Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 27.09.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Радиопредаване на хората с увреждания  
Автор Mr Alexander (непознат )
Публикувано05.07.05 10:16



Здравейте на всички! Много се зарадвах, когато открих, че хора с увреждания си имат клуб в интернет. Аз се казвам Александър Миланов и работя в радио НЕТ. Принципно там съм редактор. Доскоро по нашето радио имаше предаване на хората с увреждания. А сега от първи август 2005 година отново започваме с това предаване. То ще се казва както ипреди - "Всички хора са различни". И за да бъдем полезни на всички имам питане: според вас какво трябва да включим в него, кои хора да са водещи, как да изгрежда то, какво да има в него... давайте ни съвети, защото ние имаме нужда от тях! Благодаря ви!



Тема Re: Радиопредаване на хората с уврежданиянови [re: Mr Alexander]  
Автор:))) (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 11:06



Има ли смисъл от такова предаване?
Както и от масати други кампании, разпоредби и какво ли още не?
Все пак изборите минаха - дишайте спокойно! :)))))))))))))))))))
Нали затова са хората с увреждания и не само те а и др. проблемни обществени групи, да си цицат кинти и ида се бият някои в гърдите, дидите ли колко много направихме....



Тема Re: Радиопредаване на хората с уврежданиянови [re: Mr Alexander]  
Автор янa_янa (либерално хлапе)
Публикувано06.07.05 00:37



Според мен, г-н Александър, има нужда да поканите хора с различни увреждания, видими и невидими, (двигателни, сензорни, умствени, психически и прочие) и да говорите за живота им и проблемите с недостъпната среда. Нека си кажат какво искат от средата и как желаят хората да се отнасят с тях.

И прави много лошо впечатление, когато се покани примерно човек в инвалиден стол и той трябва да говори за проблемите на ВСИЧКИ хора с увреждания, а той си говори само за проблемите на хората с моторни увреждания. Доста грубо, изкарва ме от нерви. Да не говорим, че когато един вестник, предаване приключат с човека в инвалиден стол, се долавя усещането, че едва ли не интересите на всички хора с увреждания са обслужени, а у публиката се заражда идеята, че само хората в инвалидни столове са хора с увреждания. Правят се много лоши услуги понякога.

Може и много хора да не се съгласят с мен, но ви съветвам да не каните хора от Центъра за независим живот преди да сте поканили хора от други организации на хора с увреждания.

Успех ви желая. Ако можех, щях да слушам предването ви. Все някой ще ми каже как е станало.

Подкрепям Маргарита Илиева.


Тема Re: Радиопредаване на хората с уврежданиянови [re: Mr Alexander]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.07.05 15:39



Стартирането на предаване предполага наличието на концепция дори още с избора на заглавие. Иначе как се стигна до това заглавие? - звучи недискриминационно ли...

Смятам, че би било добро решение това предаване да не стимулира - как да се оплачем от всичко и от всеки - хора, институции и пр., а по-скоро да е място за изява на даровити хора, които имат увреждания и на хора с успехи в различни области - творчески, спорт, бизнес и пр.
Добре би било да има и правна консултация.
Да се поднася информация за предстоящи прояви.

Вложеният в думите ми смисъл не е от значение, важна е свободата да бъде интерпретиран.


Тема Re: Радиопредаване на хората с уврежданиянови [re: Mr Alexander]  
Автор JXL (непознат )
Публикувано07.07.05 02:43



Страхотно е, че Всички хора са различни тръгва отново! Трябва да призная, че много ми липсваше, пък и никое друго подобно предаване няма в радиоефира.
Освен казаното до тук, аз бих предложил идеята да се правят журналистически разследвания, по същия начин както и в другите ви предавания. По принцип в България за журналистическите разследвания има добри възможност, но особено при организациите, "обслужващи инвалиди" направо има всеки час, навсякъде и за всеки мат`риал



Тема Почерпете опитнови [re: Mr Alexander]  
Автор БHДP ()
Публикувано15.07.05 13:50



от гостуванията на слепи, глухи и др. хора с увреждания в Дарик радио - говорят за своя секс, за нормалния си живот, за работата си и бягат от предизвикването на съжаление към тях - което е в основата на дискриминацията им, хората се извръщат от тях. Поканете Карбовски, Мария Йотова, Ники Кънчев да ви гостуват дори, ще ви подскажат как да направите предаване, при което телефоните ви да прегреят от участие и на тези хора, и на техни близки, и от други слушатели, и от държавните структури. Дори в ефир им намират работа, друга помощ дори елементарна, намират си нови приятели и дори гаджета, всички ги окуражават, стават и популярни.

Редактирано от БHДP на 15.07.05 13:53.



Тема Re: Почерпете опитнови [re: БHДP]  
Авторniakoi (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 14:03



Това си е чисто изнудване хе хе ..... "пир по време на демокрация"
Знаеш ли какво е това?
Както манго изкарва мечката по улиците да събере някой лев, това е и твойта идея! После мечката в кочинката и ........а мерси!



Тема точно казанонови [re: niakoi]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано16.07.05 11:26







Тема Re: Почерпете опитнови [re: niakoi]  
Автор БHДP ()
Публикувано18.07.05 11:30



Може ли да чуем твоята идея?



Тема Re:нови [re: БHДP]  
Авторniakoi (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 10:08



Не съм аз този, който да дава идеи!
Хората по света и по-точно на запад, САЩ и пр. са го измислили т.е. има си закони и облекчения за хората с увреждане но не както у нас само на хартия! В циливилизования свят до такава степен хората с увреждане са интегрирани, че въобще не може да става и на въпрос за трудности с придвижване, отношението на другите към тях пр. просто без проблеми са едни отвсички!
Този пример го давам сигулно за 10-ти път!!!!!
У нас община с/или организация Х и фирма У правят асансиор на "Орлов мост", оранжевите парапети по кръстовищата в центъра на София (в провинцията незнам как е). Правят ги, гушват кинтите и почват снимки по вестниците, телевизията медийни изяви колко много е направено!!!! Но аз предполагам, че и други си задават въпроса – кому са нужни тези “паметници”, като от всички страни са заобиколени от неправилно паркирани автомобили за което вина имат болните мозъци на нашите сънародници и столична община и КАТ?
Проблема с придвижването касае всички!
За проблемите с проблемите с работата има друга тема......




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.