Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема какви са сега правата?нови  
АвторCaмa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.06 21:05



при покупка на автомобил за инвалид НА СТАРО ОТ БЪЛГАРИЯ?
Затруднено ми е придвижването, а се налага... Много ми е необходим автомобил, а нямам достатъчно пари...
Намерих познат, който е съгласен да ми продаде старата си кола срещу това новият му автомобил, който още не е регистрирал, да е на мое име. Ще трябва да доплатя за автомобила, "продавайки му" инвалидното си право. Той оценява колата си на 1300лв. За колко "търгуват" инвалидните права, че да знам колко ще трябва да му доплащам? И какви други загуби ще имам, освен винетката? Да не се "набутам", че после как ще се оправям???
Моля знаещи и препатили да ми дадат съвет!!!



Тема абе ти изобщо четеш ли какво пишем тук?!нови [re: Caмa]  
Автор JXL (-/-)
Публикувано14.01.06 21:02



от един месец си блъскаме главите тук няколко човека какво да предложим за да се ограничат злоупотребите, ти сега искаш съвет?
трябва най-после да разберем това, че да имаш увреждане не е оправдание да нарушаваш законите... всеки има нужда от пари, но не е това начина.
Това си е лично мое мнение де, може пък някой да ти даде съвет. Аз не говоря от името на всички хора с увреждания... даже като се замисля, май тези които мислят като мен сме малцинство.



Тема Re: какви са сега правата?нови [re: Caмa]  
АвторBate (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 21:50



В момента е около 350 лв.Но това е цената, само за освобождаване от мито.След това можеш да се откажеш чрез декларация от колата в негова полза.Ще загубиш правото да ползваш стикер,удостоверяващ собствеността ти върху колата.С него ще можеш да паркираш навсякъде.Колата ползваща инвалидни права,може да се освободи от данък.В момента колите освобождаващи се от данък са до 1800 кубика и 100 к.с.Има тези параметри да се намалят.За всичко можеш да искаш около 450лв.Но по-добре не го прави.Аз самият имах проблеми с инвалиде телефон.Мой близък ползваше телефон и след като изтече 1г.договор,много трудно го накарах да го прехвърлим на негово име.През това време 2 пъти търсиха мен,защото той не си бе платил сметката.Има петиция на шофыорите инвалиди по въпроса във форума,по-горе,препоръчвам ти да я видиш.Той ще иска генерално пълномощно,с което ще може даправи всичко с колата.От София съм и това ечесто срещано явление.Ако я удари,или стане ПТП,търсят теб.Ако я продаде с генерално пълномощно,но остане на твое име е същото,само че съвсем губиш дирите на колата.Мой познат отС-я,кара инвалидна кола,на името на човек от Враца,като всъщност брат му я е регистрирал на името на този човек с увреждане и след това,я е препродал на него.Целта на петицията нашофыорите инвалиди е,само хората от техните домакинства,да могат да карат колите им.Ако мен питаш по-добре недей.



Тема Re: абе ти изобщо четеш ли какво пишем тук?!нови [re: JXL]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано14.01.06 21:54



не смятам че си малцинство JXL,
съдя по тава че никой не и е дал
желания отговор който тя очаква
....не виждаш ли че всички си пасуват

Тези които обичат препятствията,винаги се стремят към почти непостижими неща


Тема Re: абе ти изобщо четеш ли какво пишем тук?!нови [re: JXL]  
АвторBate (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 21:55



JXL e прав!!!



Тема Вземи си кола по установения ред.нови [re: Caмa]  
Автор g2d ()
Публикувано14.01.06 21:55



Не се хващай на тази въдица, че ще си изпатиш!
И какво, ще се окаже, че ти, дето си без пукнат грош, ще притежаваш две коли - старата, дето ще я купиш и новата (на твоя познат), дето фактически няма да е твоя, но ще се води на твое име!! Бягай далеч от тези сделки братко!
За 1300 лв. можеш да си вземеш кола съвсем редовно и законно и без да си продаваш "инвалидното" право. Е, доста стара ще е, но ще е в движение и ще ти върши работа, щом толкова ти се налага.



Тема Re: какви са сега правата?нови [re: Bate]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано14.01.06 21:58



абе Бате, ти напрове ме прецака
тъкмо реших че никой нема да и отговори
ти взе че го направи точно за секунди


Тези които обичат препятствията,винаги се стремят към почти непостижими неща


Тема Re: какви са сега правата?нови [re: rimti]  
АвторBate (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 22:09



Просто се опитвам да и го обесня без да се карам,защото явно за пръв път влиза в клуба.Sorry!



Тема ама тук никой не се кара [re: Bate]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано14.01.06 22:17



просто сме по емоционални в отговорите

Тези които обичат препятствията,винаги се стремят към почти непостижими неща


Тема Re: ама тук никой не се каранови [re: rimti]  
АвторBate (Нерегистриран)
Публикувано14.01.06 23:15



По-спокойно,емоцията може да те вкара в болница.Ето аз лятото бях на една много важна среща с роднини,на която моето мнение бе игнорирано.Много бях афектиран.Първо се развиках на всички там,след това когато се прибрах в нас направих около 200 коремни преси за 1ч.Малко по-късно паднах и на 30 Юли 2005г. около 22ч. ме приеха в "Царица Йоанна"(Исул) по спешност.Не бе ясно,дали ще мога да ходя.Само за 1 от всички изследвания,трябваше да дам 750лв.Добре,че още има истински лекари.Платих само 250лв.Бях там 4 дни и когато нещата се пооправиха,поисках да си тръгна. Правеха ремонт на Неврологията и поради липса на място в нормална стая,последния ден ме преместиха в Интензивното,към Неврологията. Видях как умира една госпожа.АДСКИ МЪКИ!Това стана още докато ме въвеждаха в интензивното.Сложиха ме до най-пресния инсулт,приет също по спешност,предния ден.Целият беше в тръбички.Видях как направиха пункция на гръбнака на 1 г-жа,на която през една тръбичка,влизаща през дупкчица,в гърлото и вкарваха част от лекарствата.
ИЗВОД:НЕ СЕ ВПРЯГАЙТЕ ЗА ГЛУПОСТИ И ВНИМАВАЙТЕ ПОВЕЧЕ СЪС СЕБЕ СИ,НИКОЙ НЯМА ДА ВЪРНЕ ЗАГУБЕНОТО ЗДРАВЕ НА ЧОВЕК!!!Аз също се впрягам от време на време,заради доста от глупостите,които ме карат да правя.Сега вече по-малко.Следвам точно предписанията на лекарите,правя точно определени и по-малко упражнения,у дома идва кинезитерапефт-рехабилитатор,пия си редовно хапчетата и не ям мазно.Моите роднини ме посъветваха след това гузни
-"Наблягай повече на ядене и пиене,а по-малко на ядовете и упражненията." Какво друго можеха да кажат,та нали всъщност те ме вкараха в болница.Не че някой дойде да ме види.Аз самият бях забранил да им се казва.Дойдоха само съученици, верни приятели и колеги от ВУЗ-а.Та такива са истинските приятели,винаги до теб,когато ти е нужна помощ.Пред тях плаках,споделих си мъката,помогнаха ми да направя първите си стъпки след инцидента,бяха до мен и след това.Това може би ще ви накара да се замислите,върху приоритетите си.Дано повече хора го прочетат и се замислят.Излях си душата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.