Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Би ли могъл някой да ме упътинови  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано12.06.05 07:24



Някой казал на майка ми /73/, която е с втора група инвалидност, че имало някакви промени, в смисъл на разширяване на полагаемите се облекчения, вкл. увеличаване на добавката към пенсията. И че срокът за подаване на съответните документи бил краят на юни. Тя обаче не помни кой и го е казал и, естествено, ми възложи да проверя как стоят нещата. Проблемът е, че аз не зная къде да търся, а не ми е възможно да отида в НОИ, където евентуално и може би някой би могъл да ме насочи. Четох им сайта, но нищо такова не открих. Възможно е да не съм се ориентирала правилно.
Молбата ми е, ако някой има информация по този въпрос, да бъде така любезен да я сподели, за което предварително благодаря.
Хубав ден на всички!

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Би ли могъл някой да ме упътинови [re: anbra]  
Автор Snape For Ever (Storyteller)
Публикувано12.06.05 09:17



За закона за новата социална интеграция ли питаш? (или както там му беше точното име)

Нет свободньiх падений с вьiсот, но зато
есть свобода раскрьiть парашут!!!


Тема Eто ти.... [re: anbra]  
Автор abettorМодератор (добър)
Публикувано12.06.05 09:34



....да си четеш!



и


ab alio exspectes, alteri quod feceris

Тема Re: Благодарянови [re: abettor]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано12.06.05 12:54



Това явно не е за неспециалисти...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Би ли могъл някой да ме упътинови [re: anbra]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.05 12:55



Явно майка ти не е подала Молба в Дирекция "Социално подпомагане"...
Отива там, дават й на място молба-образец, която попълва (в нея се посочва добавка за какво точно да й бъде отпусната - (загражда се да/не от посочен списък) - транспорт, лекарства и диетично хранене, обучение, балнеолечение и пр.), прилага - решение от ТЕЛК и напр. бележка от личния лекар, че в случая майка ти ползва ежемесечно лекарства /изброяват се и се пише на каква ст-ст са/ и заболяването й изистква спазването на диета /напр. при диабет и др./. След това социалният работник, който обслужва нейният район изготвя социален доклад, въз основа на който и останалите документи съответната комисия й прави социалната оценка, екземпляр от която срещу подпис й връчват.

Важно е да знаеш, че ако до края на юни подаде молба - ще получи полагащата й се добавка от началото на годината, ако молбата е с вх.№ след юни, тогава добавката ще е от датата на внасяне на молбата.
Така че нека побърза.

Вложеният в думите ми смисъл не е от значение, важна е свободата да бъде интерпретиран.


Тема Re: Би ли могъл някой да ме упътинови [re: Snape For Ever]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано12.06.05 12:56



Ох, ами като не знам...
Предполагам, че е за това, но сега като изчетох пратенето ми от Абетър, съвсем се загубих в дебрите на материята...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Би ли могъл някой да ме упътинови [re: holi_day]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано12.06.05 12:58



Много, много ти благодаря!
Сега поне ми стана ясно какво трябва да се прави...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Би ли могъл някой да ме упътинови [re: anbra]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.05 13:00





Вложеният в думите ми смисъл не е от значение, важна е свободата да бъде интерпретиран.


Тема Re: Би ли могъл някой да ме упътинови [re: holi_day]  
Авторmilena (Нерегистриран)
Публикувано12.06.05 17:17



Би ли ми казала къде се намира Дирекция "Социално подпомагане"



Тема Re: Би ли могъл някой да ме упътинови [re: milena]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.06.05 17:21



Доскоро се наричаха "социални грижи".

Вложеният в думите ми смисъл не е от значение, важна е свободата да бъде интерпретиран.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.