Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Искам просто да помогнанови  
Автор Naniii (непознат )
Публикувано24.03.07 02:11



Здравейте,
Предполагам че ще има негативни мнения по темата,но все пак с този риск я задавам...
Не знам дали ще бъде определено като 'болест' но аз искам да си общувам с хора с увреждания.Знам за термина 'devoee' и не смятам че съм,а пък и няма нищо общо с каквито и да било сексуални фантазии или нещо подобно..
Просто искам да съм от полза и ако мога по някакъв начин да помогна ..
Офффф Колкото и да преправям написаното звучи като обява,а не е !
Но в крайна сметка може би някои ще го разбере по начина,по който го мисля
На 17 години от София съм е-маил: bgbuffgirl@abv.bg



Тема Re: Искам просто да помогнанови [re: Naniii]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано30.05.07 15:15



Аз те разбирам. Трябва обаче да знаеш, че на моменти няма да ти е лесно. Много хора не биха повярвали, че някой може да поиска да помогне безвъзмездно, така че очаквай и подобни нападки.

По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.


Тема Re: И е така......и не е......нови [re: Severous_Snape]  
Автор elie (мама за двама)
Публикувано02.06.07 00:45



Вярно е, трудно е да повярваш, че някой може да предлага безвъзмездна помощ. Може авторът на темата да е искрен, но........когато се замислиш.....до къде биха стигнали силите на един човек да помага безвъзмездно. И ако той просто се откаже от едно такова, добронамерено, но не напълно искрено и спонтанно приятелство, това може да нарани твърде силно другата страна. Имам познати, също родители на дечица с различни заболявания, които приемат много тежко това нещастие, толкова тежко, че понякога дори на мен ми е трудно да общувам. А би трябвало да ги разбирам добре. Нали и аз съм като тях. Не е лошо да предложиш ръка, но трябва да си сигурен, абсолютно сигурен, че знаеш какво правиш. И ако е така, ще имаш и нужното търпение и желание да убедиш околните в своята искреност.
Severous_Snape, по отношение на нападките......ето тук си и прав и не съвсем. Когато беше съвсем малък, моят син приличаше на всяко друго дете, заболяването изобщо не му личеше. Много от околните не забелязваха, да не говорим за случайни хора.
Защо си прав. Веднъж, в кварталната градинка срещнах майка с 2-3 годишно дете. Дъра - бъра, заприказвахме се. Тя се държеше странно, а-а-а детето да залитне - тя тича, кихне - тича, просто си играе - пак тича. Накрая подметнах нещо от типа - нищо му няма на малкия и да падне в пясъчника, няма да се удари!!!! В резултат бях изядена с парцалите, защото детето било с нещо си.....не знам точно, операция някаква, и аз нищо не съм разбирала, и изобщо не било моя работа и й било писнало.... А не си прав, защото си има хора, които напълно си заслужават подобно отношение, и дори повече от обикновени нападки

. Според мен всичко си зависи от човека. Добронамерените хора, си личат и вярвам, че повече разбиране и уважение, и по-малко нападки, биха срещнали тук, отколкото сред т.нар. здрави.



Тема Re: И е така......и не е......нови [re: elie]  
Автор mimensita (белята)
Публикувано03.06.07 00:25



И какво овезмездяване може да се очаква от общуването с някого !? Нали в него , така или инъче , участват две страни и се предполага , че им е приятно , полезно и т.н. Имаме приятел с тежки увреждания , но е удоволствие да се съберем с него , да го изведем , да си говорим - сигурно докато съм жива няма да срещна втори толкова широко скроен човек , с такъв дух и мироглед.От подобни хора , ние правите и читавите , можем само да се поучим.



Тема Re: И е така......и не е......нови [re: elie]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано17.06.07 02:09



Какво да ти кажа... мисля, че много от хората с увреждания биха дали три четвърти от живота си, стига да беше възможно останалата една четвърт да не се различават от останалите хора. Нека обаче не говоря обобщено и нека оставя всеки да каже сам за себе си какво би и какво не би направил.
А искреността - нея дори и на живо не винаги можеш да я повярваш.
Аз например написах преди време на момиче от този клуб бележка с покана да поговорим. Нищо друго. Само разговор. Е... не се получи. Можеш и сама да се досетиш защо.

По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.


Тема Re: И е така......и не е......нови [re: Severous_Snape]  
Автор petya23 (непознат )
Публикувано17.06.07 14:17



Предполагам, че става дума за мен.

Наистина не можеш да знаеш защо отказах. Дори не можеш да предполагаш.

Само ще ти подскажа, че проблемът не е в твоето желание да помогнеш.





Тема Re: И е така......и не е......нови [re: petya23]  
Автор мaмчe ()
Публикувано17.06.07 21:19



Няма непожелано добро.Живота си да искаш да подариш на някого, за да му помогнеш, щом той не желае няма да се получи.

Надеждата умира последна,за да ни се изсмее в лицето.


Тема Re: И е така......и не е......нови [re: мaмчe]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано17.06.07 23:06



Така е. Права си. Веднъж опитах да подаря не точно живота си, но нещо почти също толкова ценно.

И знаеш ли какво стана?

Платих си за това с лихвите. И цената си я биваше. Не пожелавам на никого да плати подобна цена.

И за сведение на любопитните - това беше отдавна, и не беше тук.

По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.


Тема Re: И е така......и не е......нови [re: Severous_Snape]  
Автор тeмeнyжka (непознат)
Публикувано19.06.07 14:31



няма нищо по-добро от това да помислим , прледи да предлагаме себе си



Тема Имам един въпрос лично към теб.нови [re: тeмeнyжka]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано19.06.07 15:23



Имаш основание да кажеш това, което си казала, но бих искал да зная защо се притесняваш да пишеш с истинския си ник. Ще ми кажеш ли защо няма такъв потребител в базата данни?

Редактирано от Severous_Snape на 19.06.07 15:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.