Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 26.04.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема наречете го просто -  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано20.11.03 07:28



Инвалиди...
Думата не е чак толкова лоша, българска си е, ясна е, няма негативно отношение в нея...

увреден, непълноценен, недъгав - са по-лоши... а пък и ако се използват чужди термини - или на латиница - твърде превзето и неискрено ще звучи...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: наречете го просто -нови [re: ceлянинът]  
Автор half_educated (колегиална)
Публикувано20.11.03 08:07



Аз съм напълно съгласна с теб - за името клубчето и начина за изписване на името му!



Май не си толкова прост селянин, за какъвто искаш да се докараш.



Тема Re: наречете го просто -нови [re: ceлянинът]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано20.11.03 08:54



prav si ...az ne bih se setila kakuv e tozi grazdanin I....

...

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: наречете го просто -нови [re: ceлянинът]  
Автор минaвaщ ()
Публикувано20.11.03 09:04



Може би си прав,аз също ще подкрепя предложението ти.Предложение за такова име вече имаше,и въпреки сравнително голямата посещаемост на постинга,реално погледнато(поне аз)не видях да има изказвания на обидени от подобно определение.



Тема Re: наречете го просто -нови [re: минaвaщ]  
Автор lskrica Nadejda (тримата братя)
Публикувано20.11.03 09:11



За първи път влизам тук и то защото прочетох призива на анхела в клуб медицина...много пъти ми се е мяркало това"Гражданинът И",но никога не би ми минало наум за какво става въпрос.А имам детенце на 6 месеца с проблеми и опасност от ДЦП,така че бих влизала тук,както вярвам и много други,за да обменяме опит и информация,както и да си помагаме...Ако името на клуба е "Инвалиди" всеки ще знае а какво става въпрос.Аз съм за...
Лек ден
Дани



Тема Re: наречете го просто -нови [re: lskrica Nadejda]  
Автор минaвaщ ()
Публикувано20.11.03 09:22



Чудесно,ето,че клубът вече се сплотява-поне за името засега не виждам противоречия и явно наистина най-добре ще е да се казва така
Използвам случая и тук да благодаря на Анхела за популяризирането на клуба-от теб разбрах за темата в клуб "Медицина",но виждам,че ефект действително има.



Тема Идеянови [re: ceлянинът]  
Автор Neus (справедлив)
Публикувано20.11.03 12:15



invalid има латински корен и е противозначна на валиден. Доста широко е разпространението на това понятие, не знам защо така се е наложило, но е факт.
Предлагам име на клуба от рода на: "ХОРА В НЕРАВНОСТОЙНО ПОЛОЖЕНИЕ". Или нещо такова. И ако се премести в категория ВЗАИМОПОМОЩ, мисля, че ще се открива по-лесно, и по логически път.

Това е моето скромно мнение Когато се почувствам компетентен да давам съвети, ще го правя. Да не бъда празнодумен.

На усмивка и подкрепа съм готов винаги!



Тема Re: Идеянови [re: Neus]  
Автор ()
Публикувано20.11.03 12:38



Точно така. Хора със специални нужди, хора в неравностойно положение или нещо подобно са по-коректни отколкото думата инвалид.
За слепи и глухи, например, не бихте казали инвалид, нали?
Нито за хора с други увреждания. Никъде в света думата инвалид не се използва като общо знаменател за всички увреждания.

Acropolis adieu


Тема Re: Идеянови [re: yф]  
Автор hixxtam (който е тук)
Публикувано20.11.03 13:39



Така е, права си.
Но както е името в момента на клубчето не говори почти нищо.
Може би - "хора с увреждания"
Звучи някак си по обобщаващо




Тема Re: Идея [re: Neus]  
Автор lskrica Nadejda (тримата братя)
Публикувано20.11.03 14:41



Съгласна съм с теб...
Може би трябва да гласуваме и да се реши вече-колко има да се умува още?...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.