Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 26.09.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Транспортнови  
Автор lovert (непознат)
Публикувано31.10.06 01:48



Позволявам си да се намеся във вашия клуб с желанието ако мога да помогна на някого от Вас ако мога.Дано не бъда разбрана погрешно. Живея при приятеля ми /холандец/ в Белгия,и тъй като съм без документи не работя и няма какво друго да правя и вися в клубовете на Дира.Маи по4ти вси4ки ги 4етох,само при вас не бях идвала.Та и му превеждам какво се говори. Взе го много присърце,проблема с предвижването на инвалидите в България и ме помоли да ви попитам:
1.Моля,даите линк за саит ,занимаващ се с проблемите ви/има предвид всякакъв на4ин за предвижване/
2.Какъв е редът за внасяне в България ,при положение,4е аз нямам никакъв познат или близък инвалид за да зная.
3.От какви превозни средства се нуждаете наи-спешно.
4.Тука има специални малки коли и камион4ета за инвалиди/също и такива в които да влезеш директно с коли4ката и тя всъщност е седалката на колата/и се управляват/поне тук/без книжка/45км/4/обикновенно дизелови/3л-100км/
5.Ако се интересувате можем да направим снимки и видео.
6.Тук се водят мотори-как е в Бг?
7.Ел.скутери за инвалиди интерс ли са за вас?
8.Защо говорите за стандартно преместване на скоростите горе,когато за всеки отделен слу4аи се иска нещо специално?



Тема Re: Транспортнови [re: lovert]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано31.10.06 02:47



Не съм в тази група, но наблюденията ми върху събитията у нас са ме навели на някои мисли.
По приказката - босия се е*е във тръните, нашите овластени използват неравностойното положение на болните ни съграждани да трупат още по големи печалби.
Заменят се медикаменти, вноса на специализирани средства се монополизира, здравната система абдикира от проблемите и само трупа печалби, хората се манипулират и колелото се върти.
Идеите ти са интересни, но главния проблем остава стигането на улицата, поради архитектурни и човешки малоумия, превоза е следващо по ред.
Всичките ти предложения са интересни, но без здрава основа няма как да бъдат полезни, малко са хората в неравностойно положение които могат да си ги позволят.
Само на последното като пример, говори се за стандартно защото може да се пригоди за "серийно" модифициране и по тоя начин да излезе по евтино.

П.С. - Баща ми е с 1 група, за това минавам и от тук...


Welcome to the real world!




Тема Re: Транспорт [re: Mopфиyc]  
Автор lovert (непознат)
Публикувано31.10.06 05:15



Може и този проблем да се реши-има специални асансиори за стълби при това според него не са от злато.



Тема Re: Транспортнови [re: lovert]  
Автор assen4o (непознат )
Публикувано31.10.06 10:18



Чудесно е когато някой се замисли за проблемите на другите. Особено когато другите са в така нареченото "неравностойно положение".
Но не разбрах Вие с какво смятате да помогнете - ако е с информация - мисля, че тя е в изобилие в интернет.
Истинският проблем на хората с увреждания (относно околната среда) е, че всички неща които са измеслени и се произвеждат имат цена и тя е твърде висока ( разбирай НЕПОСИЛНА) за инвалидна пенсия 70 - 80 лева месечно (не дневно!).
Да има финансиране от държавни институции за помощни средства, но те са меко казано СМЕШНО МАЛКИ. Мога да Ви посоча какави са лимитите за да се убедите.
Всичко, което официалните институции в България правят за инвалидите е само за отчетност и прах в очите на хората, които са далече от тази проблематика.

А ако искате нещо конкретно да помогнете аз мого да Ви посоча нуждите на човек на 23 г. парализиран от кръста надолу след катастрофа, който живее 4-я етаж в сграда без асансьор, следва в Техническия университет (едно доста недостъпно за инвалидни колички място) ит.н.

Приятен ден



Тема Re: Транспортнови [re: lovert]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано31.10.06 20:47



Помощни средства за стълби, това звучи интересно...
А кой ще финансира цялата история?
Понеже и от сребро да са, пак ще са непосилни за ползвателите, а държавата и повечето "благотворителни организации" няма да си мръднат пръста без да имат дебела полза от това.


Welcome to the real world!





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.