Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:55 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пак за програмата за работа на хора с уврежданенови  
Автор choki19 (непознат)
Публикувано19.01.07 12:41



Здравейте,
Пиша пак този път като отделна тема с молба да се включите с мнения и съвети,както и да ми задавате въпроси!Не мога повече да стоя безучастна,към ставащото с мен и с други назначени по тази програма!Няма и минимално обективно основание да те назначават при условия,които не са равни с останалите,а изкуствено да се дава по-малко и по-елементарна работа за да отговаря на условията и заплатата,която получавам по тази програма.Положението е неловко и за тях и за мен и ежедневно го усещаме.Къде господата и дамите там в министерства и агенции,виждат в програмата предоставяне на равни шансове и възможности?Посланието на програмата е,че ние неможем да работим като другите,че не си изкарваме заплатите и затова не ни искат на работа,но ето програмата ще им плаща само и само да се смили и да назначи теизи некъдърни инвалиди!НЕ СТАВА ТАКА!Беснея всеки ден от последствията на това послание,което търпя и аз а и колегите ми незнаяткак вече да се държат с мен,като с равна както ме усещат или като сакато и неможещо същество както програмата иска!Освен всички унижения,тя е за три години в които нямам право да напускам и това ми беше казано съвсем ясно.Другото е,че се предполага,че тези три години ще се обучавам ама нали ние инвалидите сме неспособни да учим та са преценили,че това,което колегите ми научават за няколко месеца и то в крачка,аз трябва да го уча три години!Намерих си адвокат и сега искам да заведа дело за дискриминация срещу програмата.
Ще съм благодарна на всеки,който ми каже мнението си защото преди да действам искам да събера и други мнения и да съм огледала добре нещата.
Предварително благодаря!



Тема Re: Пак за програмата за работа на хора с уврежданенови [re: choki19]  
Автор donnna2 (непознат )
Публикувано19.01.07 13:46



Какво мнение да ти дам ,приятелката ми работеше по такава програма.Работеше колкото другите ,беше по-кволифицирана ,което дразнеше другите .След като свърши програмата по която беше назначена и казаха чао/взеха си вече друг човек от съответната политическа група ,който е с основно образование по данни на някой от работещите в съответната институция/ ,следва борса и пак безработна.Обещаха и ,че ако има пак програма ще я вземат .Сега се оказа ,че няма пари за програми за инвалиди /поне в онова населено място/. Живее с една пенсия и каквото си изкара от каталожна търговия на козметика тоест оп20-30 лв месечно още отгоре това е положението .





Тема Re: Пак за програмата за работа на хора с уврежданнови [re: choki19]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано19.01.07 18:20



Евала! И аз познавам жертва на тази прекрасна програма. Осъди ги и ни пиши как върви. Ще ми е любопитно да разбера на какво точно правно основание ги съдиш. Успех!

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: Пак за програмата за работа на хора с уврежданнови [re: Aминa]  
Автор donnna2 (непознат )
Публикувано19.01.07 18:54



Самата програма ,че си е дискриминационна такава е .Само много не ми се вярва да осъдите някого ,кого ще съдите създателите на това "чудо" ,ще ви излязат с коза държавата се грижи и т.н.......................
На приятелката ми и бяха казали от бюрото по труда ,че хората като нея се молят за програмка ,а тя какво искала наравно с другите.............тъжна картинка и срамна !
Това нещо трябва да се промени съвсем по друг начин ,не е нормално да наемаш човек по програма ,която програма дефакто изкуствено прикрива безработица ........мисля си, че ако законодателството беше друго хората щяха да имат съвсем различен шанс.
По света така ли е като тука...............сигурно в някоя Африканска бананова република ,жалко много жалко



ето я историята тук

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=citizeni&Number=1946557690&page=0&view=collapsed&sb=5

Редактирано от donnna2 на 19.01.07 18:56.



Тема Re: Помогнете ми отново с някакъв съвет!нови [re: choki19]  
Автор choki19 (непознат)
Публикувано17.02.07 19:32



Здравейте отново,
Ето как се развиватпри мен нещата с работата по програмата.
До преди една седмица работех заедно в една стая с още две колежки и поемах когато и каквото ми даваха.За тези два месеца и половина успях да понауча доста,но защото аз проявих инициатива иначе никой нищо не ми дава.Шефката ми каза"ти си за да се обучаваш три години,много бързаш,сега само ще гледаш поне половин година".А аз не съм толкова тъпа,че да уча три години манипулации,които се научават от седмица до около месец,но ако има кой да ти показва и да иска да се научиш.
Аз имам две магистърски степени по специалности свързани с човешките отношения и реакции така,че много добре разбирам и усещам някои неща.
Колегите ми от мойта стая си говореха с мен,когато съм само с едната от тях,в повечето време обаче се събираха в другата стая и аз си стоях сама.Не съмсе натрапвала и не съм нахална,говорех си с тях само,когато усещам,че искат.
Постепенно разбирах,че за всяка моя грешка съм докладвана на шефката ми и тя е казвала да не ми се дава повече съответната работа.Аз обаче как да се науча?Така постепенно ми отнеха всичко,което бях започнала да научавам.На една оперативка още втората седмица шефката ми каза,че ще гледа да ме настани в друга стая и да давам само консултации на хората,как да си попълват молбите и какви неща да носят.Аз започнах точно това да правя и бях много внимателна и любезна,хората започнаха да ме харесват и да идват направо при мен а не при друга колежка.Трябва да кажа,че това,което ми дадоха да правя е най-сложното и изисква опит и много рутина и познаване на закони и документи.Как ви се струва това,че не ми дават чисто механичната и техническа работа,която се усвоява много бързо,а ми дават веднага най-сложната?Когато има специфиченслучай или нещо не съм съобразила колежките се сърдят и веднага ме докладват.Това с преместването не ставаше и аз помислих,че няма да стане защото нямаше друга стая,а и не ми се искаше да съм сама и изолирана.От миналата седмица обаче ме преместиха в едно преходно пространство като антре.Тамсъм с още една колежка,която беше в кабинета на шефката и сега я сложиха при мен.Сега вече нито някой идва при мен защото не съм на гише,нито имам някаква работа.Стоя на празно бюро и не знам какво да правя по цял ден.Другите колеги не ми говорят почти и стоя като ненужна вещ в килера за да минат трите години.Аз обаче не съм от тези,които се предават искам пак да говоря с шефката и този път ясно какво се случва.Разбрах също,че те са се страхували да не се оплача някъде и от мойте искренни възмущения към програмата,които имах глупостта да изразя.Реших да отида при г-жа. Папанчева за да поговоря с нея за евентуално друго място или нещо за което съм учила и ще съм по-полезна.Тя обаче ме посрешна с въпроси за работата по програмата.Аз не исках да говоря още за положението си,но не издържах,разплаках се и в общи линии разказах.Тя каза,че имала много такива новини,но никой не бил се осмелил да и го каже лично.Каза,че ще повика всички шефове на соц.служби където сме назначени и ще си поговори сериозно с тях.Аз съм наясно,че сега положението ми ще стане съвсем нетърпимо,но не ми пука вече!Сега смятам първо да поговоря за пореден път с шефката си и ако след това и следразговора с г-жа.Папанчева нещата не са добри да напусна.
Ще бъда много благодарна на всякакви мнения и съвети!



Тема Re: Помогнете ми отново с някакъв съвет! [re: choki19]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано18.02.07 04:28



Продължавай в същия дух, никой не може да ти отнеме правата, освен ако сама не се откажеш от тях.
Ако се опитат да те смачкат, потърси медиите, вдигни шум...


Welcome to the real world!




Тема Re: Помогнете ми отново с някакъв съвет!нови [re: choki19]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано01.03.07 20:58



Папанчева е свестен човек и много добре знае какво е да не ти се доверяват, защото имаш увреждане. Ръчкай я до край. Успех!

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: Пак за програмата за работа на хора с уврежданенови [re: choki19]  
Автор БOPE (неотразим)
Публикувано17.03.07 16:00



А защо искате да се отнасят с вас като към нормални и обикновени хора, когато не сте? Нормално е да ви щадят, защото ВИЕ СТЕ ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ И НЕ МОЖЕТЕ ДА РАБОТИТЕ ВСИЧКО, което другите могат. Колкото по-бързо го приемете, толкова по-леко ще ви бъде. Просто моят съвет е да си приемете телата си, такива каквито са и да работите само това, което можете да дадете без напъване. Тогава може би другите имат шанс да ви приемат по-лесно без сконфузни ситуации.

Един психолог.



Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: БOPE]  
Автор choki19 (непознат)
Публикувано25.03.07 16:31



"А защо искате да се отнасят с вас като към нормални и обикновени хора, когато не сте? " Ужас! Надявам се най-искренно подписа "Един психолог" да не е истина иначе нещата в тази иначе страхотна професия са много зле!
Дали приемам тялото си е съвсем друга тема и ако е добре и за другите бих говорила по нея.Това,което описвам няма общо с това и май сте прекалено обсебен(а) от непоносимоста си към хора с увреждане за да го разберете!
Аз не работя тежка физическа работа,а интелектуалния,творчески,научен и друг подобен труд мога и други като мен също могат да извършват наравно със здравите,че и по-добре (от такива като Вас със сигурност).
А другите от този клуб какво мислят и подминават ли спокойно подобни изказвания?



Тема Re: Какво мислите за това?нови [re: choki19]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.03.07 00:59



На другите по клубовете отдавна им е ясно, че няма смисъл да се хранят тролове - само порастват.
Такива трябва да се игнорират - това ги цери най-добре.


Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.