Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Според вас...нови  
Автор mireto:) (™)
Публикувано15.03.03 09:07



..няма ли да бъде по-добре клубът да бъде прекръстен на Инвалиди ?


Колко много неща има на света, които не са ми нужни.


Тема Re: Според вас...нови [re: mireto:)]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано15.03.03 12:51



Ами тогава много от инвалидите ще скочат,че това е обидна дума(все едно "ева и ева" да се казва "лесбийки"),но пък може да се кръсти,например,"хора в неравностойно положение" или нещо подобно.Даже мисля още сега да пусна такова предложение във "Предложения".

Редактирано от stranger на 15.03.03 12:56.



Тема Re: Според вас...нови [re: stranger]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано16.03.03 09:21



аз не мисля, че думата е обидна...
както и лесбийка не ме обижда...
мхм, много интересен пример даде!


Колко много неща има на света, които не са ми нужни.


Тема Re: Според вас...нови [re: mireto:)]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано16.03.03 09:37



Да,аз също не намирам и двете думи за обидни,но няма как-някои са по-чувствителни на тези теми.

Редактирано от stranger на 16.03.03 09:44.



Тема Re: Според вас...нови [re: stranger]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано16.03.03 10:14



ами тези някои могат да отворят тълковния речник и да проверят значението на думата "инвалид"
Мисля, че това ще бъде най-правилното и точно заглавие и че клубът ще стане по-посещаем.


Колко много неща има на света, които не са ми нужни.


Тема Миренце и Стрейнджър......нови [re: mireto:)]  
Автор abettorМодератор (бивам още)
Публикувано17.03.03 04:23



.....деца мои, значението на думата "инвалид" и нейното възприемане в обществото беше обект на дискусия:
а) в този клуб;
б) в Народното събрание;
в) в обществени дебати и една национална анкета;
г) в Националната програма на правителството;
е) в предстоящото приемане на нов закон, който да замени ЗЗРСИИ;
ж) и къде ли не още....
Така че, не в термина е проблема за посещението на клуба, а в други причини. Чудя ви се и на акъла, и на активността как така влязохте, преценихте и веднага намерихте решението. Че даже и предложение е пуснал СТрейнджър .
Специално за Мирето ето и значението на "инвалид". Идва от латинското invalidus - слаб, немощен, нездрав.
А специално и за двамата -

.

Тук се пише нещо умно, нали?

Тема Re: Миренце и Стрейнджър......нови [re: abettor]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано17.03.03 07:59



„Човек с увреждане" обаче не е и не може да бъде синоним на „инвалид"-уважавам мнението на авторката и тъкмо затова аз също съм предложил името да е "Хора с увреждания",например.Макар че проблемът наистина не е в самата дума,а в начина на възприемането й от обществото.
Но в случая по-важното е,че наистина има много хора,които не знаят за съществуването на такъв клуб,а биха писали в него.Естествено,далеч съм и от мисълта,че само в това е причината за ниската активност-действително и много от хората не пишат за проблемите си именно заради отношението на обществото(макар че това е пълна глупост,защото в интернет всички са анонимни).
Е,така или иначе,предложението вече е дадено,пък както реши администрацията,така ще е

Редактирано от stranger на 17.03.03 08:28.



Тема Re: Миренце и Стрейнджър......нови [re: abettor]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано17.03.03 08:25



аха. е ок. нека този клуб продължава да има по 1 отговор на 3 седмици и нека тук не се пишат неща според темата на клуба.


Колко много неща има на света, които не са ми нужни.


Тема Re: Миренце и Стрейнджър...... [re: mireto:)]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано17.03.03 08:30



Голяма глупост е,мен лично "Гражданинът и" ме навежда на асоциации като "Гражданинът и властта",или "Гражданинът и селянинът"
Абе всъщност това е по-обидно,от думата "инвалид"-все едно хората с увреждания не са граждани,а ако се задълбочим още повече-не са част от това общество(понеже думата 'гражданин' в случая няма точно значението "човек от града").

Редактирано от stranger на 17.03.03 08:35.



Тема По колко мнения на седмица.....нови [re: mireto:)]  
Автор abettorМодератор (бивам още)
Публикувано17.03.03 12:51



....ще има зависи не от името на клуба,а от хората, които пишат.
Едно от най-приятните клубчета се казва "Косово - 2".
А дали мненията тук са по темата - ако си беше направила труда да прочетеш малкото активни теми щеше да се убедиш, че всички са по темата.

Тук се пише нещо умно, нали?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.