Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: ти май нанови [re: Heo]  
Авторspace ace (Нерегистриран)
Публикувано03.02.01 20:42



ъ... не за теб, нео, ти очевидно си в час. за goa беше



Тема евалата, пич!нови [re: Goa]  
Автор Aurora (ентусиаст)
Публикувано04.02.01 00:37



ти си готин.

свалям ти шапка, защото удари всички "критици" тук в земята:)
и защото умееш(!) да напишеш до какви ПОЛОЖИТЕЛНИ чувства и мисли те е довел един филм (и то какъв!:))...беше ми много драго да прочета постинга ти.

но...братче, откажи се да срещнеш разбиране тук:) някак си...ъъъ, защото нещата се свеждат до това, че всеки е невероятен режисьор, сценарист или оператор (а защо не и трите наведнъж:Р), но просто НЕпризнат, иначе току-виж Стоун, Де Палма, Копола, Форман и т.н. останали без хляб:)


things are what they are and will be what they will be


Тема Гоанови [re: Goa]  
Авторанти-американец (Нерегистриран)
Публикувано04.02.01 12:15



...Много се смях,много се съгласявах с теб,докато четях....Благодаря ти приятелю
поздрави



Тема Коментарнови [re: Aidaho]  
Автор Kpиc (член)
Публикувано04.02.01 13:07



Направи ми впечатление, че твоите появи в клуба са само 2 вида:

- похвални тиради по адрес на Goa *
- ругатни по адрес на всеки опонент на Goa

Не че имам нещо против, ама ще бъде по-подходящо да изразиш становище за някой филм например... В клуб "кино" си, все пак, а не в клуб "Запознанства" (това по повод първата ви среща на живо ;)

Goa, не ми обръщай внимание. Твоите тези ти са ми интересни, въпреки че в много случаи съм на по-различно мнение (kато например това на Hellen;)

Да живее Стивън Спилбърг! :)))))


* който е уважаван член на нашия клуб бел. Арб. ;))




Тема Re: За "Матрицата"нови [re: Goa]  
Автор Гpaxчe (член)
Публикувано05.02.01 10:28



ще се опитам да бъда максимално кратка.
Матрицата като направа не е никак съвършен. Напротив - бъчкан е с грешки и клишета.
Ценноста му като филм има две измерения:
1. Ефектите ...
които обаче не струват пукната пара без историята
точно поради тази причина всичките същите тези "номерца" стоят като пълна подигравка във филми като Ангелите на чарли или Ромео трябва да умре.
2. Историята...
е пълна с бъгове. Аз лично имам един камион въпроси по сценария, на които едва ли някой може да даде смислен отговор. И какво от това ...

*Коментар от клиента*
- И копеле, ти си мислиш, че тая чаша с водка е истинска, ти си мислиш копеле че ти пеш водка ... да ама всичко е само една илюзия
/Подслушано в Тазмания на горния етаж/

Всъщност Матрицата е истинска. И това толкова притеснява хората. Ето Гоа, върнахме се обратно на нашата любима тема - за СИСТЕМАТА. Кой от вас не е част от Матрицата? Всъщност филмът е огледало на мислите на много хора. Той е писан от Братята много преди те да станат известни и е огледало и на тяхните мисли. Какво са искали да кажат с него? Прав си Спейс - фантастиката има в основата си философията.

*Коментар от клиента*
- И кво излиза, че всъщност е по-хубаво да не се събуждаш изобщо. Като се събудиш и си целия на дупки и ядеш някаква гадост... въобще не е хубаво.
/Послушано в Метрото/

Кой иска да се събужда? Кой от Вас иска да се събужда?
Това е висш морален избор и всеки си го прави за себе си.
Обещах да бъда кратка затова изобщо не смятам да започвам тази тема.

*Коментар от клиента*
- Ами кво ... става. Ама и петминутка нямаше.


The Green Bean ;-)


Тема Re: За "Матрицата"нови [re: Гpaxчe]  
Авторspace ace (Нерегистриран)
Публикувано05.02.01 12:44




Матрицата е истинска - абсолютно вярно

обществената система работи на същите принципи като виртуалната реалност - всяко едно действие от всяка една личност е в норми и граници, създадени от тази система.

лошото в целия този спор е че тези неща просто не трябва да се _казват_ - гледайте филма с отворено съзнание и ги усетете, те затова са филмите...




Тема bre bre bre bre bre bre bre ..нови [re: Goa]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано05.02.01 15:49



ne moga da razbera samo kakuv vi e problema be hora, obache neshto sus sigurnost ne e nared



Тема Re: За "Матрицата"нови [re: J_Council]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано05.02.01 18:42



Не ми е ясно дали това за надутия пуяк беше за мен, щото аз десет пъти споменавам, че съм си пълен лаик и също само един път съм гледал филма. Обаче той ми разбърка мозъка и чат-пат ми скимва да си записвам някои работи (всичко на всичко три пъти). Не ви харесва "анализът" - е, за мен това не е анализ, просто ми харесва да разсъждавам, ако ще и да са пълни глупости. Недоумявам защо пък да е и "литературен" отгоре на всичко. Изкуството си е изкуство и в него съществуват естетически категории.
Мисля си, че за да разбере човек нещо, задължително е да се опита да го погледне отстрани, иначе е като кон с капаци. Това важи и за собствената му личност.
За кусурите - не е ли по-скоро така: ако човек е честен, всеки филм трябва да има кусури за него. Съвършенство няма. Няма бяло, няма черно - верно :)

Не ме разбирайте погрешно - не се заяждам. Но почвам да подозирам, че вие двамата нямате чувство за хумор и съвсем леееекичко сте се позабравили :)))

Можеш да откриеш истината по пътя на логиката само ако вече си я открил без нея.


Тема Хммм...нови [re: space ace]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано05.02.01 19:11



Философската част на филма е по-скоро псевдофилософска според мен. Като за масовия човек - чорбица с мерудийка. Това му е една от слабостите (никога няма да му го простя). Фантастиката не произлиза от науките, а философията е една от тях (макар и по-скоро да се възприема като "супернауката, опитваща се да обясни всичко"). Знаеш ли какво казва един уважаван от мен философ - че "фантастиката е науката на бъдещето". Освен това моите глупости наистина са игра на дребно - просто по-големите работи трудно се обмислят и изказват.
Това тълкуване за триединството и желанието на Нео да събере трите части в едно, е очевидно, но на мен не ми харесва никак. Първо, не приемам, че Морфиъс е суперазът на Нео, просто смятам, че няма такова нещо. Все едно да се опитват да ме убедят, че по някакъв начин съм жена (и това все пак е по-близко до умозрението). Същото е с връзката Тринити-Нео. Това, че аз не го чувствам така, е достатъчно за мен да приема, че такова тълкуване не е подходящо - защото тук става въпрос за субективни възприятия. Второ, подобни психологически тълкования намирисват на гнило - това си е любимо психлоско занимание, което за мен е достатъчно откачено, че да е манипулативно опасно. Трето, Отец, син и свети дух (Нео ги спомена) далеч не е единствената троица - сигурно има някоя по-подходяща в случая :)
Ах, колко неподходящи думи използвам - самият аз нищо не разбрах от писаниците си.
А иначе никога не съм крил, че съм си тъпак.
:)

Можеш да откриеш истината по пътя на логиката само ако вече си я открил без нея.


Тема Такаа...нови [re: space ace]  
Автор TauMaster (член)
Публикувано05.02.01 19:13



...Та значи:
Първо - според мен се изявяваш като умник Гюро. Ами поне да имаше малко акъл да се регистрираш, а? Не е много трудно, да ти кажа.
Второ - ами знаеш ли, че тази работа (постинга на Goa) не е хич лесна за писане? Пък като си такова космическо асо или пък там ня'къв си космически ас, или пък Пенчо Курабийката, ми напиши и ти нещо, а, господин Никой.
Last, but not least - Ако си толкова отворен, че да знаеш толкова много - вземи си новия брой на "Тера Фантастика" - там ще видиш, че не си разбрал нищо за "Матрицата".
Хм.

Everything is wrong



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.