Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:56 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема I az da pitamнови  
Автор Bandedar (непознат )
Публикувано15.05.07 03:48



Здравейте,
преди около година и половина на приятелката ми и се случи случка, в следствие на която и бе ампутиран левия крак под коляното. Направихме протеза в Горна Баня но това нещо бих го нарекал по-скоро абсурд от колкото протеза. Въпросното нещо на всичкото от горе е и по-голямо от колкото трябва да бъде. Мацката изобщо не може да ходи с нея. От една година се опитва да се научи но по мое мнение ако продължава с опитите ще се наложи нова ампутация този път над коляното. Та по въпроса. Чета тука за някаква немска фирма но не мога да схвана в България имат ли клон и ако имат как бихме могли да се свържем с тях? Другият особено голям проблем е, че след въпросната случка нея я уволниха от работа а като се появи на интервю с патерици предполагам се досещате за резултата, аз взимам огромна заплата в размер на 450лв и в общи линии като платя наема и купя 3 стека тутюн свършват. С родителите и изобщо не се подържа връзка а и те на дали изобщо биха помогнали (след въпросната случка говорих с баща и по телефона и тои заяви, че това него не го интересува). Та тази фирма предлага ли услугите си под някаква форма на разсрочено плащане или нещо от сорта.
Извинявам се за въпросите ми на които предполагам сте отговаряли 1000 пъти но нямам възможност да изчета всичко наред.
Предварително ви блаодаря.



Тема Re: I az da pitamнови [re: Bandedar]  
Автор petya23 (непознат )
Публикувано15.05.07 21:05



Първо, моите поздравления, че си останал до приятелката си и търсиш начини да й помогнеш, а не я оставяш да се блъска сама. Браво на теб.

После, доколкото на мен ми казаха (моята ампутация е над коляното), след една година имате право на постоянна протеза, която обаче не знам дали е по-добра от първата. Факт е, че могат да й направят някоя по-качествена или поне по-удобна.

Човекът, който е канал на Ото Бок за БГ е шефът на протезирането в Горна Баня. Ако оставиш мейл, мога да ти пратя мобилния му, за да си поговорите за всичко, което искаш да питаш. А иначе от Ото Бок имат представител за България, но май легалният вариант е по-скъп, защото при този, който ти предлагам, сглобяват всичко тук- И не че е нелегален този вариант, просто от фирмата ми посочиха друго лице за контакт и не вярвам да не знаят, че имат и друг представител.

С времето чуканът се свива и е нормално протезата да й стане голяма. Виж, ако е дълга, може да се скъси от майстор на място. А пък ако е голяма, просто направете нова гилза - ремонтите са безплатни.

Готова съм за още въпроси, стига да знам отговорите.

И още нещо - ако не се носи протезата, кракът става негоден. Така че не губете повече време, приемете носенето като гимнастика.


И успех



Тема Re: I az da pitamнови [re: Bandedar]  
Автор driverx4 ()
Публикувано15.05.07 22:44



http://www.ottobock.com/cps/rde/xchg/SID-3F574DD1-52AE26CF/ob_com_en/hs.xsl/394.html



Тема Re: I az da pitamнови [re: driverx4]  
Автор Bandedar (непознат )
Публикувано16.05.07 02:15



Здравейте,
мерси за линка ама аз на всякаде кадето четох дискусии по-подбни теми в крайна сметка попадах на подобни линкове, които не дават отговори на въпросите ми. Освен колко са добри и качествени продуктите им друго не става ясно, в крайна сметка стигнах до извода, че така или иначе в тази област най-добри са Японците и Немците. Значи каде в България (по възможност в София) да ги намеря тези Отто Бок? Този доктор го знам (за големия шеф говоря) и имам много-ниско мнение за него - с две думи пълен нещастник! В крайна сметка не става дума кой ще го прави този крак а да го направи като хората и да е склонен да си получи парите примерно в срок от половин година поне (всъщност зависи за какви пари става дума де). А други читави фирми освен тази няма ли? Егати не е истина в тая скапана държава нищо не е нормално. Не може момиче на 25 години да е принудено да бръмчи на горе - на долу с патерици щото такова е положението. На скоро гледах един филм за Авганистан (не мога да се сетя как се казваше ама беше името на един техен голям град) и там раздаваха безплатно на пострадалите от противопехотни мини крака. Имаше един чичко с проблем почти като моя. Жена му беше останала без крака и след едногодишно чакане му дадоха въпросните протези които честно казано много напомняха на нашите и те бяха огромни. Човека ги разглеждаше - те изглеждаха по-големи и от неговите крака и се молеше да му дадат по малки а лекарката през цялото време се опитваше да го обеди, че това са идеални крака и той какво иска - нали в крайна сметка жена му отново ще може да ходи. Същата работа.

А какво толкова страно има, че не съм зарязал приятелката си? В крайна сметка не мисля, че половин крак по-малко е основателна причина. Нито е станала по-глупава нито по-грозна. И въобще не мога да разбера какво толкова в крайна сметка? Разни мои познати също се чудят и се маят защо все още съм с нея, други пък изобщо спряха да се обаждат - все едно може да прихванат. Да не говорим разни хора по улиците като ни видят почват да се пулят и заглеждат все едо са видели и аз не знам какво. В крайна сметка обедих се, че това е нещо което би могло да сполети всеки да не говорим, че изобщо не е рядкост и няма нищо срамно и кой знае колко странно. Ти човек не знам - или си имала късмет и са ти направили подходяща протеза или си някакъв тотален ентусиаст след като си успяла да проходиш и то при положение, че доколкото разбрах твоя случай е далеч по-кофти от нашия. Макар, че и в нашия случай ентусиазъм не липсва просто не става. Ония ден даже направи опит да отиде на интервю за работа който поради тази причина се провали а с патерици резултата е един и същ.

Редактирано от Bandedar на 16.05.07 02:22.



Тема Re: I az da pitamнови [re: Bandedar]  
Автор driverx4 ()
Публикувано16.05.07 02:42



Аз съм с две немски протези на двата крака и ходя, карам кола, качвам стълби (7 етажа например) и т.н.
Дай си, ако искаш мейла, за да се свържа с теб.



Тема Re: I az da pitamнови [re: driverx4]  
Автор petya23 (непознат )
Публикувано16.05.07 03:51



Хубаво е, че си останал с приятелката си и не е странно. Не си мисли глупости. Не съм те питала защо си още с нея, а те поздравих за мъжката постъпка.

Преди малко се върнах от Александър Невски, където три часа чаках права, за да видя иконите. Или съм тотален ентусиаст, или съм тотално сбъркана. Не исках да се вредя преди всички от суеверие - нещата винаги могат да станат и по-зле. Нека тези, които имат истинска нужда, да влезят без да чакат.

Протезата ми е тежка, на външен вид е невъобразимо грозна, дунапрените се прокъсаха и пожълтяха, да не говорим, че ми се наложи да я преправям, за да наподобява поне малко на здравия ми крак. По-къса ми е - казват, че с по-къса по-лесно се ходи, но ми се разби кръста от това постоянно кривене. Една докторка реши, че имам луксация.

Аз имам работа, но се чудя дали да си търся нова, защото парите не ми стигат. Пък шансове нямам кой знае какви за ново работно място, така че си трая. Ако приятелката ти си носи протезата, шансовете й ще скочат многократно. И не ти го казвам с лека ръка - така, както говорят здравите. Трудно е, много е трудно, изморително, болезнено - все още се спъвам и падам, самочувствието ти замръзва след такива случки, но без протеза не си представям живота. Преди да я направят, не можех да си нося торбата с покупките от магазина. Макар че и тогава не се спирах на едно място. Мотаех се навсякъде, и на ресторанти на три етажа се качих, щото както вече стана ясно, съм тотален ентусиаст. Важното е, че съм жива и здрава, пък трудностите се преодоляват по-лесно, когато имаш човек като теб зад гърба си.

А за поведението на бабката- хм, и аз имам една прясна история. Група селски тетки - номенклатурчички ме изпревариха на опашката за Александър Невски, като преди това ме одумаха - това малкото, гледай го как набира. Пуснах ги да пасат, то всичко се връща.

Хайде да ми дадеш нещо за връзка с твоята приятелка, ако тя не възразява. Имаме какво да си кажем, аз днес си открих бял косъм - и моя живот не е цъфнал и вързал.

Поздрави



Тема Re: I az da pitamнови [re: petya23]  
Автор petya23 (непознат )
Публикувано16.05.07 03:55



Може ли и дриверкс4 да остави мейл за връзка? Благодаря



Тема Re: I az da pitamнови [re: petya23]  
Автор driverx4 ()
Публикувано16.05.07 04:59



driverx4@gmail.com



Тема Re: I az da pitamнови [re: Bandedar]  
Автор todor33 (дзвер-некакъв)
Публикувано16.05.07 11:13



Имам познат,който е с подколянна и си ходи доста добре.
Правена е в частната фирма.
За парите мисля,че ще се разберете.
Не съм много сигурен но му излезе около 1500 DM.
Това беше преди 12 г.
Аз също правих там но по-голяма (над коляното) и не
съм много доволен. Почти не я нося.
А за Германия , ако нямаш много пари, забрави.
Дано успеете !

Требе да се разтури ..та ега се оправи


Тема Re: I az da pitamнови [re: petya23]  
Автор noleg (непознат )
Публикувано17.05.07 00:09



какво означава, че ако не се носи протезата кракът става негоден






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.