Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: joan211212]  
Автор Caли Oпeн ()
Публикувано19.08.07 20:16



Видях го мила! Какво виждаш и съм цитирала правилата му!
И още с първото ми влизане, най-отгоре в ляво, под ШАПКАТА се показа снимка на някаква АНИ. И веднага няколко опции с поява на цяла галерия. С търсене и показване на снимки. Не разбрах какво се цели с това! Но щом според вас е добро и хубаво, си е ваша работа. За мене е не нужно – и за съжаление, сайта не би ми помогнал
Извинявай ако ти мислиш, че е оптимално - това аз не го мисля! Само мога да ви пожелая да му се радвате щом ви е хубав но няма да съберете доста хора по този начин!

Не мисля и, че е нужна регистрация за достъп до форуми просто не може да споделиш свободно проблемите си! Виж за сметка на това прочетох много неща даже как се прави светеща поставка за чаша, По-горния въпреки, че ме засегна и натовари психически, с мненията си е прав – още няколко пароли няма нужда да помним.!
Успех с сайта, щом ви е хубав радвайте му се! Но не е за всички!



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: CHAlNA_MEN]  
Автор Mишa1992 (зряща не зряща)
Публикувано20.08.07 07:05



Tака е, и аз хвърлих едон око (само толкова имам) това ми остана от множествената. И не казвам че сайта не е необходим но не е направен като трябва, веднага ми излезе една снимка "Със Стоян"
за какво се показват тези лични работи не мога да проуменя! А форума е със шрифт 8ца! Представяте ли как се чете! Бледосини малки шрифтове на бял фон.
Трябва да има опции за достъпност, а не да ползваме тези на нашата ОС защото понякога става трудно.



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: Mишa1992]  
Автор joan211212 (непознат )
Публикувано20.08.07 08:43



Знаете ли, въобще не мисля повече да опорочавам нещо хубаво и добро и да отговарям тук, на това място,с тон / каквото повикало такова се обадило/. В галерията на сайта всеки от потребителите, който желае, е поставил свои снимки!А Стоян е момче, което за разлика от повечето от нас, стои сам в къщи и единствената алтернатива,която има е да гледа тавана / по простата причина,че не може да движи нищо, освен главата си/ . Мисля, че заслужава поне малко да се говори за него, негова снимка да стои някъде и от време на време да си припомняме,колко силен човек е!
Относно техническите проблеми на сайта , професионалистите сигурно са прави, но ще се научим!
Между другото, аз съм въпросната Ани, гордея се,че моя снимка стои в сайта, но май съжалявам, че въобще започнах да пиша на това място!
Всичко добро!Бъдете щастливи!



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: joan211212]  
Автор Caли Oпeн ()
Публикувано21.08.07 06:38



Да ИДЕЯТА е ДОБРА и ХУБАВА но изпълнението куца. Не е нужно да се иска регистрация за да пишеш а да те вижда целия свят, било то с цел да те опознае. Извинявам се ако съм те засегнала. Но най-добрата ми приятелка от Клуба на ХУ в нашия квартал има изкривяване на лицето, в следствие на злополука. Да не е хубаво да обсъждаме Стоян, аз не го познавам горкичкия, не знаех че не може да се движи, горкичкия, но от снимките не личи нали? Ето ти начин за заблуда. А на приятелката ми така и се ходи на вън, но … няма 10 000 евро за операция. Ето така една хубава идея просто става “не хубава”. Аз лично пък например ако нямам коса??? Как държите да ме опознаете ако се регистрирам със или без помощно средство? Но хайде успех! Аз повече не желая да го коментирам! Мисля, че си казахме достатъчно, изказах аргументите си за сайта още в първото ми мнение, но ти се усъмни че дори не съм го и чела! А толкова неща има да се дискутират. Например кой ми писа тук че като лице с 91% намалена трудоспособност съм освободена от данъци. Е. не е вярно значи има много неща които да си кажем и онова място може би е чудесна идея, но за сега само идея!



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: hristo_vatev]  
Автор moliv4e (тънкопишещо)
Публикувано21.08.07 13:04



Ице,разгледах сайта поздравления, че вече е в употреба.
Не искам да се впускам, кое е правилно или не, но едно само ще кажа.
Понеже преди време и аз "правих сайт" ще ти дам съвет, че е добре да
го посъбереш малко. Никак не е добре със курсора да влача наляво и на дясно,още повече че е за хора инвалиди и от гледна точка на тяхното удобство ще е добре това посъбиране.
Другото,наистина шрифта не е подходящ подбран,аз самата имам силно зрение и пак ми беше неудобно, а какво остава за тези с такъв здравословен проблем.
Относно регването, снимките и автобиография .... но комент, всеки има право на избор


Чао ....усмиханта седмица



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: moliv4e]  
Автор Mишa1992 ()
Публикувано22.08.07 07:48



Иначе е елементарна редакцията, особенно за форумите!
В този файл:


всички размери "font-size:" трябва да се променят! примерно:
"font-size: 11px;" да се замести например с "font-size: 1em;"
По малките указани размери 10px, 9px, 8px съответно с 0.9em, 0.8em 0.7em а по голямите 12px, 13px... съответно с 1.1em, 1.2em и т.н.
ето просто може да се замени с този, който направих за вас:



Добре е и да има черно-бяла контасна цветова схема след логване но не с фиксиран малък шрифт а с динамична големина. Така всеки може да променя размера на буквите от менюто на броузера!

За сега ефекта е никакъв:

Някои хора не могат да четат толкова малък шрифт! на такъв фон
Но ако се направят промяните с разера резултата с него ще е:

Или малко по-голям:

И не забравяйте, че някой четат и само така:

В горния фаил цветовете не съм ги пипала, и при избор на размер ще се променя синята схема! тези от картините са с друг фон който се задава от Операционната система и от настройките за достъпност на ИЕ. Не всичко хора обаче знаят как да го напраеят, а и когато седнат на "чужд" компютър не могат и да видят от къде става!
Но ако се замени горния фаил
css_9.cssю
те ще могат да видят къде да се логнат:

и след това да изберат контасна черно бяля схема!



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: Mишa1992]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано22.08.07 08:33



Защо мислиш, че всички потребители са компютърни специалисти и ще седнат да редактират стилове и опции?
Шрифта по подразбиране трябва да е възможно най изчистен и с оптимална големина (в конкретния случай 14 като минимум) останалото който може и желае да си го бърника.
Цветовите схеми само объркват, хубаво е тази която е най-достъпна да е по подразбиране, а който може и желае да може да си го шари.

Едит: А какво правим с тези които не ползват Интернет експлорер?

Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 22.08.07 08:36.



Тема Re: Нов сайт спецялно за ХУнови [re: Mишa1992]  
Автор moliv4e (тънкопишещо)
Публикувано22.08.07 16:08



М това вече е друго нещо


За това говорих и аз.



Тема А защо...нови [re: Mopфиyc]  
Автор moliv4e (тънкопишещо)
Публикувано22.08.07 16:13



..трябва да е компютърен специалист за да може да обработва сайта си и в случая форума с необходимата редакция?
Може да го направи и човек без да е специалст....поне според мен





Тема Re: А защо...нови [re: moliv4e]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.08.07 06:39



Явно не ти се е налагало да даваш уроци по комп. грамотност на абсолютно начинаещи


Опитвам се да ви обясня, че най-добрия подход, е максималното опростяване на базовата версия, а екстрите да са си точно екстри... който желае и може - да ги ползва

Welcome to the real world!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.