Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема аудиокнига "Шифърът на Леонардо"?нови  
Автор nothink (минаващ)
Публикувано06.12.06 17:06



Здравейте,
някой има ли впечатления от аудиокнигата "Шифърът на Леонардо"? Доколкото раzбрах е zаписана на 5 диска. Оригинальт на английски май е някьде кьм 14 диска, та се чудя какво са иzряzали и наистина ли само една трета от книгата е останала?

...извинявай, не знаех, че е невъзможно...


Тема Re: аудиокнига "Шифърът на Леонардо"?нови [re: nothink]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано08.12.06 18:36



Ееее, ама дискове с какъв обем, сравни ли ги? Не забравяй, че при превод книгата излиза с различна дължина. Плюс, че при нас чете Андрей Баташов, може просто по бързо да си чете човекът.

А може на английски да е имало и някакви екстри...

Бойкот на КК "Труд"

Тема Re: аудиокнига "Шифърът на Леонардо"?нови [re: Aминa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано09.12.06 11:18



То и от компресията на звука зависи колко големи са дисковете...


Welcome to the real world!




Тема Re: аудиокнига "Шифърът на Леонардо"?нови [re: nothink]  
Автор elie (мама за двама)
Публикувано10.12.06 20:03



Като лаик искам да попитам какво представляват тези аудио книги. Модерен вариант на едновремешните радио - приказки?



Тема Re: аудиокнига "Шифърът на Леонардо"?нови [re: elie]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано10.12.06 20:26



Книга, чийто прочит е записан на диск. Която и да е книга. В САЩ са много популярни. Ползват ги хората, които пътуват много. Един приятел така "прочете" "По пътя" на Керуак, докато шофираше от Минесота към Масачузетс. Ползват се от незрящи разбира се и от хора със силна дислексия.



Бойкот на КК "Труд"

Тема Re: аудиокнига "Шифърът на Леонардо"?нови [re: Aминa]  
Автор elie (мама за двама)
Публикувано10.12.06 20:35



Така си ги представях и аз, Страхотно. А има ли ги достъпни в български вариант и естествено...такива подходящи за деца?



Тема Re: аудиокнига "Шифърът на Леонардо"? [re: elie]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано10.12.06 23:33



Знам, че в Съюза на слепите имат книги на запис, но не е масова практика в България. Преди имаше касеткис приказки, не знам как е сега...

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: аудиокнига "Шифърът на Леонардо"?нови [re: elie]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.12.06 22:55



Наистина от Съюза на слепите в България се предлагат... Майка ми всеки месец като пощенска пратка получава аудиокасети, които след като прослуша - връща обратно. В много удобна опаковка са и дори са практически отворени и всеки, през чиито ръце минават може да погледне... но досега не се е загубвала касета. При връщането само се обръща листчето подател/получател и пратката заминава обратно. Разпространението е безплатно.
Предполагам ги има в СД-вариант вече.
Дали има детски и аз не зная...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.