Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 10.05.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема дете на 2,5годининови  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано05.09.06 22:10



Племеницата ми е на две години и половина и не проговаря. Сега се установи, че е глуха. Моля споделете какво знаете за такива случаи. Ще й слагат апаратче за три месеца, а след това, ако не започне да чува, ще и правят инплант. Моля пишете, каквото знаете за тези неща.



>

Редактирано от Гинec на 05.09.06 22:12.



Тема Re: дете на 2,5годининови [re: Гинec]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано07.09.06 10:18



Имаш бележка!

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: дете на 2,5годининови [re: Aминa]  
Автор elie (мама за двама)
Публикувано13.09.06 23:40



Здравей и тук! Не съм лекар, нито логопед, но скромния ми опит като родител на дете с проблеми говори, че ранното или късно проговарянето само по себе си не значи нищо. Не е задължително да е индикация за проблем, но също така, не бива да се пренебрегва. Ако едно дете проговори със закъснение и не успее да навакса, може да има проблеми в училище. Вярвам, че вече са те насочили към конкретна информация. Затова само ще добавя. Правилно е, щом сте забелязали, щом се съмнявате, да се консултирате се с логопед. Тези специалисти работят дори с бебета....така че, не сте малки. Логопедът може да ви насочи към други специалисти, да ви покаже как да работите с детето вкъщи и под формата на игра или дори най-малкото да ви успокои, че всичко е наред.
Така че, успех!



Тема Re: дете на 2,5годининови [re: elie]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано14.09.06 20:27



Консултацията е вече направена. Малката няма слух. Сега е със слухово апаратче и ще чакаме 3 месеца. След това, ако не започне да чува, ще следва инплантация. (няма емотикон за това, но ми се плаче)



Тема Тотално не те харесвам.....нови [re: Гинec]  
Автор abettor (добър)
Публикувано15.09.06 21:00



....но това в случая няма значение.
Мога ли да помогна с нещо?
Информация ли ти трябва, пари ли, морална подкрепа ли, друго ли?
Ако искаш ми отговори.....може и на бележка....


ab alio exspectes, alteri quod feceris

Тема Re: Тотално не те харесвам.....нови [re: abettor]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано18.09.06 16:32



Имам нужда от информация само.



Тема Re: Тотално не те харесвам.....нови [re: Гинec]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано23.11.06 20:47



Племеницата ми е вече оперирана и има инплант. В други ден - събота ще са ми на гости и ще я видя. Щастлива съм, че началото е положено. От тук започва ходенето по мъките.



Тема ...нови [re: Гинec]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано24.11.06 00:02



Гинес, дръж ни в течение как се развиват нещата при детенцето.
Малко зная за имплантантите. Разкажи, моля. Какви са очакванията, възможностите...



Тема Детето ще свикне с имплантанови [re: holi_day]  
Автор dimitrova_k (непознат)
Публикувано24.11.06 22:51



Не се притеснявай, но ще има много ограничения, имам предвид да се пази от много неща - от удара или нещо друго. Не съм много наясно с тези неща, но познавам едно момиче, което е с имплант и учи в масово училище. Просто родителите трябва да обръщат много голямо внимание на детето, да го гледат в очите и детето в устата на родителите си, за да се научи дадените думи. Не е лесно, но ако се положат повече усилия, ще напредне лека - полека. Казвам го с опит, тъй като аз съм с увреден слух, но съм със слухов апарат. Не се правят операции на тези, които имат малко слух и така съм с апарат. Ако има нещо, питай. Ще помогна с каквото мога.



Тема Re: Тотално не те харесвам.....нови [re: Гинec]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано25.11.06 12:25



Браво! Радвам се и пожелавам успех.



Бойкот на КК "Труд"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.