Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ZA HORA S DIABET!!!  
АвторFlame (Нерегистриран)
Публикувано10.04.04 20:25



PRIVET!!!
Kazvam se Mitko.
Ne se sramuvam ot sastoqnieto si i pove4eto hora koito me poznavat,znaqt,4e imam diabet!Imam go ot 5-6 godini...sviknal sam...i ne se ograni4avam v NI6TO!!!
Otvorih tazi tema s nadejdata da se zapoznaq s pove4e hora s tazi sadba...
Za da govorim....da si spodelqme...da si pomagame...
Pi6ete!!!



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: Flame]  
Авторbrum (Нерегистриран)
Публикувано27.04.04 00:49



samo taka dude:) i az sam gore dolu ot tolkova, svikva se, gledash napred i pravish tova koeto mislish za pravilno:) radvam se che horata ne se spichat ot tova:) v nachaloto mi beshe leko stranno,ama sq veche kato me vidqt na obqd da se boda i ne mi reagirat:) radvam se che na nqkoi mu e hrumnalo da postne tema za tova:)

pozdravi,
Rosen Anastasov



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: brum]  
АвторFlame (Нерегистриран)
Публикувано07.05.04 20:07



Privet:)...
Hmm...neka priznaq,4e e nqkaksi iznenadva6to,4e nqkoi e pisal....Dneska prosto re6ih da proverq dali slu4aino...i eto na:P...
Ti na kolo godini se mejdo drugoto?



Тема privet i ot men :)нови [re: Flame]  
Автор liubopitkata (iskam da vqrvam)
Публикувано21.09.04 15:38



Kak ste? Az malko sam vi kaka pone shto se otnasq do diabeta
Jiveq s nego veche 14 godini ! Mnogo e tapa taq rabota s vsichkite protokoli i cqlata biurokratshtina svarzana s lekarstvata,ama i tva sha go prejiveem
Chuhte li veche za opitite s beli mishki?
Az vqrvam che i pri horata shte proraboti toz metod. Samo trqbva da se zaredim s tarpenie i da chakame.
Chuhte li i za gliuco chasovnicite i za inhalacionnata forma na insulina? Krai s injekcitee Chovek samo tarpenie i vqra da ima !

Mnogo bih se radvala,ako tuk namerq hora s koito makar i samo virtualno da varvim zaedno napred s nadejdata i vqrata do denq v koito vsichko tova shte ostaane samo edin losh spomen !

Nadqvam se za v badeshte vasha priqtelka, a do togava prosto : IREN


Obvinen v jivot s namerenie da ocelee


Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: brum]  
Авторstormlab (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 01:29



здрасти БРЪМ-БРЪМ,
сори, не знаех за твоите проблеми.надявам се да си ок и си4ко да е ток и жици както в доброто старо време в щудгард и ЛАН52:)
a4o
"If you go through hell, keep going" , Winston Churchill



Тема Re: privet i ot men :)нови [re: liubopitkata]  
Автор KamBam® (o)
Публикувано19.12.04 16:31



Аз мисля че диабет лесно ще се излекува с глад и суровоядство
Всичко добро



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: Flame]  
Автор Globi (потребител)
Публикувано26.12.04 19:32



аз пък не знам дали имам диабет ама все си въобразявам щото ям наистина в огромни количества сладко и после ми става лошо и ме избива пот завива ми се свят и след известно време ми минава.Имам един странен въпрос.Какви са ви езиците.Моя е много често бял и е нацепен на дълбоки резки като нарезан с нож и то от доста години.Вече не помня.Дали има нещо общо с това че направо се оливам със сладкото незнам.Ама имам чувството че е така.Та реших да попитам в този форум.



Тема Човек може всичко...нови [re: Globi]  
АвторPrirodna (Нерегистриран)
Публикувано03.01.05 15:11



Има една мъдра приказка, че човек може сам да си докара това, което и господ не може да му направи...
Имаш-нямаш сега, ще получиш после, ако продължаваш така. С приемането на много въглехидрати се изтощава инсулиновия апарат... Това, което вероятно получаваш след форсираното ядене на сладко, е т.нар. "дъмпинг синдром" - панкреасът познава, че е прието голямо количество въглехидрати и изсипва много инсулин. Получава се моментно рязко смъкване на кръвната захар, от което се разтреперваш и изпотяваш, и после пък започва покачване на кръвната захар, заедно с храносмилането.... От което пък ти става лошо, тежко на стомаха, налеп на езика и т.н. Не знам дали ти е известно, ама във веригата на преработка на полизахаридите участва и активен калции и витамин В. Което, естествено, извлича калция и вит. В от организма. Ето защо на прекаляващите със сладкото им се чупят лесно кости, кървят лесно и куп още неща!
И трябва ли, заради единия кеф, да се съсипваш???



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: brum]  
Автор savi (непознат )
Публикувано30.01.05 16:34



Privet ot men:)
Az sum diabetik ot 1-2 godini i moga da kaja 4e tova vuobshte ne mi pre4i.
Mislq 4e tova me naprevi dori po otgovorna.Radvam se 4e otkrih tazi stranitsa.Taka shte moga da se zapoznaq s pove4e hora koito imat moq problem.



Тема Re: ZA HORATA S DIABET!!!нови [re: Flame]  
Авторdutchy (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 19:05



Zdrasti!

Imam diabet- ot 6 godini.Sega sym na 19.Radvam se 4e takava tema e otvorena naj- nakraq, no 4ak sega q otkrih.Dano pove4e hora se vklju4at ot razli4ni gradove v BG, vse pak nie nabroqvame strashna cifra!!!
I az ne se sramuvam, dosega diabetyt mi e bil dori v pomosht- za da kandidatstvam i t.n...no pove4eto mi priqteli ne znaqt za tova - prosto ne ponasqm izumeniq pogled na nqkogo kato razbere.
Tozi....KamBam deto smqta, 4e " s glad i surovoqdstvo" tova se lekuva, moje da se grymne



Тема Re: ZA HORATA S DIABET!!!нови [re: dutchy]  
Автор wa_wa (боички)
Публикувано21.02.05 19:46



здравейте,
аз нямам диабет, но имам инсулинова резистентност, висока кръвна захар, метаболитен сидром и от там и проблеми със забременяването. Тъй като досега не са писали хора с инсулинова резистентност, дали мжое да се присъединя към вашата групичка?
Иначе се лекувам от юли месец миналата година, благодарна съм на една ендокриноложка, пия метформин, забравила съм сладките неща и високовъглехидратните храни. Сега се чувствам по-добре и напредвам макар и с малки крачки!
успех на всички!



Тема Re: ZA HORATA S DIABET!!!нови [re: wa_wa]  
Авторsavi (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 09:29



Az nqmqm nishto protiv, "wa_wa" da se prisaedini kum nas ,stiga i drugite da go iskat.:)



Тема Re: ZA HORATA S DIABET!!!нови [re: savi]  
Авторelena (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 09:09



Здравейте, аз нямам диабет, но моят приател има. Исках да ви кажа за един форум, който не е много популярен все още, но е супер. намира се на адрес:
d.host.bg
Там аз пиша с прякора sunflower. Надявам се да го посетите, а аз ще влизам и тук по-често. Чао и бъдете здрави!



Тема Re: ZA HORATA S DIABET!!!нови [re: elena]  
Автор wa_wa (боички)
Публикувано25.02.05 18:03



Страхотно е да се направи такъв форум!
Благодаря за линка!



Тема Re: ZA HORATA S DIABET!!!нови [re: elena]  
Авторparjoleta (Нерегистриран)
Публикувано07.03.05 16:41



zdraveite!az sam ot skoro s diabet(bih kazala mn skoro-16.02.2005)!kato razbrah mi stana mn kofti i se izpla6ih mn za6toto ni6to ne znaeh(kakto pove4eto hora),no sega ve4e po4ti sviknah pak predstavqm sisled okolo 6-7 godini:),pak i celiq svqt raboti za diabeta i se izmislqt vse po-novi ne6ta ulesnqva6ti diabeticite!!!i iskah da kaja(4e mi napravi vpe4atlenie,a i na men mi go predlagaha)4e s glad samo moje da si vlu6i6 do kolkoto znam sastoqnieto!!!!i ne znam dali pri vsi4ki vi e bilo taka no pri men horata kato razberat 4e imam diabet i:"au ujas!mn sajalqvam"-i mi stava malko kofti ot reakciqta!



Тема Re: ZA HORATA S DIABET!!!нови [re: parjoleta]  
Авторsavi (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 08:46



Naistina tazi reaktsia mi e poznata do bolka.Nqkoi ot nai -dobritemi priateli reagiraha taka i s vremeto postepenno se otdrupnaha.No tova ne e bolkka za umirane.Taka po-lesno osuznah koi sa bili istinskitemi priqteli:).
Mislq 4e ot tuk az sum nai-malka , no ne po odnoshenie na diabeta .
Do kolkoto se otnasq do gladuvaneto,tova e golqma glupost.Az li4no sum "protiv"
gladuvaneto na diabetitsite,zashtoto tova moje da dovede do tejki i strashni posledstviq.
Tova e ot men,za sega;)



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: Flame]  
Авторparjoleta (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 10:38



savi ti na kolko godini si?



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: parjoleta]  
Авторsavi (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 10:54



Moje i da se o4udish ,no sum na 12 onzi den gi navurshih.



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: savi]  
Авторparjoleta (Нерегистриран)
Публикувано08.03.05 17:40



e na kakvo da se 4udq?:)i ot koga si s diabet???(sorry 4e taka razpitvam ama....)



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: parjoleta]  
Авторsavi (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 07:51



Niama za kakvo da se izvinqvash.:)
Ot 2 godini .



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: savi]  
Авторsavi (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 07:23



Stete popitam ti na kolko si gosini,ako e uda4no ot moq strana estestveno.
I ako pravilno sum razbrala imash diabet ot 1-2 sedmitsi.
V na4aloto e malko trudno,no samo dokato sviknesh.



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: savi]  
Авторparjoleta (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 14:58



ami da nqkade tolkova sa(smisal ot tolkova znam ina4e moje da si go imam i ot po-otdavna)!na 15 godini sam!dosta sam mu zabavila oba4e razvitieto zaradi tancite mi(pone taka kazvat)to az ve4e sviknah mai:))daje ve4e patuvah sami4ka(imah podgotovka ot tancite-tancuva6 po okolo 8 4asa na den)!i mn dobre si se 4uvstvam i tolkova ne6ta iz4etoh a i sega pone si obqsnqvam s diabeta dosta ne6ta koito sa mi se slu4vali!i taka...



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: parjoleta]  
Авторparjoleta (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 15:00



zabravih da te pitam ot kade si?!



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: parjoleta]  
Авторsavi (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 22:04



Ot Sofia sam , a ti ot kade si ?:)



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: savi]  
Авторparjoleta (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 09:50



az sa6to!:))ot koi kvartal si i kade u4i6?(ti sega si 6-ti klas nali taka)



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: parjoleta]  
Авторsavi (Нерегистриран)
Публикувано12.03.05 10:31



Ne,vse oshte sum 5,no sum rodena mart.Zatova.
Ina4e u4a v 31 Ivan Vazov, ili taka nare4enoto"Bastiliqta"
Nemislq 4e kvartala ima zna4enie.No ako e tolkovca vajno za teb.Ostavi si e-maila i shteti pisha:).Razbirase,ako iskash:)



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: savi]  
Авторparjoleta (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 16:31



ne e tolkoz vajno pitah ei taka prosto:)))silva@gbg.bg



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: parjoleta]  
Авторsavi (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 20:03



A koi ti e lekuvash lekar,govorim za endokrinolog.Ne se li kazva d-r Savova?
I da nebi slu4aino da govorish ispanski???
Ako e taka zna4i se poznavame.



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: savi]  
Авторparjoleta (Нерегистриран)
Публикувано13.03.05 22:07



ami da taka e !!!:)az poznavam hora s diabet samo ot edno mqsto i tam ima6e samo eno momi4e ot bastiliqta i ako tova si ti e mn hubavo:)))vij kolko e malak sveta:))m/u drugoto dnes pusnaha kato oficialna novina po televiziqta 4e ve4e ima 4ovek izlekuvam ot diabet tip 1!!!no dokato ne mi go pokajat ...



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: parjoleta]  
Авторsavi (Нерегистриран)
Публикувано14.03.05 22:03



Hahaha,naistina svetut e mnogo maluk!
Chestno kazano dnes tsialden u4ih i nesum gledala tv.Taka4e nesum 4ula.Moje i da e vuzmojno.Naistina mnogo se govori 4e sa izmislili neshto za diabeta,no...



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: savi]  
Авторparjoleta (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 15:16



a za da sam sigurna 4e govorq s 4oveka koito si mislq 6te mi kaje6 li kak se kazva6?:)a i moje ako iska6 da ti dam icq ili da mi pi6e6 na mail-a!



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: parjoleta]  
Авторsavi (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 20:00



Imeto mi? Stefani:)))



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: Flame]  
Авторtedi_girl (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 21:08



Zdraveite,
Az sam s diabet ot 10 godini. Bqh na 7 godinki kogato mi go otkriha. I dori predi edin den bqh za malko v bolnitsata v Sofia. V na4aloto i na men mi be6e trudno, no sled tova sviknah i ne mi pre4i. Naistina se pravqt mnogo opiti za podobrqvane na na6iq jivot. Ostava ni samo da 4akame, nali vse pak nadejdata umira posledna. Mnogo se radva, 4e go ima tazi stranitsa i se nadqvam da se zapoznaq s mnogo novi hora s moq problem!!!


Za sega tolkova ot men Tedi!!!



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: savi]  
Авторparjoleta (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 16:59



zna4i pravilno sam si mislila:)))



Тема Re: ZA HORATA S DIABET!!!нови [re: wa_wa]  
Автор liubopitkata (iskam da vqrvam)
Публикувано26.03.05 01:57



az sam s diabet tip 2 otkrit v ranna vazrast. s techenie na godinite sashto poluchih rezistentnost kam insulina. ot nachaloto na tazi godina sam na lechenie s insulin i metformin. razbiram che imash jelanie da zabremeneesh i mi e interesno kakvo sa ti kazali po tozi povod? na men mi kazaha che 6 m. predi da zabremeneq trqbva da vlezna v bolnica da mi napravqt edin kup izsledvaniq i chak togava ako rezultatite sa dobri bih mogla da zabremeneq, no posle pochti prez cqlata bremennost trqbvalo da sam po bolnici:( gadnichko,no celta opravdava sredstvata:)

Obvinen v jivot s namerenie da ocelee


Тема Re: privet i ot men :)нови [re: KamBam®]  
Автор liubopitkata (iskam da vqrvam)
Публикувано26.03.05 02:10



kakvo li ne sam probvala !!! neznaq dokolko si naqsno s tova zabolqvane zada davash takiva umni saveti. predi godini kogato bqh malka i neznaeh pochti nishto(pak i samata medicina razpolagashe s mnogo po malko informaciq ot sega) za diabeta edna met sesrta mi beshe dala sashtiq savet. posledstviqta ot tova si gi nosq i sega. zaguba na beltak v urinata i malki izmeneniq na ochnoto dano. taka che mnogo vnimavai sas savetite - moje nqkoi da ti se varje !!!! saveta ti e podhodqsht za vazrastni hora s diabet tip 2 i sas stionosti na kravnata zahar ne po visoki ot 10 mol/l !!!! kofti e nekompetentnosta ti da e prichina za stradaniqta na nqkoi drug

Obvinen v jivot s namerenie da ocelee


Тема Re: privet i ot men :)нови [re: liubopitkata]  
Автор liubopitkata (iskam da vqrvam)
Публикувано26.03.05 02:13



sorry za greshkata met sestra = medicinska sestra . v nqkav gaden klub sam i ne vijdam nito edna bukva na klaviaturata:((

Obvinen v jivot s namerenie da ocelee


Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: Flame]  
Авторhavliikata (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 21:22



Az sam s 1 tip diabet ot 12 godini
na 16 sam e-mail:luba@gbg.bg
ako iskate svarjete se s men



Тема Re: ZA HORA S DIABET!!!нови [re: havliikata]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 11:38



Здравейте,
казвам се Надя и наскоро откриха диабет тип 1 на 8 годишния ми син. Ние сме от София и аз съм самотна майка. Ще ми се да установя контакт с други родители със същия проблем. Освен това какво ще кажете да си направим наша стая в чата на Yahoo Меssenger примерно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.