Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трети декември!  
Автор abettorМодератор (добър)
Публикувано28.11.05 12:01



Готвите ли се за него и как?


ab alio exspectes, alteri quod feceris

Тема Re: Трети декември!нови [re: abettor]  
Автор:))) (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 15:36



Taia data ni6to ne mi govori



Тема Re: Трети декември!нови [re: abettor]  
Авторefil (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 23:52



На 2 декември, петък
В 12 часа на пл. „Александър Невски“ гражданите на колела и техните приятели откриват кампания за равнопоставеност. Посланието на кампанията е да живеем заедно, а поводът е 3-ти декември, обявен от ООН за Международен ден на хората с увреждания

02.12. 2005 (петък), от 16 ч. в арт-център “Алтера”, бул. „Драган Цанков” 36 (сградата на Интерпред)
"Публика или автори - къде е мястото на хората с увреждания в културния живот на страната?"
По повод Mеждународния ден на хората с увреждания арт-център “алтера”, списание „алтера” и Група за Алтернативен Театър (ГАТ) организират открит дебат на тема: "Публика или автори - къде е мястото на хората с увреждания в културния живот на страната?"

Дебатът ще се състои на 02.12. 2005 (петък), от 16 ч. в арт-център “Алтера”, бул. „Драган Цанков” 36 (сградата на Интерпред) и ще бъде модериран от поетесата и журналистката Силвия Чолева. Сред участниците ще са Капка Панайотова (Център за независим живот), Рашко Младенов (директор на ДСТ „Алеко Константинов”), Кристияна Бояджиева (ГАТ), Александра Хонг (преподавател в НАТФИЗ), Евгения Христова (художничка), Александър Хаджихристов (директор на Театрална къща „Надежда”), представители на Столична голяма община и Министерство на културата.

Трети декември е ден за активни действия в полза на хората с увреждания, обединени от мото, което тази година е: “Не отричай моите възможности” („Don’t DIS my ABILITIES”). Организираме този дебат, за да фокусираме обществения поглед върху правото на всеки човек да участва равноправно в културния живот на страната. Вярваме, че това ще е важна стъпка за продължаването на досегашните усилия за интегриране на хората с увреждания в културния ни живот.

В рамките на дебата ще бъдат представени откъс от спектакъла “Фрагменти” на Групата за Алтернативен Театър, група „Танцуващи колела”, танцова формация за модерен балет към АРДУС „Смели момичета” и фотографии на Евгения Христова.

Сред темите са:

1.Културна или социална дейност е реализирането на творчески проекти, в които активно участват хора с увреждания;
2.Професия или хоби – имат ли право хората с увреждания да се нарекат професионалисти при положение, че нямат достъп до учебните заведения по изкуства в страната;
3.Толерантно ли е българското общество към творчеството на хората с увреждания – съжаление или уважение;
4.(Не)достъпното културно пространство – възможно ли е равноправно участие на хората с увреждания в културния живот, когато достъпът до множество културни пространства е силно ограничен?



Тема Re: Трети декември!нови [re: abettor]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 10:45



По повод участието на хора с увреждания в ку лтурния живот на страната, без да се хваля, ви уведомявам, че мое стихотворение беше номинирано в националния конкурс "Любовта, без която не можем". Нека то бъде поздрав за всички вас:

Любовта на инвалида

И какво от това, че не мога да ходя?
И какво, че съм грозен и глух или сляп?
Ех, сърцето ранимо аз имам от Бога.
Инвалидни души тровят честния свят.

И сълза от очите си често отронвам.
Всяко чуждо страдание в мене гори.
Колко мъка на хората даде, Природо!
Бих желал да те мразя. Не мога, уви.

Аз обичам, изгарям и страстно желая.
Като струна изопната стене плътта.
Ще се спре ли пред мен някой кротко? Не зная.
Ще му дам своя огън, и блян, и мечта.

Ще отворя пред него вратата вълшебна.
Чуден свят със звезди ще открия пред нас.
Нежни думи със обич и плам ще прошепна.
Ще се слеем с вселената. Ще пеем на глас.

И какво от това, че ни смятат за луди?
И какво като нямам ръце и крака?
Колко малко е нужно човек да се влюби- две мечти, две сърца, благосклонна съдба.

Награждаването ще бъде на 9 декември. Дано ни чуят повече хора....



Тема Re: Трети декември!нови [re: ddms]  
Авторallpeople (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 13:34



Стихотворението е прекрасно ! Каня те довечера от 19 ч. в Радио НЕТ да ни гостуваш в предаването "Всички хора са различни". Радио Нет се намира на паметника Левски под колоните.
allpeople@radionetbg.com



Тема Re: Трети декември!нови [re: ddms]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано02.12.05 14:38



Браво.......Чудесно е


Тези които обичат препятствията,винаги се стремят към почти не постижими неща


Тема Re: Трети декември!нови [re: allpeople]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 14:52



Съжалявам, но не съм от София. Давам обаче съгласието си, ако желаете, да използвате стихотворението. Нека ни чуят, че и ние сме хора.



Тема Колеги, честит празник!нови [re: ddms]  
Автор JXL (-/-)
Публикувано03.12.05 20:54



кажете сега кой как ще празнува?
И сега сериозно - ddms, много красиво стихотворение. По РадиоНЕТ имаше дискусия дали автора е мъж или жена. Според мен ти можеш да дадеш най-точната информация
И още нещо се сетих по въпроса за 3-ти Декември - аве тез хора от ООН, точно през Декември ли трябваше да изберат ден на хората с увреждания - че в Северното Полукълбо никой да не може да излезе по улиците...



Тема Re: Колеги, честит празник!нови [re: JXL]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано03.12.05 21:26



Аз раздавах балони пред НДК в кампанията на Радио НЕТ и Ч. Кръст. Ама ми замръзнаха краката, верно, даже се чу молба да преместим деня някъде през лятото. Може да пишем до ООН.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Честито за номинацията!нови [re: ddms]  
Автор anhela ()
Публикувано03.12.05 22:58



Много е затрогващо!

...един живот живота ти да сподели...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.