Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 20.04.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 6 работни места за инвалиди - СПЕШНО !нови  
Автор driverx4 (непознат)
Публикувано13.10.06 01:35



Столична община търси да назначи СПЕШНО инвалиди в бюрата за социални услуги.
За повече информация се обадете в кабинета на г-жа Ирина Папанчева, заместник-кмет по здравеопазване, интеграция на хората с увреждания и социални дейности.
ТЕЛ. : 9377 214 или центр. 980 2480 - вътр. 214



Тема Re: 6 работни места за инвалиди - СПЕШНО !нови [re: driverx4]  
Автор Rosa_belle (тиха вода)
Публикувано03.11.06 23:22



Жалко че става въпрос само за Столична община. От други общини няма ли интерес?

Обичам да обичам.



Тема Re: 6 работни места за инвалиди - СПЕШНО !нови [re: driverx4]  
Автор Serpico ()
Публикувано06.11.06 21:33



Актуална ли е обявата все още?



Тема Моля за съдействие и съвет!нови [re: driverx4]  
Автор choki19 (непознат )
Публикувано28.12.06 17:30



Здравейте,
Аз съм назначена по тази програма и я смятам за изключително дискриминираща хората с увреждане!
Работя 8 часа но на минимална работна заплата,а колегите ми получават доста повече.Те не смеят да ми възлагат много задачи защото знаят,че получавам много по-малко от тях и им е неудобно.Аз от своя страна се чувствам излишна и неудовлетворена,че не съм като тях със същите права и задължения,и заплащане а стоя 8 часа като тях.Искам да се чувствам полезна и на мястото си,да работя пълноценно но и да получавам колкото останалите,нали съм на същото място като тях.
Програмата ни дискриминира така,като ни поставя в неравни условия,кара ни да се чувстваме излишни там и ни дава подаяния а не заслужена и изработена заплата.Бих искала вашето мнение,както и на други назначени по тази програма,много е важно защото съм решила да направя нещо по въпроса,но искам и други мнения!
Предварително благодаря на всички,които решат да ми помогнат и да кажат какво мислят и как те се чувстват в тази програма!



Тема Re: Моля за съдействие и съвет!нови [re: choki19]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано28.12.06 17:57



Нямам думи за условията, при които сте назначен/а. Колегите ви постъпват коректно в своите възможности, но работодателят май заслужава да бъде стреснат и да му се разкаже играта. Сигурна съм, че можете да се справите с работата наравно с останалите и да получите равностойно признание и съответното заплащане. Успех!





Тема Re: Моля за съдействие и съвет!нови [re: Гинec]  
Автор choki19 (непознат )
Публикувано28.12.06 20:01



Искренно Ви благодаря за думите и подкрепата!
Много моля за още включвания и за мнение,ако имате повече опит в сърбането на такива попари.
Също така бих искала ако е възможно да се включи и някой също назначен по тази програма!
Още веднъж благодаря!



Тема Re: Моля за съдействие и съвет!нови [re: choki19]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.12.06 00:10



За коя точно програма става въпрос?
Има ли нормативен акт, който да отнема правото на работодателя за доплащане?
Не е ли идеята това раб.място да е като вид работа на изпитателен срок и после при доказана ефективност и наличие на желание и финансов ресурс, включване в щатното разписание на същия - доказал се вече работник, служител или там какъвто...
Колкото до мотивите на колегите за по-малка натовареност - може съвсем да не са така добронамерени.



Тема Re: Моля за съдействие и съвет! [re: holi_day]  
Автор choki19 (непознат )
Публикувано29.12.06 11:44



Става въпрос за програма за наемане на хора с увреждане към бюрата за социални услуги.
Договора е за три години при тези условия(мин.работна заплата и тази длъжност)Освен,че договора не е нормален(шест месеца изпитателен срок и после назначаване на редовно място) а е за три години без право на напускане през това време.Позволява се напускане само при подписване на нов трудов договор,но ако аз сама си намеря друго място,програмата не предвижда аз да бъда преназначена на редовно място с редовна заплата.Може нещо да не разбирам от правна гледна точка и затова искам съвет,но всичко ми изглежда много несправедливо и дискриминационно.
Назначена съм направо за три години,без право да се откажа от тази работа.Мога да напусна само ако си намеря друга работа и то на трудов договор.Програмата ме назначава на минимална работна заплата,за 8 часа като някакъв помощен сътрудник,който не се знае за какво е там и какво точно ще върши.Няма възможност за преназначаване,само ако самата служба реши,че има свободно място и аз го заема,като ново работно място с нов договор.
Не съм сигурна до колко са добронамерени колегите ми,но наистина те самите ми казаха,че не могат да изискват от мен същата работа,както тяхната точно поради тези причини.Обясниха ми,че реално аз не се водя към тях а съм си към тази програма на общината и тя ми е работодател.
За мен лично най-дискриминираща е самата идея на тази програма и условията по нея.Няма как да се чувствам нормално на място където получавам много по-малко от колегите,стоя 8 часа като тях,но не ми се позволява да работя пълноценно като тях защото някой е решил,че аз сигурно не мога да си изпълнявам задълженията като останалите и ще ми подхвърлят някакви пари заради които аз ще се мотам там незнайно защо.
Кажете ми обаче как с такива програми ще се интегрира овек с увреждане,как ще се чувства равен с останалите и ще покаже,че може след като не му се дава възможност за това.Не е ли идеята за интегриране и равенство следната:да работя при същите условия като колегите си,същите задължения,същите права,но и същото заплащане.Мисля,че само така човек може да се чувства полезен,удовлетворен и равен с другите,а аз искам и смятам,че заслужавам да бъда третирана като равна,другото е унижение.



Тема Re: Моля за съдействие и съвет!нови [re: choki19]  
Автор choki19 (непознат )
Публикувано29.12.06 12:43



Замислих се над това,което казахте за колегите ми и че може би имат някакви други намерения с това да ми се дава по-малко работа и да ми се показва,че аз само помагам там и реално нямат нужда от мен.Кажете ми малко повече какво имате предвид,може би аз нещо не разбирам и съм подведена без дори да го знам!



Тема Няма работа,нови [re: choki19]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.12.06 15:25



от която да не можеш да напуснеш. Та било то и с предизвестие.
Има Кодекс на труда. Можеш да погледнеш там.
Но мисля идеята да започнеш работа, макар и при тази ниска заплата не е лоша, ако ти липсва друга алтернатива в момента.
Паралелно с това получаваш ли пенсия и добавки по ЗИХУ? Ако е така, пак са доходи тия 160лв, които след НГ ще са 180. Има хора нямат и това...
Наистина няма да се напечелиш от тази работа. Това е ясно, но наистина е шанс. Говориш за дискриминация... Но ако не беше програмата, каква е възможността да започнеш тази работа... Други биха казали, че не са те на твоето място, а ти си привилигерована. Зная, обществото може да бъде жестоко, както и всеки отделен човек...
Административната работа ще те научи най-малкото на връзка и комуникация между институциите, с които ще работиш; предоставя ти се възможност за работа в колекив; да решаваш проблемите на хората, които те търсят точно за това... Хммм. За плюсове на тази работа ти нищо не каза.
Не си позволявам често да давам съвети, но... работи с цялата си енергия и сърце. Проявявай инициативност. Ако пък не те устройва длъжността и заплащането - напусни. Никой не може да те задържи на сила, а не мисля че са предвидени да плащаш неустойки по договора или нещо подобно... Имаш възможност да работиш в сфера, която е нова и й предстоят много промени, при които ти неусетно "ще влизаш в час" и ще научаваш в движение нещата. Това, мисля, е хубаво. Опитът може да ти послужи при кандидатстване за постоянно работно място в тази сфера.
Желая ти успех, но най-вече на този етап - повече позитивизъм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.