Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема 17 май - Мирен поход ЗА равноправиенови  
Автор musha-busha ()
Публикувано13.05.05 17:57





Уважаеми приятели,

17 Май е Международният Ден Срещу Хомофобията!

На 17 май 1990 година Генералната Асамблея на Световната Здравна Организация (СЗО) премахна хомосексуалността от списъка с психически заболявания. Това решение сложи край на вековната хомофобия в медицината. С това свое решение СЗО превърна историческата дата 17 май в силен символ за членовете на ЛГБТ обществото. Затова смятаме за напълно основателно 17 май да бъде отбелязван като всеки друг Международен Ден (както е например Международният ден на жената, Международния ден на човешките права и други).

През Януари 2005 г. БГО Джемини започна националната кампания за признаване на 17 май като Национален ден срещу Хомофобията в официалния български календар. Кампанията е част от глобална инициатива на правозащитни организации от цял свят, в която БГО Джемини се присъедини от самото начало. БГО „Джемини” призовава официалните власти в България, държавни агенции и институции, национални и местни медии, стопански и неправителствени организации и отделни личности да подкрепят кампанията за признаване на 17 Май като Ден Срещу Хомофобията в националния календар на България. До момента кампанията получи подкрепа на международно и национално ниво от Европейският съюз, партии в Европейският парламент, национални медии, институции, компании и неправителствени и правозащитни организации.

Обръщаме се към с Вас молба и призив за помощ да превърнем 17 Май 2005 година в Ден Срещу Хомофобията! Покажете своята подкрепа като подпишете петицията на адрес: или изпратите до офиса на БГО Джемини писмо за подкрепа, което можете да изтеглите:

Вашата подкрепа ще бъде още по символична и по-силна, ако с Ваша помощ поставим основите за отбелязване на 17 май всяка година, като се присъедините към нас на Похода за равноправие на 17 май в 12:00 часа на главният вход на НДК. Не е необходимо да сте с хомосексуална или бисексуална ориентация или транссексуални, необходимо е да вярвате, че всички сме равни, защото всички сме човешки същества. С този мирен поход за равноправие ще покажем, че ни има и не искаме да се отнасят към нас като невидими.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна

Тема Re: 17 майнови [re: musha-busha]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано13.05.05 18:14



"не искаме да се отнасят към нас като невидими" - а от какъв зор трябва да сте "видими"?

В смисъл, ако организирам шествие на хетеросексуалните - със същия мотив, да не се отнасят с нас като невидими - каква е разликата? Понеже в момента съм абсолютно невидим, пък нямам ищах към ексхибиционизъм, та ми е много, много странно. Някакви пари ли усвоявате, това бих го разбрал.

И откога се считате за хора с увреждания?



Тема Не така..нови [re: Гeвpek]  
Автор Kaпaчkaтa™ ce koнcepвиpaМодератор (тъй де..)
Публикувано13.05.05 18:45



И аз съм псевдо толерантен - ако не ми се навира нещо в очите и не се парадира с него съм ОК..
От друга страна, ако не се започне с нещо, всички "различни", ще си останат "невидими".. Да не мислиш, че някой ще скоси тротоар или ще сложи рампа, ако не го чукат по главата с канадка поне година-две? А, ако на 5 май, някой цъфне и заяви: "К`во ми ги навират тука тия сакатите, ми мен кво ме грее, че.."?



Малко толерантност към другите не вреди..

Право думаш куме

Тема така..нови [re: Kaпaчkaтa™ ce koнcep]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано13.05.05 21:55



репликата ти касае нещо, което не питам, т.е. може би си мислиш нещо друго.

ПП: Бе я да обясня по-бавно.
Понеже директно ми искат подкрепата, интересува ме мотивът за организиране конкретно на "Поход за равноправие". Понеже имам текстове на разни конституции, закони; чета разни материали за България-ЕС; гледам и съдебната система работи в случаи на дискриминация - та стигам до вътрешно раздвояване: една подкрепа за този поход не означава ли, че аз лично ще призная неравноправието на хомосексуалните?

На този етап - твърдо не. Нито аз, нито колеги, нито политически партии, изобщо не съзирам никой, който да пледира за някакво организирано чувство на нетолерантност, нито се покровителства неравноправие, нито се пропуска случай да осъдим нарушаване на закона и морала.

По мое виждане, следователно липсва кауза. За един поход, шествие по улиците трябва силна кауза. Толкова силна, че да изляза от работа (вторник) и да се лиша от пари.
Ако усещах погазване на човешките права - да, такава кауза си струва.
Понеже не само не усещам, но и намирам доказателства, че такова нещо няма (говоря единствено за половите връзки, за което е и темата), затова поставям на едно и също ниво атаките срещу България за атентата срещу Папата и организирането на поход за равноправие. Връзката е една: борба срещу членството в ЕС.

Нямам нищо против денят да се отбелязва в календара на официалните празници; не разбирам - и затова засега не подкрепям - улично шествие. Доколкото ми е известно, официалните празници се определят с решение на Министерски съвет, а не от очакваните съдържателни транспаранти или от плочките пред НДК.

Така мисля аз. Хората с увреждания нямат нищо общо с темата за половите връзки: те наистина имат каузата, правата им наистина се нарушават. На тяхно шествие бих развявал тяхното знаме. Даже се дивя на това, какво прави едно ПР-съобщение сред инвалидизирани хора с доста сериозни проблеми. Те няма какво да ядат, а обсъждаме кой с кого .. и т.н.

Редактирано от Гeвpek на 13.05.05 22:24.



Тема Ти си онзи чичо..нови [re: Гeвpek]  
Автор Kaпaчkaтa™ ce koнcepвиpaМодератор (тъй де..)
Публикувано14.05.05 09:32



..с БМВ-то, който псуваше, когато ЦНЖ блокира "Стамболийски" и "Ботев" преди.. 5-6 години.. И тай не смяташе, че "инвалидите" са дискриминирани - прав ли е бил?

Право думаш куме

Тема Не,нови [re: Kaпaчkaтa™ ce koнcep]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано14.05.05 14:13



Аз съм онзи дето шестваше за сестрите в Либия и за други работи.

Но защо отклоняваш темата?
Какво общо има тя с моята силна и искрена подкрепа за инвалидите? Тъпо.



Тема Не забелязвам подкрепа..нови [re: Гeвpek]  
Автор Kaпaчkaтa™-1OO% Kaпaчka™Модератор (увъртях се вече)
Публикувано14.05.05 14:39



..а хомофобия!
Медиците в Либия, нямат нищо общо с тематиката на клуба.

Право думаш куме

Редактирано от Kaпaчkaтa™-1OO% Kaпaчka™ на 14.05.05 15:05.



Тема Re: 17 майнови [re: Гeвpek]  
Автор soldier of fortune ()
Публикувано14.05.05 17:54



А ти колко хомосексуални познаваш? Чудя се дали Евгени Минчев и Азис не са единствените?

И после идва въпрос: Защо ли в България хомосексуални няма? т.е. мога да преброя тези, които са открити на пръстите на двете си ръце (тук нямам впредвид труженичките от пл. Македония).

Ако можеш сам/а да си отговориш на този въпрос няма смисъл от по-нататъшна дискусия на тема "Защо не искаме да се отнасят към нас като невидими"

.....and let the sun shine....


Тема Re: така..нови [re: Гeвpek]  
Автор soldier of fortune ()
Публикувано14.05.05 18:28



Да директно ти я искат подкрепата а мотива смятам е достатъчно ясно написан... ако имаш свободно време и желание отиди тук >> www.bgogemini.org/petition и прочети повече:

...най-малко в 80 страни хомосексуалните деяния са забранени със закон (Алжир, Сенегал, Камерун, Етиопия, Ливан, Йордания, Армения, Кувейт, Пуерто Рико, Никарагуа, Босна...); в много страни наказанието може да надвиши десет години затвор (Нигерия, Либия, Индия, Малайзия, Куба, Ямайка...); понякога законът предписва доживотен затвор (Гана, Уганда).

В десетки страни углавното наказание всъщност може да бъде изпълнено (Афганистан, Иран, Саудитска Арабия...).Неотдавна в Африка няколко президента са действали брутално в желанието си да се борят лично с тази ''напаст'', която те смятат за ''анти африканска''. Дори в други страни, където хомосексуалността не е считана за престъпление, преследванията са се увеличили. В Бразилия например смъртоносни групировки и скинари сеят ужас: 1 960 убийства поради хомофобски нагласи са докладвани между 1980 и 2000 година. При тези условия е трудно да се мисли, че ''толерантността'' печели почва. Напротив, при повечето нации хомофобията днес изглежда по-жестока от когато и да било. Следователно тенденцията не е към всеобщо подобрение.

И именно понеже си прочел/а разните му материали би трябвало да знаеш, че допреди две години в България беше забранено да извършваш „хомосексуални действия на публично място” а в конституцията пише, че „Всички граждани са равни пред закона” но забележи какво пише по долу „Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.” – Да видя някъде сексуална ориентация?

Междувременно не преди дълго един депутат развяваше библия в Парламента твърдейки, че "…Ако хвана някой педераст и имам тази власт, пред Народното събрание целия ще го намажа с катран, ще го кача на едно магаре, с лице към задната му част, и така ще го разкарвам из града за назидание…".

Хубаво е да има закони, но и твоите постинги доказват, че законодателството не променя нагласите на хората!

И според теб правата на хомо, би и транссексуалните не са Човешки права?
Според Съвета на Европа – хомофобията се приравнява на расизъм! За съжаление в България и в българското законодателство и думичка няма за това. Съмнявам се дори, че хората разбират значението на думата.

Защо реши,че всичко се състои в „съдържателни транспаранти или от плочките пред НДК”?

Не се приемам като човек с физическо или психическо увреждане, но въпреки това бях пред Булбанк на 5 Май и на предишни инициативи на организации борещи се за равни права на хората с увреждания. Равни права не означава специфични права на дадена група. Означава равни права на всички групи.

А на въпроса ти какво прави едно ПР съобщение сред инвалидизирани хора ще ти отговоря с въпрос: Какво според теб прави едно ПР съобщение за достъпно метро на уебсайт на хомосексуални? ПРАВИ – много неща прави!

.....and let the sun shine....


Тема Re: така.. [re: soldier of fortune]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано16.05.05 14:15



1. Това, че в Алжир нещо било забранено - какво ме касае?
2. "допреди две години в България беше забранено" - и сега ли е забранено?
3. депутат развявал нещо си - какво ме касае?
4. "твоите постинги доказват, че законодателството не променя нагласите на хората!" - а твоите коментари показват механизма на латерната.
5. "според теб правата на хомо-... не са ли човешки права?" - Да, са. И ги подкрепям. Но какво общо има това с моя въпрос?! /вж. по-горе: механизма на латерната/
6. "хомофобията се приравнява на расизъм" - и кво? Някой тук да е твърдял обратното?!
7. съобщението на сайт за хомосексуални не съм го видял, респ. не съм и помислял да коментирам. Коментирам тук -> по-дебело: тук Некфи твои импровизации...

===
Единственото по това, което мен лично ме интересува (извън смешната ти реч, на която просто липсва целева аудитория) - е: "Защо реши, че всичко се състои в „съдържателни транспаранти""

Та, просто искам да разбера: свършиха ли преговорите с администрацията.
Какъв е мотивът, поради който сте предпочели улично шествие пред документ след преговори?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.