Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 26.09.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Според вас...  
Автор mireto:) (™)
Публикувано15.03.03 09:07



..няма ли да бъде по-добре клубът да бъде прекръстен на Инвалиди ?


Колко много неща има на света, които не са ми нужни.


Тема Re: Според вас...нови [re: mireto:)]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано15.03.03 12:51



Ами тогава много от инвалидите ще скочат,че това е обидна дума(все едно "ева и ева" да се казва "лесбийки"),но пък може да се кръсти,например,"хора в неравностойно положение" или нещо подобно.Даже мисля още сега да пусна такова предложение във "Предложения".

Редактирано от stranger на 15.03.03 12:56.



Тема Re: Според вас...нови [re: stranger]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано16.03.03 09:21



аз не мисля, че думата е обидна...
както и лесбийка не ме обижда...
мхм, много интересен пример даде!


Колко много неща има на света, които не са ми нужни.


Тема Re: Според вас...нови [re: mireto:)]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано16.03.03 09:37



Да,аз също не намирам и двете думи за обидни,но няма как-някои са по-чувствителни на тези теми.

Редактирано от stranger на 16.03.03 09:44.



Тема Re: Според вас...нови [re: stranger]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано16.03.03 10:14



ами тези някои могат да отворят тълковния речник и да проверят значението на думата "инвалид"
Мисля, че това ще бъде най-правилното и точно заглавие и че клубът ще стане по-посещаем.


Колко много неща има на света, които не са ми нужни.


Тема Миренце и Стрейнджър......нови [re: mireto:)]  
Автор abettorМодератор (бивам още)
Публикувано17.03.03 04:23



.....деца мои, значението на думата "инвалид" и нейното възприемане в обществото беше обект на дискусия:
а) в този клуб;
б) в Народното събрание;
в) в обществени дебати и една национална анкета;
г) в Националната програма на правителството;
е) в предстоящото приемане на нов закон, който да замени ЗЗРСИИ;
ж) и къде ли не още....
Така че, не в термина е проблема за посещението на клуба, а в други причини. Чудя ви се и на акъла, и на активността как така влязохте, преценихте и веднага намерихте решението. Че даже и предложение е пуснал СТрейнджър .
Специално за Мирето ето и значението на "инвалид". Идва от латинското invalidus - слаб, немощен, нездрав.
А специално и за двамата -

.

Тук се пише нещо умно, нали?

Тема Re: Миренце и Стрейнджър......нови [re: abettor]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано17.03.03 07:59



„Човек с увреждане" обаче не е и не може да бъде синоним на „инвалид"-уважавам мнението на авторката и тъкмо затова аз също съм предложил името да е "Хора с увреждания",например.Макар че проблемът наистина не е в самата дума,а в начина на възприемането й от обществото.
Но в случая по-важното е,че наистина има много хора,които не знаят за съществуването на такъв клуб,а биха писали в него.Естествено,далеч съм и от мисълта,че само в това е причината за ниската активност-действително и много от хората не пишат за проблемите си именно заради отношението на обществото(макар че това е пълна глупост,защото в интернет всички са анонимни).
Е,така или иначе,предложението вече е дадено,пък както реши администрацията,така ще е

Редактирано от stranger на 17.03.03 08:28.



Тема Re: Миренце и Стрейнджър......нови [re: abettor]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано17.03.03 08:25



аха. е ок. нека този клуб продължава да има по 1 отговор на 3 седмици и нека тук не се пишат неща според темата на клуба.


Колко много неща има на света, които не са ми нужни.


Тема Re: Миренце и Стрейнджър......нови [re: mireto:)]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано17.03.03 08:30



Голяма глупост е,мен лично "Гражданинът и" ме навежда на асоциации като "Гражданинът и властта",или "Гражданинът и селянинът"
Абе всъщност това е по-обидно,от думата "инвалид"-все едно хората с увреждания не са граждани,а ако се задълбочим още повече-не са част от това общество(понеже думата 'гражданин' в случая няма точно значението "човек от града").

Редактирано от stranger на 17.03.03 08:35.



Тема По колко мнения на седмица.....нови [re: mireto:)]  
Автор abettorМодератор (бивам още)
Публикувано17.03.03 12:51



....ще има зависи не от името на клуба,а от хората, които пишат.
Едно от най-приятните клубчета се казва "Косово - 2".
А дали мненията тук са по темата - ако си беше направила труда да прочетеш малкото активни теми щеше да се убедиш, че всички са по темата.

Тук се пише нещо умно, нали?


Тема Re: По колко мнения на седмица.....нови [re: abettor]  
Автор mireto:) (™)
Публикувано17.03.03 18:50



точно от името зависи. Ти като влизаш в някой клуб за първи път примерно, нали по името се ориентираш?
а мислиш ли че всички хора, които имат тези проблеми, влизащи в клубовете, знаят за този клуб? Аз не...но ти трябва да остроумничиш, така че, моля те изтрий БЕЗПОЛЕЗНАТА ми тема и всичко най!


Колко много неща има на света, които не са ми нужни.


Тема Re: По колко мнения на седмица.....нови [re: mireto:)]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано17.03.03 21:24



Мда,той така си се инатеше и за клуб "София",пък накрая се оказа,че не е съвсем прав



Тема Re: По колко мнения на седмица.....нови [re: abettor]  
Автор Day ()
Публикувано22.03.03 08:50



Здравей.
Много зависи от името на клуба дали човек, който се интересува от дадена тема, ще влезе в него или не. Специално мен ме интересува темата за инвалидите. Ето, онзи ден пуснах запитване в клуб 20-30 за нещо, свързано точно с тази тема, защото не знаех, че съществува този клуб. Виждала съм често името му в списъка на клубовете, но въобще не се бях сетила, че под "И" се има предвид инвалиди. Влязох съвсем случайно в момент на скука, като по-скоро си мислех, че става въпрос я за някакво философско течение, я за някакъв вид литератира, абе кой знае за какво :-)
Не казвам, че ще стане много по-посещавам клуб и с много повече постинги, но поне тези, които имат нужда от точно такъв клуб, ще разбират , че го има, а може и да търсят помощ и информация тук, най-малкото с надежда, че все пак може тук да помогне някой.



Тема Re: По колко мнения на седмица.....нови [re: Day]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано26.04.03 04:05



dryn-dryn
kakto e kazayl narodyt : mojesh da zawedesh konq do rekata, no nemojesh da go nakarash da pie ... ako shte kluba da se kazawa la*na s pras ako chowek ima nujda da kaje neshto, da spodeli da se izpsuwa shte go naprawi ... wijte grafitite po stenite i/ili nadpisite w obshtestwennite toaletni(predi da gi omaskarqt s kofti faqnsowi plochki)... primerno de

You'r catching me at a bad time...


Тема Re: По колко мнения на седмица.....нови [re: Day]  
Автор suede (новак)
Публикувано07.06.03 23:24



Абсолютно съм съгласна с теб, влизам за първи път и си мислех , че става въпрос за гражданинът и нещо си(напр. държавата......), а не е вярно, че ако имаш нещо да кажеш, все ще намериш къде да го кажеш, както каа някой ( е то ще намериш де ама кой ще те чуе?)



Тема вижтенови [re: suede]  
Авторинтepeceн (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 16:10



http://www.abbro-bg.org/phorum.php?sid=4809fe852285facfa06335891ba65b8d
вижте какъв форум открих - това е интересно - журналистите са се активирали да правят нещо смислено - човешките права са си основни!!!
Хората в неравностойно положение са част от нас - какво като са различни - то това му е и хубавото - различията

хайде да ги поразпитаме журналистите в тоя форум, да ги надъхаме - така гласът ни може да бъде чут!



Тема Re: Според вас...нови [re: mireto:)]  
Автор moderator (член)
Публикувано16.06.03 10:18



zasto?ami ako ste e tai dai da otivame v psixiceskite problwemi...haha



Тема Re: По колко мнения на седмица.....нови [re: suede]  
Автор Eol™ (God Of Winds)
Публикувано19.06.03 03:48



извинявай suede .. късно видях постинг-а ти ...
първо да се върна на темата за името на клуба ... ако някой чак толкова го интересува защо клубът се казва така може да се обърне за справка в Инфотеката на ЦНЖ гр. София или да се обади директно в офиса ... все ще се намери някой който си спомня за съществуването на това тук причащо на клуб нещо Мога да резюмирам ама мисля че няма никакъв смисъл...
второ (специално към suede) преди две години трябваше да преписвам некви дивотии Централна Софийска библиотека или както и да се казва тази библиотека на пл. Славейков, та по времето на най-голямото човешко стълпотворение в часовият диапазон м/у 16 и 18 часа един тип ревеше като ненормален (упс ... човек с ментално увреждане и частично прекъсната връзка м/у мисловни и физически действия): Костов - пед***ст {пед***ст - човешки индивид от мъжки пол с подчертан афинитет към близки физически контакти с представители на същият пол/вид } ... и ? може да си сигурен/на, че са го чули над 300 души... е и ? идеята ми беше, че тези форуми както и чатовете са направени за да може онзи тарикат от "Здравей България" да се прави на интересен; м-р велчев да се смесва с простолюдието виртуално защото реално нещо му миришело и не можел да се концентрира и т.н.
това са си отдушници ... като мандариновото дърво в Китай примерно ...
блях .. маса глупости изписах ...

You'r catching me at a bad time...


Тема Re: По колко мнения на седмица.....нови [re: abettor]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано31.08.03 05:34



Абитър, тази тема е изключително лишена от такт...
Като автора си.

Be!


Тема Re: Миренце и Стрейнджър......нови [re: stranger]  
Автор Чepнa_koтka (рошава)
Публикувано30.09.03 12:49



Честно казано съвсем случайно(каато надникнах да видя)разбрах че клуба е за инвалиди,по заглавието не бих се сетила.Лично аз не бих се обидила след като наистина съм инвалид,а ако има и разни полезни информации - още по добре.



Тема Re: Според вас...нови [re: mireto:)]  
Автор anhela ()
Публикувано22.10.03 00:34



Здравейте!
Лично аз също открих този клуб случайно! А търсех подобен и бях учудено,че не намирах заглавие, което да ме насочи! Няма нищо лошо в тук да влизат и хора, които не са се сблъсквали с проблема на хората в това неравностойно положение! мисля, че това ще им помогне да се вгледат по-добре в света около тях и да помислят за тези, които не са като тях!
моето предложение е клубът да се нарече Гражданинът"Invalidus", което навежда на мисълта за кого е предназначен и в същото време кавичките дават да се разбере, че тези хора не са по-различни от нас , а просто имат някакъв проблем, които за съжаление затруднява тяхното общуване в повечето случаи с "Валидните" хора! нека това ще даде възможност да се изявят в този клуб и случайните посетители да вижда, че това са си напълно нормални хора!

...един живот живота ти да сподели...


Тема Re: Според вас...нови [re: anhela]  
Авторявop (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 22:45



"Гражданинът И" явно не става.
Какво ще кажете за "Неравнопоставени"?



Тема Re: Според вас...нови [re: явop]  
Автор anhela ()
Публикувано06.11.03 16:53



То не знам какво става и не става , като няма никаква активност!

...един живот живота ти да сподели...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.