Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:08 26.05.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся!нови  
Автор Бeзcъннa (няколко)
Публикувано06.01.04 10:59



Търся матрак, за човек с наднормено тегло. Трябва да е укрепен по някакъв начин, за да не се сляга, смачква и пропада. Също мисля, че пружините не са удачни за някой, който целодневно лежи, вероятно ще се усещат? Интересува ме освен къде е възможно да се намери готов, какви изисквания да предявя, ако поръчвам такъв. Тоест - нямам идея какво вътрешно "устройство" е уместно за случая. Също съм любопитна легла с механизми за повдигане към седящо положение продават ли се някъде за частни потребители и някой има ли представа от цена. А може би ще ме упътят там, където дават инвалидните колички? Ей сега се сетих, но ми е далече в момента да ходя.

Много ще съм ви благодарна, ако ме ориентирате някак.



- - - -
Сарказмът е братовчед на гнева.


Тема Re: Търся!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор тaня (SPA)
Публикувано08.01.04 10:23



на спирката на трамваите 22 и20 до кръстовището на Пиротска и Христо Ботев до магазина за велосипеди в безистена има служба за безплатно отдаване на помощни средства (вкл.колички) . има и табелка.



Тема Re: Търся!нови [re: тaня]  
Автор Бeзcъннa (няколко)
Публикувано08.01.04 14:07



Въпросът е да осигурим по-удобно легло, че на куп обикновени дюшеци за по-високо не се живее. Иначе службите предполагам, са на райони, нашата е след моста към Люлин, вдясно на светофара преди Орион. Много се чака, дори да има начин за преференции някакви, а за матраци чак дълбоко се съмнявам, че някой осигурява. Просто трябва да разпитвам по фирми, а време нямам. Та не за количка ми беше думата, а за ново (и по-хигиенично) легло.

п.п. Има хубави леки проходилки и всякакви апаратчета срещу църквата "Свети Георги", малко по към кьошетата, едно малко магазинче. Да кажа ей така, ако някой има нужда. Че всичко безплатно стига след милион години.



- - - -
Сарказмът е братовчед на гнева.


Тема Re: Търся!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано08.01.04 18:30



kazaha mi che v Socialni griji davali niakakvi specialni diusheci bezplatno za invalidite. Skoro shte znam kak stava i kakvo predstavliavat. Inache i mene me interesuvat povdigashti se legla, no osven tezi bolnichnite ne znam niakude drugade dali praviat podobni.

Редактирано от sofianka на 08.01.04 18:31.



Тема Re: Търся!нови [re: sofianka]  
Автор anhela ()
Публикувано08.01.04 21:11



Не зная дали още съществува , но около Пирогов има специализиран магазин , откъдето може да се снабди човек с безплатни декубитални душеци и др. срещу съответните документи! Майка ми взе оттам такъв душек с компресорче и стол -тоалетна за баба ми!

...един живот живота ти да сподели...


Тема Re: Търся!нови [re: anhela]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано09.01.04 19:16



Моля те попитай къде точно около Пирогов.



Тема Re: Търся!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано10.01.04 14:19



Отиди в Дирекция "Социално подпомагане",която е в района,където живее човека,за който търсиш легло,и потърси отдела за Социални услуги.
Там ще ти кажат дали има право на антидекубитален дюшек и какво се изисква.Преди година и половина искахме протокол от ЛКК,но сега какво се изисква,нямам понятие.
Успех!




Тема Re: Търся!нови [re: anhela]  
Автор Бeзcъннa (няколко)
Публикувано10.01.04 16:07



Ще отида другата седмица, благодаря. Само обясни какво е "декубитален", че за пръв път чувам думата.



- - - -
Сарказмът е братовчед на гнева.


Тема Re: Търся!нови [re: sofianka]  
Автор Бeзcъннa (няколко)
Публикувано10.01.04 16:10



Аз ще напиша като намеря, какво съм намерила.
Да му се не види, все има нещо друго за правене, а и като така и така не е чак спешно, оставям специалните разходки за друг път и то... Който се информира пръв кое как, ще се отчете.



- - - -
Сарказмът е братовчед на гнева.


Тема Re: Търся!нови [re: KaтИ.]  
Автор Бeзcъннa (няколко)
Публикувано10.01.04 16:12



Вече попитах по-нагоре, но ако влезеш преди анхела насам, напиши ми какво означава "декубитален". Не че няма да разбера като опра до службата, но да знам като вид ще върши ли работа, може пък с нещо да не е удобен точно такъв за случая.



- - - -
Сарказмът е братовчед на гнева.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.