Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпросникът от дипломната работа на Бетси.нови  
Автор Snape For Ever (Storyteller)
Публикувано12.06.05 13:59



Пратиха ми го. Някой от тези, които са го поискали ми го прати, за което съм благодарен, защото Бетси така и не си направи труда да ми пише. Моля ви... бихте ли си казали мнението дали този въпросник наистина се интересува от проблемите на инвалидите или не?
Бетси... на някои от въпросите във въпросника ти съм готов да отговоря, но очи в очи. Без анонимност и без прикриване. Все още очаквам да науча къде учиш и кой е факултетния ти номер, за да разбера дали говориш истината.
А ето го и самото интервю:



Въпросник



Модул 1

1. Откога имате това заболяване?
2. Как стана? Инвалидност?
3. Доволен ли сте от медицинското обслужване? Дават ли ви надежда, че ще се подобрите?
4. Кой ви помага?
5. Парите стигат ли ви? Колко отиват за храна на месец, за ток, за вода?


Модул 2

1. За какво си мечтаете? Кое ви прави истински щастлив?
2. Кое ви тежи най- много? Кое ви радва?
3. Чувствате ли се самотен, неразбран?
4. С какво се занимавате? Учите ли? Работите ли? Доволен ли сте? Ако не, с какво бихте искали да се занимавате ако имахте възможност?


Модул 3

1. Срещате ли се често с хора, имате ли приятели?
2. Какво ви се иска в това отношение?
3. Ако чувствате, че хората ви се подиграват и се отнасят към вас по неучтив начин, защо смятате, че го правят?
4. Как се отнасяте към вас хората? Как бихте искали да се отнасят?


Модул 4

1. Какви са равлеченията ви? Какво обичате да правите?
2. Обичате ли да пътувате? Правите ли го често? Къде искате да отидете?
3. Какво обичате да правите през свободното си време? Имате ли възможност? Кое ви спира?


Модул 5

1. От кого получавате помощ – от роднина, личен асистент, социален работник? И каква свобода ви дават те?
2. Срещате ли се с хора във вашето положение? Имате ли нужда? Имате ли възможността да срещнете и да станете приятели с други хора, които са в същата ситуация като вашата?


Модул 6

1. Какво ви е необходимо за да се чувствате доволен, спокоен, да изпитвате радост и удоволствие от живота?
2. Какво според вас трябва да правят специализираните центрове за хора с увреждания, което до момента не правят?
3. Какво би направило вашия живот в обществото по- добър?
4. Кой са най- големите бариери, които ви отделят от участието в общността?



Очаквам мненията относно въпросника на всички, които са готови да ги напишат, за което им благодаря предварително.

И за да не кажете, че само питам ще напиша моето мнение по въпроса:
Този въпросник в известен смисъл се опитва да ни вкара във калъп и ми напомня за лексиконите, които така обичахме някога да си разменяме като деца. В известен смисъл обаче съм склонен да помисля, че Бетси има недостатъчно задълбочен поглед върху ситуацията около инвалидите в България, което не е грях разбира се, но върху което трябва тя самата да поработи, но не точно по този начин по който е започнала.
Би могла например да си направи труда да се регистрира за да може да ползва и лични бележки, но за нея това очевидно е голямо усилие. А за мен е проява на неуважение. Преди време в един друг клуб се появи журналист и пожела да разговаря с пишещи от клуба на клубна тематика. Той написа името си и вестника в който работи така, че всеки, който пожелае да може да му звънне в работата и при това да може да провери дали наистина телефона е на въпросния вестник и дали въпросния журналист работи там.
Бетси... на това му се казва спечелване на доверие. Аз казах.
Това беше моето мнение и то не обвързва никого с нищо.

Нет свободньiх падений с вьiсот, но зато
есть свобода раскрьiть парашут!!!


Тема Re: Въпросникът от дипломната работа на Бетси.нови [re: Snape For Ever]  
Автор betsy (непознат )
Публикувано12.06.05 14:18



Мерси, че го пусна на всички!
Аз съм се регистрирала още преди няколко дни за твое сведение.

Колкото до проблемните на хората с увреждания в България- ще ти кажа- прилича на лексикон, защото аз не пиша дипломна работа за социалния проблем, а за културния такъв.

И ще се радвам ако някои като теб, който познава издълбоко проблемите на хората с увреждания да напише и той нещо.

П.П. Слава богу, че не си получил 2та майла, които ти писах, защото сигурно щеше и тях да ги пост- неш тук . Това е лична информация.



Тема Re: Въпросникът от дипломната работа на Бетси.нови [re: Snape For Ever]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.05 14:37



Настоящият въпросник съвсем спокойно е могло да се пейстне в първоначалната тема, но тъй като все пак е анонимен нормално е да се мисли, че повече хора да са склонни да го попълнят, изпращайки отговори по е-поща.
Пък и ако беше в поставен като тема, евентуално отговарящите направо в темата биха си повлияли.

Ако във всички запитвания за помощ - търсене на информация по дадени теми, за написване на есе и пр. и пр. учениците и студентите оставяха трите си имена и др.лични данни...

И защо има толкова голямо значение за теб дали пишещият е регистриран или пък не? Та ти като пишеш от незнам колко си ника по-коректно ли е?
Не бих се учудила, ако въпросника си го получил ти на мейл, макар и друг, а не този от профила ти.

Вложеният в думите ми смисъл не е от значение, важна е свободата да бъде интерпретиран.


Тема Re: Въпросникът от дипломната работа на Бетси.нови [re: Snape For Ever]  
Автор JXL (непознат )
Публикувано12.06.05 14:42



Брато, що се заяждаш с момичето? Аз не мисля, че го прави с някакви задни мисли... Какво лошо има в това, че е задала въпроси - ти като искаш не отговаряй, ама защо трябва да се заяждаш. Аз попълних въпросника, на някои въпроси не съм отговарял, но на повечето ми беше много приятно да отговоря.



Тема Re: Въпросникът от дипломната работа на Бетси.нови [re: holi_day]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано12.06.05 14:45



въпросника му го пратих аз
......а аз не съм той
и защо да не се пусне като тема така нареченото "интервю"
.....никой не е казал че трябва да се попълва направо тук....хубаво е да се покаже пред всички и всеки да каже дали би отговорил на тези въпроси

Редактирано от rimti на 12.06.05 15:13.



Тема Re: Въпросникът от дипломната работа на Бетси.нови [re: rimti]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.05 14:54



Ха!
...хубаво е да се покаже пред всички и всеки да каже дали би отговорил на тези въпроси
Явно със Снейп ще давате и отнемате думата по ваше усмотрение.
Всеки според собствените си желания ще изрази мнение, ще попълни или не т.нар.въпросник.

Неговото си е чиста проба заяждане - щял да отговори "очи в очи"... Смешки!

Вложеният в думите ми смисъл не е от значение, важна е свободата да бъде интерпретиран.


Тема Re: Въпросникът от дипломната работа на Бетси.нови [re: holi_day]  
Автор rimti (шегубийка)
Публикувано12.06.05 15:11



....абе всеки има право да реагира така както му харесва и както прецени че е правилно
...не е нужно да коментираме или да съдим нечия реакция...
....и ти реагираш по твой си начин, но аз не коментирам твоите реакции .....
не разбирам само едно.....защо е нужно да се заяждаме с когото и да било под каквато и да е било форма
....не можем ли да се държим нормално и толерантно един към друг
... ние инвалидите все искаме това от другите, а погледни как се държим ние самите



Тема Re: Въпросникът от дипломната работа на Бетси.нови [re: rimti]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.05 15:28



Не ми харесва обобщаващото "ние".
Ще обясня защо.
Нямам присъдена група инвалидност. Няма за какво сега, но никога не се знае... Никой не е застрахован от нищо.
Наминавам в този форум от доста време.
Майка ми е с І-ва гр. с чужда помощ.
Имам добро отношение към хората с увреждания.
И тъй като смятам, че това тук не клуб за изолация на за хора с някакъв вид увреждане... Ако стремежът е да се интегрират в обществото не е логично да потъват в изолацията на собственото си затворено общество. Това, че във този клуб могат да се обсъждат конкретни въпроси или проблеми, не значи че трябва да се обсъждат едностранчиво, като се стига до позицията ние инвалидите или те здравите...
Надявам се, че се изразих ясно.
Така че, когато изразяввам мнение, то е моето собствено, а не на някаква група. Когато споря с някого, то е с конкретен човек и не желая да ми се крие зад някакви си "ние" и пр., които обезличават конкретната личност.

Вложеният в думите ми смисъл не е от значение, важна е свободата да бъде интерпретиран.


Тема Хахахаханови [re: Snape For Ever]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.05 15:34



Защо изтри мнението си пуснато от другия ник?!

Само потвърди думите ми.

Но пък онази сигнатура открай време повече ти отива.

Вложеният в думите ми смисъл не е от значение, важна е свободата да бъде интерпретиран.


Тема Re: Въпросникът от дипломната работа на Бетси.нови [re: betsy]  
Автор Snape For Ever (Storyteller)
Публикувано12.06.05 15:39



Нетикета не съм нарушил. Лична информация досега не съм изнасял и съм публикувал лична бележка един единствен път и имах много сериозно основание да го направя.

Нет свободньiх падений с вьiсот, но зато
есть свобода раскрьiть парашут!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.