Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Имам един въпрос лично към теб.нови [re: Severous_Snape]  
Автор novolubopitna (непознат)
Публикувано20.06.07 11:31



Опитвам се да се регистрирам и понеже тук не става икогнито , малко ми беше трудно. Занимавам се сериозно точно с тези проблеми , затова пиша и в друг клуб , дето сме се засичали ....много близък до така поставената тема .
Ако държиш ще ти пиша лично , може и да размахаме шпаги....





Тема Вече не налитам на кавга без основателни причини.нови [re: novolubopitna]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано20.06.07 14:54



Макар и някога да го правех много лесно. Сега обикновено първо питам и давам възможност да ми отговорят, но ако наистина държиш да размахаме остриетата - на твое разположение съм.
А те попитах това, защото е нормално човек да промени ника си, ако иска да каже нещо лошо или нещо гадно, но ако го направи за да каже нещо нормално - нормално е да си задам въпроса защо го прави. Нали?



По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.

Тема Re: Вече не налитам на кавга без основателни причини.нови [re: Severous_Snape]  
Автор novolubopitna (непознат)
Публикувано20.06.07 16:53



Чиста грешка , просто като видях прякор- написах теменужка , стори ми се ужасно наивно и тъпо , после реших , че тая теменужка е доста блудкава и малко несиризна като представа.
Сега май е по-добре .
Съжалявам , но се опитвах да налучкам нещо неангажиращо и докато триех
се получи ....това , което видя.
Е , сега разбрана ли съм ?
Сега ще нападам , имам парези в ръцете и не винаги мога да бъда идеала за компютърен работник , но както виждаш се справих.
Компютърът е моето наказание , но чрез него си върша работата.
А сега за шпагите , аз съм я приготвила моята





Тема Идеални хора няма.нови [re: novolubopitna]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано21.06.07 00:06



И никога не е имало. А ако много ти се напада - заповядай. Само да не останеш изненадана ако не ти отвърна с нападение а просто седна да си почеша езика.



По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.

Тема Re: Идеални хора няма.нови [re: Severous_Snape]  
Автор novolubopitna (непознат)
Публикувано21.06.07 11:07



Искам достатъчно обективно да поставя въпроса за опита на здравите хора да помогнат с конкретното си отношение и действия.
Това изисква изключителна деликатност и ненатрапчивост. Защото да си жена с дефицит съвсем не е лесно. Изхождайки от спецификата на самото състояние , доколко декларативността е достатъчна?
Чуствата са много по-стойностни , но кога ще омръзнат на здравия или ще го поставят в клопка и той рано или късно ще иска да излезе от нея . ...
Не казвам , че няма и сполучливи и трайни връзки , но по-често е обратното и жената остава силно наранена.
А сега давай ти , критико...



Тема Re: Идеални хора няма.нови [re: novolubopitna]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано21.06.07 14:52



Една мъничка подробност. Ето това:

Искам достатъчно обективно да поставя въпроса за опита на здравите хора да помогнат с конкретното си отношение и действия.

Макар и да нямам проблеми с движението и с всякаква, без тежка физическа работа, не мога да бъда причислен към тези хора.
И не бъди дребнава - обясних ти защо поисках обяснение за това с ника. И приех обяснението. А ако продължиш да го ръчкаш най-много останалата част от разговора да не потръгне.

А въпроса наистина е много сериозен. За съжаление аз не мога да дам отговор как може да стане това инвалидите да бъдат приети наравно с останалите. Аз лично зная, че много от инвалидите могат да вършат много дейности наравно с останалите хора, но много по-трудно е да се обясни това на работодателите. А предполагам, че и законите също карат работодателите да избягват хора с увреждания. Все пак един обикновен човек може да бъде уволнен или съкратен много по-лесно. Така ли е?

Продължение.

Виждам, че съм се отклонил от това, което си написала и съм забил към работодателите а не към партньора, който е много ясно споменат от теб. Трудно ми е да кажа какво бих приел аз и какво не бих приел. Всеки случай е различен. Напълно е възможно например жена с дефицит, както се изразяваш ти да ме отблъсне не заради проблеми а заради характера си, но дали това може да бъде обяснено на отблъснатия?

А какво можем да кажем за ситуацията, когато няма тръпка?

Да си го кажем направо - подсъзнателно една много голяма част от хората... при товаа имам предвид всички хора, очакват, че в резултат на някакви техни усилия у отсрещния трябва да се появи тръпка.

Да. Очакват... но това съвсем не е така. И трябва да кажа, че и аз съм правил тази грешка. И съм си плащал за това, че съм я правил.
Неведоми са пътищата на чувствата.

По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.

Редактирано от Severous_Snape на 21.06.07 15:04.



Тема Re: Идеални хора няма.нови [re: Severous_Snape]  
Автор novolubopitna (полупознат)
Публикувано21.06.07 16:45



Благодаря , че си отделил време да ми отговориш. Обсъждайки проблема в публичното пространство , може би , е шанс открито да се говори затова , къде е разминаването..... Сблъквам се непрекъснато с такива въпроси и се опитвам да търся отговори . Съжалямам , ако някъде нарушавам твоите мисли , но да помогна , звучи все едно да попиташ такъв човек как е . Не съм дребнава , а се опитвам да бъда обективна.
Ето виждаш ли как измести без да си искаш темата и отиде към работодателите. Мога и тук да кажа позиция , защото се опитвам да балансирам в едно общество с твърде много предразсъдъци и комплекси.
Продължение :
Думата дефицит просто много ми хареса , щото все разни думи -заместители - не инвалиди , не хора с увреждания , ами какво и... е и на теб ти направи впечетление . Ами точно там е въпроса , не в ДЕФИЦИТА , а в ранимостта на човешката душа .
А тръпката , доколкото си спомням тя не е проблем само на хората , за които се пише тук. Хубаво е да се получи нужната хармония в общуването , а тя не винаги се получава. За голямо съжаление , тук трябва не да се налагаш като човек , който може да се справи , а по някакъв начин да компенсираш липсващото като мислиш една крачка напред и интуитивно усещаш. Изобщо не е лесно и изморява , ужасно изхабява .
Неведоми са пътищата на чуствата , но неведоми са пътищата и на тяхната проява в конктетиката на действителността.
Изключително много ми хареса сентенцията накрая , макар , че и тук имам дребни преправки :
По- добре да си самотен сам , отколкото да си непълноценен с някой , който не те разбира .
Ти си.



Тема Re: Идеални хора няма.нови [re: novolubopitna]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано21.06.07 16:56



Нека те попитам само едно нещо - как би искала да се отнасят към теб в едни отношения?
И за да уточня какво точно питам имам предвид дали смяташ, че ако един човек има някакви физически проблеми това е причина да се отнасят с него сякаш има и умствени такива или смяташ, че физическите проблеми са си физически, но ако един мъж или една жена са нормални психически, то в една тяхна връзка с човек от другия пол (при хетеросексуални все пак

) трябва ли да се изисква същото, което и от физически здравите хора или не?
Май не мога да го обясня точно, но на моменти съм забелязвал, включително и около мен, че някои хора смятат, че ако нечие тяло не е съвсем като на другите, то и емоциите, мисленето, отговорността ако щеш, не е същата като на така наречените нормални.
Разбираш ли какво точно питам?

По-добре е да си самотен сам, от колкото да си самотен с някого. Английска поговорка.

Тема Re: Идеални хора няма.нови [re: Severous_Snape]  
Автор novolubopitna (полупознат)
Публикувано22.06.07 11:53



Тук въпросът не е за мен , а за жените с увреждания . И по-конкретно - с увреждания в двигателния апарат. Щото то не може да се гледа толкова обобщаващо. Определено , това , които иска и всяка жена , тя любовта или я има , или - не.
Пак трябва да уточним , не съм наясно с проблемите на хората с психически дефицит. Разбира се , че има психоза и страх , защото винаги си задаваш въпроса - за какво си му на този мъж ? И какво търси той при теб ? А и и още- кога ще му омръзне всичко това. Нямам нищо против връзките между хомосексуалните , макар , че аз лично не познавам такива сред хората с
увреждания.
Разбира се , че има разлика и ако не си я открил , може би трябва да я откриеш . Мисля , че ако успееш да спечелиш такава жена тя е мого по- всеотдайна и смислена , е може би и по- раздразнителна , ако ти й причиняваш душевно страдание .
Когато човек печели - не знае какво губи и когато губи не знае какво печели
Пиши



Тема Re: Идеални хора няма.нови [re: Severous_Snape]  
Автор LiMuBai (непознат )
Публикувано22.06.07 11:59



хах :)
отдавна не бях влизал тук, защото се бях отчаял от ограниченото мислене на хората в този раздел, обаче сега гледам нови хора и по освободено расъждават...добре се развивате с две думи


Та на въпроса /въпреки че не беше към мен/ :
"дали смяташ, че ако един човек има някакви физически проблеми това е причина да се отнасят с него сякаш има и умствени такива или смяташ, че физическите проблеми са си физически, но ако един мъж или една жена са нормални психически, то в една тяхна връзка с човек от другия пол (при хетеросексуални все пак) трябва ли да се изисква същото, което и от физически здравите хора или не?"
Тъкмо там е проблема, че когато някой е с физическо увреждане, съществува едно предубеждение, че той е неспособен на нормални отношения. За това често са виновни самите хора с увреждания, защото се държат изолирано, затворени са в себе си, често са злобни и подозрителни към "нормалните" и дори към своите събратя. Това се опитвам да променя в себе си и другите около мен и повярвайте, когато се настроите положително, ще имате успех...
Някой ако иска да се запознаем и да си чатим, да заповяда, ще се радвам :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.