Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кола за инвалид до 1500 кубика? (в-к 24 часа)нови  
Автор JXL (-/-)
Публикувано10.12.05 02:15



Автомобилите внос за инвалиди и за които не се дължи данък да бъдат с обем на двигателя до 1500 кубика, а не до 1800, колкото е сега.
Това ще предложи след Нова година Иван Иванов от ДСБ, каза той вчера пред "24 часа" след заседание на транспортната комисия. На него депутатите бяха на косъм да приемат намалението още вчера, но се спряха само заради завареното положение на хората с увреждания, които сега имат по-мощни коли. След като никой от депутатите не намери решение на казуса, Румен Ангелов от БНС предложи комисията да продължи гласуването на другите текстове, а за кубатурата да решава на друго заседание.
Ще предложим преходен период от 3 г. за инвалидите с по-мощни коли, в който те да могат да ги сменят, обеща Иванов, след като напусна заседанието.

24 часа, 9.12.2005

**********

Можете да пишете да комисията по транспорт и съобщения преди да са взели това решение - ktc@parliament.bg .
Сайтът на комисията е на адрес: http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&gid=172

Аз вече им писах.



Тема Re: Кола за инвалид до 1500 кубика? (в-к 24 часа) [re: JXL]  
АвторKOl (Нерегистриран)
Публикувано10.12.05 14:28



Много ми е интересно да чуя аргументите защо автомобила управлявян от един параплегик или човек без долни крайници трябва да е с двигател максимум 1500 куб. см. !
А защо не 800 или 600 куб. см. ?!
99% съм сигурен, че единствения аргумент е - на тях не им трябват скъпи лимузини.
А дали автомобил с двигател максимум 1500 куб. см. изобщо може да върши работа на хората, които визирах в началото?
Твърдо "НЕ" защото на тези хора им трябва автомобил с т. нар. "ръчно управление", т.е. педалите са заменени с лост управляван с ръка, това е възможно ако автомобила е АВОМАТИК, а такъв НЯМА С ДВИГАТЕЛ 1500 куб. см.!!! Или по-точно има но на цени над 20-30000 евро., т.е. нови.
Автоматик на цена до 3000 лв. що годе реална за българския инвалид, под 2000 куб.см. НЕ СЪЩЕСТВУВА.
Отново заедно с мръсната вода изхвърлихме и бебето!!!

ЧЕСТИТО



Тема Re: Кола за инвалид до 1500 кубика? (в-к 24 часа)нови [re: KOl]  
Автор JXL (-/-)
Публикувано10.12.05 16:47



Точно така е - аз затова съм сложил e-mailа на комисията за може всички да им пишем и да им обясним тези неща. Още повече, че почти няма автомобил - комби до 1500 куб.см. Как тогава ще се пренася инвалидна количка?
Всъщност ако приемат тази поправка това означава, че на практика ни лишават от правото на бемитен внос.
Така че хора - пишете им докато е време. После и да се оплакваме - много трудно ще се промени отново.



Тема акция пред парламента !!!нови [re: JXL]  
Авторнeaм нepви (Нерегистриран)
Публикувано10.12.05 20:09



НА АКЦИЯ ПРЕД ПАРЛАМЕНТА, БРАТЯ ШОФЬОРИ И ДИЗЕЙБЪЛИ !!!
Да отидем и да покажем на тия малоумници, които се возят в лимузини и сигурно не са виждали ни инвалид, ни човек на инвалидна количка, още по-малко пък инвалид в автомобил, КОИ СМЕ НИЕ И КАКВИ КОЛИ НИ ТРЯБВАТ !!!
Ако ги оставим, още малко и до триколки ще ни ограничат. Един татупед предложил в четвъртък в транспортната комисия ограничение от 1500 см за инвалиди, а друг решил да го бие по тъпоумие и предложил даже 1100 см !!! .
Тази секира, която ни гласят, е за всички преференции за колите - внос, винетки и данък!!!
Да отидем и да ги попитаме, защо те не си купят за парламента малолитражки, а искат нас да ни натикат в бръмбари!
Продъниха ни ушите с тяхната интеграция. Ако могат в миша дупка ще ни натикат и ще продължат самодоволно, арогантно и цинично да се разпореждат с живота и да решават съдбата ни.



Тема Re: акция пред парламента !!!нови [re: нeaм нepви]  
Автор JXL (-/-)
Публикувано11.12.05 01:10



Колега, съгласен съм с теб. Ама прати прати им тези свои мисли на мейла - може пък да има ефект - де да знаш...
Те затова не са я приели още тази поправка - за да видят първо каква ще е реакцията от нас. Реакцията ни е много точна



Тема Re: акция пред парламента !!!нови [re: JXL]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано11.12.05 14:24



Нали има депутат в инвалиден стол? Тя що мълчи?

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: акция пред парламента !!!нови [re: Aминa]  
АвторKOl (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 17:38



Аз много искам лично да се срещна с нея и да я попитам за изминалата половин година с какво промени ужасното отношение на властта към събратята и по съдба.
А може би тя смята, че факта на присъствието и в парламента и получаването на депутатски заплата и привилегии е достатъчно.
Вече очаквам и тя да започне да обяснявя, че правителството много ми помага и е наглост от моя страна да показвам "такъв негативизъм".



Тема Стенограма от заседанието :))))нови [re: JXL]  
Автор JXL (-/-)
Публикувано27.12.05 03:28



Избрани моменти от заседанието на Комисията по Транспорт и Съобщения, стенограма от 8.12.2005:

ИВАН НИКОЛАЕВ ИВАНОВ: (...) Очевидно сега трудно може да се стигне до някаква радикална промяна, но считам, че хората с увреждания които не са богати хора, можем да намалим обема на двигателя до 1600 куб. см., ще се преизчисли съответната мощност, може би до 80 к.с. и това ще намали интереса на хората, които карат мощни коли.
ПРЕДС. ЙОРДАН МИРЧЕВ: По този начин реално ще решим въпроса.
ИВАН НИКОЛАЕВ ИВАНОВ: Те губят интерес, когато колата е с по-ниски характеристики.
МИТКО ДИМТИРОВ: Само да допълня, че технически вече има автомобили с кубатура 1,6 куб. см. С мощност над 100 коня. Така че може да се намали до 1,6 куб. см.

(следват малко по-смислени дебати и тогава г-н Иванов излиза с ново предложение ):

ИВАН НИКОЛАЕВ ИВАНОВ: Разковничето е другаде, а не в самите инвалиди. Разковничето е във възможността колите да се карат от така нар. придружители. Т.е. инвалидите си изваждат свидетелство за инвалидност, след което дават пълномощно на придружител, който е мутра и който плаща 200-300 лв. и си кара луксозното возило. Там трябва да се разкъса връзката. Да може да се кара такъв автомобил от инвалида или от съпруга/съпругата. Ако ние премахнем текста инвалидните коли да бъдат карани от придружители, ние решаваме проблема моментално. Вярно е, че ще засегнем малък кръг хора, които наистина имат придружител, но тогава ще видите как ще изчезне напливът за получаване на инвалидност с оглед на получаване на коли.

(...)

РАДОСЛАВ ИЛИЕВСКИ: Това, което каза господин Иванов, да елиминираме придружителите и ще решим въпроса, аз не съм съгласен с това.
ИВАН НИКОЛАЕВ ИВАНОВ: Аз казах само за там, където има нарушения, а не съм казал да го махнем.
РАДОСЛАВ ИЛИЕВСКИ: Абсолютно вярно, но това е друга тема.
По-скоро съм съгласен драстично да намалим кубатурата и да разпишем в текста “специализираните автомобили за инвалиди” –т.е. тези, които имат помощни ръчки вместо педали и т.н.
ИВАН НИКОЛАЕВ ИВАНОВ: Има такива с ръчно управление.
РУМЕН АНГЕЛОВ: Но инвалидите не са само такива без крака.
РАДОСЛАВ ИЛИЕВСКИ: Аз казвам “специализирани”, не казвам само с ръчно управление.
Един “Мерцедес”, преди му слагаха буквата “и”, че е собственост на инвалид, но сега го няма този знак. Луксозен Мерцедес, но купен от инвалид, макар и втора употреба, това вече не е необходимост – това е врата в закона. Нека свалим кубатурата до 1100 кубика и толкова. Или максимум до 1300 куб. см.
ПРЕДС. ЙОРДАН МИРЧЕВ: Колеги, ще напишем подобна редакция в зависимост от промените в закона за интеграция на хората с увреждания и ще включим и намалена кубатура. Въпросът колко да бъде? (Шум и реплики.)

Цялата стенограма от заседанието може да видите на адрес:

http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&Type=cmSteno&SType=show&gid=172&id=79






Тема Re: Стенограма от заседанието :))))нови [re: JXL]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано27.12.05 22:28



Безкрайно ясно е, че си нямат и и идея какво правят тия. Боже...

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Кола за инвалид до 1500 кубика? (в-к 24 часа)нови [re: JXL]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.12.05 22:38



В един съседен клуб бе оставена подписката:




_________________________________
Ту лоша, ту добра... ту и двете заедно.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.