26



Христо сайта е супер!Поздравявам те за идеята ти безусловно да помагаш на хората с увреждания!Да знаеш, че има хора,които стоят зад идеите ти и винаги ще ти помагат!
Ти си Човек с голямо сърце!





Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: hristo_vatev]  
Автор jadiss (непознат )
Публикувано08.08.07 06:58



И аз мисля така.



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: hristo_vatev]  
Автор kari18 (непознат )
Публикувано09.08.07 09:08



Здравейте господин Ватев,

Пише Ви дъщерята на човек с увреждания с молба за съдействие за информация. Майка ми е със счупена шийка на бедрената става, не може да бъде оперирана и е на легло.Тя живее със сестра ми. Тази седмица я гледа сестра ми - но от другата трябва отново да се върне на работа.

Моля Ви, посочете ми, къде бих могла да попитам за надеждна болногледачка - необходима ни е п около 2 часа - 1 час на обяд и 1 час вечер или в краен случай - само вечер.

Майка ми живве в ж.к. "Свобода", -намира се до надежда 2

e-mail:

lilidas@mail.bg

Благодаря предварително за съдествието



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: hristo_vatev]  
Автор Caли Oпeн ()
Публикувано14.08.07 07:44



Идеята е добра, но не мога да се съглася с някой неща:
1. ЗА РЕГИСТРАЦИЯТА :
За да се ползва сайта и форума трябва да се регистрирате и на двете места. Желателно е и на двете места, в личните профили, да се сложат снимки и насочваща информация . Снимките е добре да бъдат лични, независимо от качеството!
2. В меню- ПРЕДСТАВЯНЕ- ще публикувам автобиографии или материали за вас, заедно със снимките, които ми изпратите! Така, ще бъде по - лесно да се опознаем.
Би било добре това да не бъде желателно условие, някой от нас не искаме да се показваме. Да даваме снимки както и каквито и било лични данни!
Малко повече анонимност като за начало, би била добра. Освен това няма нищо по-добро от комуникация която първоначално е анонимна. Т.е. форумите да не изискват регистрация а сайта да дава информация също без да е необходима такава.
3, В ЧАТА ще имаме възможност да си говорим всички заедно и същевременно да се виждаме на камери и да си пишем. По късно ще дам обяснение как става!
Добра идея, но…
Някой имат нарушено зрение и Skype не става за чат поради невъзможността да си сменява “скина” а някой имат нарушен слух, което също го прави неизползваем за “разговори”
С две думи ако е възможна малко повече анонимност и достъпност!



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: Caли Oпeн]  
Автор hristo_vatev ()
Публикувано15.08.07 17:28



Благодаря за коментара!Ще го имам в предвид!!!!



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: hristo_vatev]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.08.07 04:34



Професионален съвет, не прекалявай с усложняването... много хора се увличат да слагат шарении или излишна функционалност на сайтовете си и ги превръщат в мишмаш.
Базата за регистрации задължително само една, повечето хора не искат да помнят излишни логини и пароли.
Страниците предимно текстови без излишно шарене на фонове и текстове (изображенията, бутоните и контролите с ясен алтернативен текст), а секциите на една страница с логическа подредбна - софтуера за четене на текст трябва да може да минава по тях така, че ползващия го да получава ясна информация какво има на страницата, а самата страница да е максимално лесна за четене с лупата или други инструменти.
Понеже правиш сайт за хора с увреждания, спазвай 3 основни правила - достъпност, яснота и чистота.

Едит, сега забелязвам горното мнение... човече, не залитай толкова в каталогизацията, имената и снимките на ползвателите на сайта не ти трябват, а условието за излизане от анонимност противоречи на смисъла на форумите и чатовете.
И не на последно място , готов ли си да ставаш администратор на лични данни?

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 16.08.07 04:37.



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: Mopфиyc]  
Автор joan211212 (непознат )
Публикувано17.08.07 11:13



Вие, видяхте ли сайта, преди да напишете мнението си!? Мисля си, че това, за което съветвате създателя му, е напълно неоснователно!Да виждате шарании?Сайтът е направен максимално лесно достъпен и смятам,че няма потребител, на който да не е ясно, как да борави с основните менюта!А относно анонимността - да виждате повелителна форма в обяснението на администратора за това, че задължително трябва да има снимка или лични данни! Това го решихме всички потребители, за които Христо Вътев направи този сайт,за да ни е по - лесно да се опознаем!А, ако някой има какво да крие / или пък се срамува от външния си вид - то разни хора,разни идеали де!!!/ и желае да ползва всичко от сайта, нека си сложи каквито имена и снимки си иска!Или пък да не слага нищо!Няма да подлежи на разследване!!
Сайта е направен за хората с увреждания и с помощта на всички тях!!!!Още не сме професионалист, но ще се научим!
Г - жо Сали Опен,
всички сме доволни и благодарни на Христо за това,което направи за хората с увреждания и че благодарение на него, намерихме много приятели!
Защо в тая държава,когато някой направи нещо хубаво и добро, все трябва да има някой недоволен и някой, който все да критикува!Винаги ли трябва да има едно ама...дето да опропасти всичко!?
Йоанна
Всичко добро!!!





Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУ [re: hristo_vatev]  
Автор CHAlNA_MEN (непознат )
Публикувано17.08.07 16:27



Браво на човека, който се е наел да направи живота на "тези хора" поне малко по развлекателен, и мисля че се е получило. Разбира се че може и трябва да има всякакви мнения защото, ако всички харесваха или не, едни и същи неща, то значи сме се върнали с около 20 г. назад

. Лично аз бих се горгял с положителните мнения и бих "откраднал" всичко полезно от критичните. Но мисля че, винаги трябва с уважение да се отнасяме към такива дела и към техните създатели. Евала на човека !! И според мен той знае какво иска, и го прави, а който незнае - учил другите



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: joan211212]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано17.08.07 18:40



Съветвам го съвсем професионално, а не оценявам работата му.
Все пак видените 3 грешки ми стигат... 2 те бази за регистрация, шаренкото кодче за антибот защита дето незрящ (и софта за четене) не могат да го преодолеят и подредбата на бутони (барабар с текст на английски) и менюта.
Ако всички само го хвалят няма да се научи, защото няма да знае къде е сбъркал.

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.