Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема жестомимичен преводнови  
Автор Alt (amabile)
Публикувано18.09.06 11:41



Някой знае ли къде мога да уча това с придобиване на правоспособност, че го владея?



Тема Има една тема.. [re: Alt]  
Автор Maймyнa™Модератор (Пфу..)
Публикувано18.09.06 19:23



..в която е обсъждано..


Без гаранции за нищо..



Тема Re: жестомимичен преводнови [re: Alt]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано21.09.06 22:38



Това чудо можеш да започнеш да го изучаваш в Съюза на глухите, но само с един курс няма да минеш. Ще ти се наложи да си общуваш с глухи често и по много, за да минеш изпитите, един ден дай боже! Успех!

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: жестомимичен преводнови [re: Aминa]  
Автор Alt (amabile)
Публикувано22.09.06 10:01



Какви изпити? Къде се явяваш на тях?

Аз вече се свързах със съюза в моя град и до няколко седмици май ще го започна курса.
Но ми се учи по-задълбочено в тази област и се чудех няма ли магистратури към някой от факултетите на университета?



Тема Re: жестомимичен преводнови [re: Alt]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано23.09.06 10:03



Само по жестомимика май няма. Специалните педагози, които избират да работят с деца с увреден слух, учат жестомимика и минават изпитите. Не знам дали във всички университети я има тази специалност, трябва да се поинтересуваш.

Защо си се заел с това?

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: жестомимичен преводнови [re: Aминa]  
Автор Alt (amabile)
Публикувано23.09.06 11:11



интересно ми е, струва ми се, че ще ми върши работа и има потребност от повече хора, които го владеят. освен това самата аз съм с увреден слух.



Тема Re: жестомимичен преводнови [re: Alt]  
Автор elie (мама за двама)
Публикувано25.09.06 21:28



Наистина е полезно. В прогимназията имах съученичка, чиято майка преподаваше на деца с увреден слух. момичето знаеше доста добре жестомимичния език. Почти на шега ми показа азбуката. И аз почти на шега я запомних. По-късно бях единствената, която можеше да общува с деца с подобен проблем. За съжаление, като всяко нещо, което не се упражнява и това се забравя. В момента би ми било много полезно, тъй като в моята работа има доста голяма група служители с увреден слух и само един човек, които може спокойно да общува с тях. може да е трудно да се общува единствено чрез азбуката, но все пак е нещо......но аз просто вече не си спомням почти нищо.



Тема Re: жестомимичен преводнови [re: Alt]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано28.09.06 22:22



Много е хубаво, че си се заела! Успех!



Бойкот на КК "Труд"

Тема Re: жестомимичен преводнови [re: Aминa]  
Автор Alt (amabile)
Публикувано29.09.06 13:40



Благодаря!

Пожеланието за успех ще ми трябва, защото нещата с моя ентусиазъм се блъскат доста сериозно с липсата на елементарна организация и информация по въпроса.

Започвам леко да се отчайвам, ама да видим ! ;)



Тема Re: жестомимичен преводнови [re: Alt]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано30.09.06 10:05



А-а-а, никакви отчайване! Според мен трябва да започнеш да прекарваш време с глухите. Щом в града ти има клон на СГБ, сигурно си правят среща всяка седмица, иди и си говори с тях, много ще научиш. Имат и издаден речник, малко е калпав, но става. Сигурно го продават и в твоя град.

Бойкот на КК "Труд"



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.