Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Жените с увреждания като приятели и патньори в живнови  
Автор gjivko-love-ls (непознат )
Публикувано20.05.07 08:53



БИХТЕ ли се оженили за жена с увреждане болна да речем от ДЕСТКА ЦЕРЕБРАЛНА ПАРЕЗА ФОРМА КВАТЕРПАРЕЗА {ПАРЕЗА НА ЧЕТИРИТЕ КРАЙНИКА},КОЯТО НЕ МОЖЕ НИ ДА ГОТВИ НИ ДА ПЕРЕ НИ ДА ЧИСТИ НИ ДЕТЕ ДА ВИ ОТГЛЕДА?



Тема Re: Жените с увреждания като приятели и патньори внови [re: gjivko-love-ls]  
Автор dve_sledi (много важно)
Публикувано21.05.07 09:58



Доколкото съм запозната с терминологията, не се нарича кватерпареза, а квадрипареза.
Изобщо не разбирам какво целиш с тоя въпрос, а за главните букви съвсем няма да питам...



Тема Re: Жените с увреждания като приятели и патньори в живнови [re: gjivko-love-ls]  
Автор Bandedar (непознат )
Публикувано21.05.07 23:03



Ами чесно да ти кажа не бих си взел домашна прислужница (детегледачка) с пареза на четирите крайника. Пък ти ако искаш нещастен дискриминатор ме наречи - ОК приемам го - такъв съм.



Тема Re: Жените с увреждания като приятели и патньори внови [re: gjivko-love-ls]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано22.05.07 03:46



Да, те жените само за пране, готвене, чистене и гледане на деца служат...



Тема Re: Жените с увреждания като приятели и патньори внови [re: Aминa]  
Автор elie (мама за двама)
Публикувано23.05.07 23:20



Амина, не пропусна ли нещо, за което служат жените :D :D :D
Нека зададем въпроса с обратен знак......бихте ли се омъжили за мъж със спастична квадрипареза, който не може да смени дори крушка вкъщи, не може.....хъм...да има деца и.....друго не мога да измисля. Всъщност какво точно правят мъжете вкъщи!!!!!
Това е глупаво, преди време в една софийска пицария видях прекрасна двойка, момчето беше в инвалидна количка и трудно си служеше с ръцете, но и двамата бяха толкова приятни и естествени.
Има една повест на Стефан Цвайг, чела съм я много преди синът ми да се роди. Казва се "Нетърпеливо сърце". Тъжна е, но там намерих отговори на много въпроси, въпроси, които много по - късно започнах да си задавам. Включително, възможно ли е мъж да се ожени за жена инвалид, която не може да му готви и да му роди деца. Всъщност, тази повест е посветена на разликата между градивното и изкуственото състрадание и вредата, която може да нанесе последното. И за начина, по който здравите хора, приемат чуждата болка. Препоръчвам ви я горещо.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от elie на 23.05.07 23:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от elie на 23.05.07 23:22.



Тема Re: Жените с увреждания като приятели и патньори внови [re: gjivko-love-ls]  
Автор g2d ()
Публикувано24.05.07 18:18



М'дааа... Философски и твърде личен въпрос! За отговорът му няма рецепта и всеки трябва да си отговори сам, за себе си. Виждал съм и подзнавам щастливи двойки, при които само единият е с увреждане, но има и такива където и двамата са с увреждане, и то на колички.
Във въпроса ти прозира отчаян вик от дългогодишно и неуспешно търсене на партньор. Не се отчайвай! Може пък и на твоята улица скоро да изгрее слънце!



Тема Re: Жените с увреждания като приятели и патньори внови [re: elie]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано28.05.07 01:48



Записвам си я в списъка.



Искам да кажа, че аз съм абсолютен инвалид в кухнята и това няма връзка с реалното ми увреждане. Ама на, взеха ме! И докато аз се мотам в нета сега, той прави пържен карфиол...



Тема Re: Жените с увреждания като приятели и патньори внови [re: elie]  
Автор choki19 (непознат)
Публикувано10.06.07 16:37



Не съм чела тази повест,но знам накратко,че става въпрос за едно момиче с увреждане и как се влюбва в един офицер,а той като разбира бяга,а тя се самоубива.
Аз преди около три години преживях същото с един колега в когото съм много дълбоко влюбена от години.Той престана да ми говори като разбра,а после бях отстранена от тази служба така,че да нямам достъп до него.
Имах и кратък брак с мъж който ме смяташе за напълно неспособна да съм жена и ме унижаваше много,сега имам само дъщеря си от този брак.
Аз мисля,че хората са много повърхностни и виждащи повече само външното.Какво може или не може да даде един човек с увреждане на един здрав във любовта и семейството е просто въпрос на гледна точка,на мислене.Повечето хора мислят,че живот с такъв човек само ще ги ограничава.Може и да има нещо и от това,но мисли ли някой и колко може да им даде.Това ли трябва да е любовта,тяло,крака и фантазии,какво могат да ти дадат тези крака и това тяло в леглото.А кой е казал,че от тях зависи добрия секс например,той не е ли преди всичко общуване,споделяне на чувствата,а не акробатика?А освен това,кой е казал,че един увреден физически мъж или жена не може да компенсира ограниченията си с други начини на правене на любов?А за децата,ами и много здрави двойки понякога не могат да имат деца,аз като родих та какво,за мъжа ми бях боклук като жена и трябвало да съм била благодарна,че изобщо ми обръщал внимание.



Тема Re: Жените с увреждания като приятели и патньори внови [re: gjivko-love-ls]  
Автор lady23 (непознат )
Публикувано15.06.07 15:02



Vij mili4ak az sum ot tova zabolqvane i moga da ti kaja 4e az pera, 4istq , gotvq i mojebi 6te otgledam deca sled vreme.No muj koito postavq takiva usloviq na edna jena s uvrejdane ili bez e jalak i ograni4en i mn mn dale4 ot destvitelnostta.Az li4no ne mislq da imam profesiq doma6na prislujnica na koito i da bilo.Az se starq da pravq 6tasliv maja do sebesi po drug po priqten iintresen na4in a ne s prestilka v raka.





Тема Re: Жените с увреждания като приятели и патньори в [re: gjivko-love-ls]  
Автор lndex (непознат )
Публикувано19.06.07 09:30



Божкееее. Кватерпареза!!! Ако го кажеш някъде, ще ти се присмеят ... Правиш се на компетентен, а изглеждаш смешно отстрани. Вие този клуб за псхологическа нагласа към хората с увреждания ли го вземате. Да бъде или не! Абе някой защо не изтрие тази тема? В края на крайщата ако си човек, който държи на момичето, няма да си пишеш дилемите тук ... Ако ти беше на мястото на другия - как ти се струва??






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.