Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Уникален телефон за слабо чуващи  
Автор Ecнaф (минаващ)
Публикувано21.09.04 14:23



Израелска фирма разработи уникален телефон за слабо чуващи хора, пише в днешния си брой вестник "Йедио Ахаронот". Притежателят на телефонния апарат разбира кога той звъни посредством светлинна сигнализация.

Специална програма, разработена от фирмата, позволява на слабо чуващия човек да види на екрана на телефона изображение на лице, по чиито устни той може да чете думите, произнесени от човека от другата страна на линията. Телефонът, чието разработване се е нуждаело от четири години проучвания и няколко милиона долара, ще бъде продаван за около 200 долара, пише вестникът.



Тема Re: Уникален телефон за слабо чуващинови [re: Ecнaф]  
Автор hot pocket in the 4Os (минаващ)
Публикувано24.09.04 08:37



Това е готина новина. Имаш ли цялата статия?

Ще работи ли с нормална връзка или ще има нужда от специална система за тези телефони? В България така и така нищо не е направено по въпроса, но няма да ни пуснат в ЕС без някаква телефонна връзка за глухите и трудно чуващите, та поне можемд а започнем да мислим по въпроса.



Тема Re: Уникален телефон за слабо чуващинови [re: hot pocket in the 4O]  
Авторneizvesten (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 23:11



Dobra novina :)
No po princip novite aparati sa dosta dobri i mikrofoniata s telefonite e svedena do minimum. Iskam da spodelia ot opit, che imah po-skoro psiholgicheski prechki da govoria po telefon. V edin den reshih, che taka poveche ne moje i triabva da promenia tova. Efekta beshe porazitelen, samo sled 3-4 meseca uspiah da se "naucha", sega imam i gsm i govoria bez problemi na stacionaren (e nevinagi, no kogato vruzkata e losha ili ne razbiram po vina na subesednika, si namiram izvinenia i prekratiavam razgovora).
Tova e, uspeh na vsichki hora s uvrejdania, da se preboriat nai-veche sus sobstvenite si predrazsuduci.
N.



Тема Re: Уникален телефон за слабо чуващинови [re: neizvesten]  
Автор hot pocket in the 4Os (минаващ)
Публикувано05.10.04 02:25



А бе не ги знам колко са добри, моите винаги са на макс. Айде на нормален телефон се говори и разбира. Но на мобилен е невъможно. Слава им на Нокиа, че правят магнитните джаджи, само с тях мога да чувам.

А на тебе браво, че се справяш. Успех!



Тема Re: Уникален телефон за слабо чуващинови [re: hot pocket in the 4O]  
Авторcom_pot (Нерегистриран)
Публикувано05.10.04 12:07



слава им на старите марки и модели.
новите се надпреварват кой най-калпави говорители да сложи. един лъскав самсунг изхвърлих,за да се върна към прастарата нокия....



Тема Re: Уникален телефон за слабо чуващинови [re: com_pot]  
Автор hot pocket in the 4Os (минаващ)
Публикувано06.10.04 03:53



Готова съм да целувам краката на CEO-то на Нокиа, че ги прави достъпни. Аз моя го взех безплатно с промоцията, и после си платих за магнитната джаджа. Сега не мога да се отлепя от телефона. До колкото ми е известно, друга компания не прави аксесоари за мобилни телефони за трудно чуващи.

Четох сега, че в Америка са накарали производителите на мобилни телефони да ги правят достъпни и за хора съсм слухови апарати, тоест да не се чува онова бучене. Ефективно 2005. А да видим.



Тема Re: Уникален телефон за слабо чуващинови [re: hot pocket in the 4O]  
Авторneizvesten (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 23:47



Kakva e tazi magnitna djadja? I za kakvi modeli na NOKIA stava, haresala sum si 6100 :) A inache moia telefon e izkopaemo Panasonic G600, zvuni chudesno za men i koshmarno za okolnite
Vie s kakva zaguba na sluha ste? za men ne moga tochno da opredelia, no sum s aparat Senso C18+.
Blagodaria predvaritelno za eventualno info za telefoni, zastoto sum reshila da si smeniam moia.

N.



Тема aksesoari za slabo chuvastiнови [re: neizvesten]  
Авторneizvesten (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 00:02





Eto edin site v koito mojete da namerite polezni nesta, az lichno imam vibrirast chasovnik za ruka, polzvam go kato subujdalka
Mnogo polezna za men vest, kraino neudobno mi e da karam drugite da stavat rano i da me budiat za rabota.

Ako niakoi znae drugi polezni djadji neka da kaje



Тема Re: aksesoari za slabo chuvastiнови [re: neizvesten]  
Автор hot pocket in the 4Os (минаващ)
Публикувано15.10.04 07:13



Здрасти!

Аз съм с 90% двустранна загуба. Нося Сенсо Р38 и Дива нещо си. Телефонът ми е Нокиа 6100, но Нокиа имат приспособлението за всеки техен модел. Става дума за магнитна лента, която се включва към телефона и си я носиш около врата. Тая лента предава чрез магнитни вълни звука до слуховия ти апарат, който трябва да е включен на Т или М/Т. Елиминира всякакви странични звуци, само гласът от телефона се чува. Малко е странно да я позлваш по улиците, щото няма нужда да си държиш телефона до ухото, даже ще ти пречи ако го правиш, та изглежда, че си говориш сам. Ама това да ти е кахъра.

Приспособлението се казва induction loop. Правят го не само за телефон, можеш телевизора, звънеца вратата, дискмена, обикновения телефон да си включиш, но за тях се изисква магнитна лента с повече мощност. Може би ще се наложи да си го поръчаш от чужбина. Ето ти го на сайта на Нокиа в Америка.

http://www.nokiausa.com/nokia_accessories/6100/1,2224,100,00.html

Би трябвало да можеш да си го поръчаш от Финландия или Аnглия примерно. Скъпи са, но си струват всеки лев.

Иначе има хиляди сайтове за продукти за слабо чуващите. Аз ползвах будилник на Harris Communications, www.harriscomm.com, вибриращ, но после започнах сама да си се будя. Имам и един боклук - някаква джаджа, което увеличава звука на обикновения телефон, поръчах си я от американски сайт. Счупи се много скоро, не я препоръчвам на никого. После си събрах пари и си купих на WIDEX TelCom и бачка перфектно. Ама е скъпо.

Абе аз за тези неща мога до безкрай да говоря, от 11 години се опитвам да чувам като всички останали, кво ли не съм пробвала. Кофтито е, че никой в България не продава някакви елементарни продукти за слабо чуващите, хората трябва да си ги поръчват от чужбина, а не всеки има пари. Ако някой иска нещо от американски сайт, да ми пише на бележка.

Ето ви сайтове. На аглийски са.

www.hitec.com

www.globalassistive.com

http://www.ovalwindowaudio.com/loopintro.htm




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.