Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос  
АвторГaдeн Пpoвokaтop (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 19:17



Пътувам по софийстката Витошка с трамвая, и гледам всяка втора кола, не направо всяка кола с синия знак за инвалид отпред на стъклото, всичките коли едни такива лъскави последни модели, мерцедеси, БМВ-та, дори едно ферари, до едно всичките паркирали със знак за инвалид. Човек ще си помисли, че инвалидите са наи-богатите хора в България, и, че са решили да се съберат същия ден да пазаруват точно от бутиците на Витошка пред които са паркирали.
Или по вероятното просто са си купили този знак.
Та реших да ви питам в този клуб, по колко вървят тези стикери, и от къде човек може да ги намери човек?



Тема Re: Въпроснови [re: Гaдeн Пpoвokaтop]  
АвторKoi (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 09:51



Тъй като аз съм "ползващ" такава табелка в следствие на "100% инвалид нуждаещ се постоянно от чужда помощ", то бих могъл да коментирам.

Разбира се, че картинката на "Витошка" е единия от абсурдите на нова България. Естествено, че хора с 70 лв. пенсия не могат да имат нищо общо с лимузините за стотин хиляди долара (тези хора просто бавно умират в мизерия и те не се показват в отбраното общество).

Но къде всъщност е проблема: най-вероятно табелките са на името (табелката е ПОИМЕННА С АДРЕС И ЕГН на притежателя) на някоя баба или дядо (живи или вече умрели), които имат ТЕЛК за инвалидност. Т.е. смятам, че повечето табелки са издадени законно.

НО табелката е валидна само В ПРИСЪСТВИЕТО НА ЛИЦЕТО НА КОЕТО Е ИЗДАДЕНА !!! Тя служи за облегчаване обслужването на инвалида, а не на мутрата, която я показва. И това е записано на гърба на самата табелка.

Естествено хората, хората наблюдавайки картинката "Витошка" коментират:
"какво са се разплакали тезе инвалиди - я виж какви далавери правят"

РЕШЕНИЕ на проблема - елементарно: полицията просто си изпълнява задълженията: полицая вижда спряла в нарушение кола с въпросната табелка, иска от шофьора табелката, прочита на гърба имената на ПРИТЕЖАТЕЛЯ и пита къде е той. Ако го няма, а това ще бъдат 95% от случаите, просто прибира табелката (т.к. се ползва неправомерно в нарушение на закона - ползването на табелката не може да се преотстъпва за ползване по никакъв начин!!!).
След това се информира службата, която издава такива табели, за да не се издава дубликат и за 2 седмици на "Витошка няма да има лимузини за стотин хиляди с инвалидни табелки.

Така рязко ще спабне стандарта на българския инвалид, но мисля, че това ще е само от полза за самия него.

Според мен единствения проблем за реализация на това е полицаите да не са част от колектива с лимузините!

Извинявайте за многословието.



Тема Re: Въпроснови [re: Гaдeн Пpoвokaтop]  
Автор ChristianVieri (1.CSKA)
Публикувано09.08.05 11:53



Zanchi, koli se wkarwat na inwalidi w Bg za da nes e plashta mito. Ako baba ti e inwalid, wkarwash kolata (tq se wodi sobstwenik, a ne ti). Obache tiq Mecedesi za koito goworish ne mogat da budat wkarani na inwalid (weche) shtoto samo do opredelena moshtnost na dwigatelq kola moje da bude wkarana na inwalid.
Ot druga gledna tochka- "inwalidi" se prawqt sreshtu pari. Primerno dawam 100 ewro, prawq te "inwalid" (t.e. imam wruzki i namiram nachin da ti bude izdaden dokument che si inwalid, kudeto tis e podpiswash, wkarwam kola koqto se wodi twoq, ne plashtam mito, registriram si q w Bg na inwalid- ti si s men estesweno, izdawat se sichki dokumenti, i az parkiram na mestata za inwalid bezproblemno. Tq kolata se wodo formalno twoq, ama az i ti si znaem che e moq- razbirash li obshto zeto wrutkata?



Тема Re: Въпроснови [re: Гaдeн Пpoвokaтop]  
Автор papa_sevich (новак)
Публикувано08.09.05 13:43



Чадо, тези здрави хора,който си присвояват този знак, предизвикват Господа. Ако излъжат хората , Господ не могат.
За жалост, истинските нуждаещи са пренебрегнати и отритнати от държавата с всичките си институций.
Остава им само Божията милост и помощ, и малкото верни приятели и близки.

+ Мирътъ Гокподенъ да бъде съсъ всички Васъ+



Тема Re: Въпроснови [re: papa_sevich]  
АвторBate (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 15:26



Вижте сега,аз също съм пазарувал от магазините по Витошка(макар и рядко де),докато беше свободен достъпът на автомобили,не сме карали кола с стикер и пак паркираха моите близки неправомерно.Бил съм по магазините с часове,но никой не преместваше колата,нито правеше забележка,макар че шдфыора,седеше в колата през цялото време.Работата е там,че полицията знае коя кола на кого е.Това е обществена тайна.Докато ми купуваха дрехи,полицията просто минаваше и кимаше с поздрав на човека вътре.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.