Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема някой съдил ли е НЕЛК ?нови  
Авторaleksa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 18:12



Някой съдил ли е НЕЛК след като не е бил доволен от решението му?И имал ли е успех.



Тема Re: някой съдил ли е НЕЛК ? [re: aleksa]  
Автор abettorМодератор (добър)
Публикувано08.03.06 11:31



Тези дела са пълна загуба на време, нерви и пари.
Мога да обясня подробно защо е така, но ще се задоволя с краткото НЕ СИ СТРУВА да се съдите с НЕЛК.
Уви!


ab alio exspectes, alteri quod feceris

Тема Re: някой съдил ли е НЕЛК ?нови [re: abettor]  
Автор donna2 (старо куче)
Публикувано08.03.06 16:05



И още нещо ако са ти дали някакъв дори по-нисък процент неработоспособност съгласи се с него и евентуално по-ниската пенсия ....жалил си ТЕЛКА-а и не си съгласен с решението на НЕЛК.
Обжалвашли докато не се произнесе горната инстанция и решението не влезе в сила пенсия няма познавам хора чакащи година ,че и по-вече ,масовия случай е или потвърждават решението на НЕЛК -а или ....абе може и по-зле да стане ...едва ли ще ти е голяма ползата дори и да спечелиш да вземеш парите на куп след като влезе решението в сила ....е освен ако имаш и др. доходи ...,но масовия случай е .......ами хората се надяват да живеят някак си тия пари

Редактирано от donna2 на 08.03.06 16:08.



Тема Стига с пречупването на глава!нови [re: aleksa]  
АвторCилнa бeзcилнa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 22:43



Съди ги! И вдигни повечко шум. Ангажирай медиите и призови препатилите от НЕЛК. Там са подкупни мошенници!
Мене ме порязаха преди време и аз се жалвах до здравния министър. Оставиха ми стария процент. Но тогава се разтърсих за други такива. Оказа се, че в Център за Независим Живот има още доста случаи на потърпевши от НЕЛК. Уж щяха да ни обединяват за общ протест, ама самите ЦНЖ преминаха в други позиции - и те пари ядат без полза за инвалидите.
Има толкова много организации, които само трупат капитал от уж защита на инвалидите
Крайно време е да се спре това положение! Ако ние не се обединим, никой няма да се замисли за защитата ни...



Тема Re: Стига с пречупването на глава!нови [re: Cилнa бeзcилнa]  
АвторKOЙ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 19:16



Имаше един стар професор по право - Христофоров, страхотно интелигентен и ерудиран човек. Винаги ще помня една негова сентенция "Господ да ви е на помощ ако правото трябва да решава личните ви проблеми!"

Изпитах го на свой гръб - вече 4-та година съдя социалното министерство, агенция за социално подпомагане и районна социална служба.
Едно дело спечелих, но борбата продължава. Работат е там, че трите държавни институции се явяват на съдебните заседания с платени адвокати (бюджета плаща) въпреки, че имат щатни юристи!
Ясно ви е съотношението на силите.



Тема Западни институции...нови [re: KOЙ]  
АвторCилнa бeзcилнa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 19:46



Ангажирайте и други институции. добре е да разлаете повече кучета. Да пишете по западни медии. "Навън" вече достатъчно се гърми за правата на инвалидите...
За жалост, само циганите се бъркат тук-там и печелят. Досега предимно цигани са съдили държавата в международния съд и са успявали.
Едно писане в западни медии точно сега би се чуло. И не заради личността! На никой не му пука толкова за единицата... Заради по-големи игри и борби.
Бог да Ви е на помощ, но разширете си съюзниците...



Тема Re: Западни институции...нови [re: Cилнa бeзcилнa]  
Авторaleksa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 11:19



АЗ шумя ,но уви няма кой да ме чуе.Сама съм.За съжаление живеем в калпава държава.Не съм само аз ощетена от ТЕЛКА,нека да се обединим и да направим нещо.Затова съм поставила този проблем и нека всички които с каквото може да си помогнем.Който има мнение по вапроса да го изрази тук и сега.



Тема къде шумиш.......нови [re: aleksa]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано02.04.06 16:51



щото аз не съм чула никакъв шум никде
Не искам да ти се бъркам, но ми идва добрата идея
твоя проблем да се разгласи чрез "господари на ефира"
нека пичовете се разтърсят там




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.