Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 09.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Хобит  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано24.12.12 00:42



Минаха 10 дена от премиерата на дългоочаквания Хобит, а все още няма тема? :о
Е, аз чак днес го гледах иии, ами хареса ми :) Отидох скептично настроен и без кой знае какви очкавания, но бях приятно изненадан. Да, това не е Властелинът, но е майсторски направен и поднесен, а новата HFR технология (48 кадъра в секунда ляво + дясно) е впечатляваща. Не съм фен на Три дето и едва ли някога ще стана, но този път наистина бях въвлечен във филма, което за последно усетих при Аватар.
Историята няма какво да се описва, едва ли има някой, който да не я знае.
Е, включени са неща и от изгубените предания + хубава връзка с началото на Задругата на пръстена за да се докара 3 часа филм и да стигнем до средата...
Предполагам, че втората част акцентът ще е битката със Смог, а третата ще е последната велика битка на петте армии.
Ричард Армитаж като Торин Дъбощит е впечатляващ, а страхотно попадение е и британецът Мартин Фрийман, като Билбо.



Редактирано от Diavolo на 24.12.12 01:42.



Тема Re: Хобит [re: Diavolo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано24.12.12 11:30



За разлика от властелина, Хобит е много приятна за четене книга. Дано с филмите да не се получи обратното. Но докато не престанат с това "само на 3D", няма да видят и стотинка от мен.



Тема Re: Хобит [re: Diavolo]  
Автор ПУXЧE (нетолерантна)
Публикувано24.12.12 22:04



Който се чуди дали да го гледа - да си дига задника и д аотива на кино!
Очакваното разочарование се превърна в пълно очарование. Даже като сметна, че го гледах от кривия релийз с кам-качество, сниман в салон с 3Д - защото съм от село, а 3Д не виждам.
Исках да питам няма ли го някъде с 2Д, ама разбирам, че няма... мамка им.

Втори шанс, разбиране и помощ без ограничения се дават само до навършване на пълнолетие.


Тема Re: Хобит [re: Diavolo]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано25.12.12 14:03



В киното...

- Два билета, моля!

- За Хобитът?

- Не, това е приятелката ми.



Тема Re: Хобит [re: Diavolo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано25.12.12 15:49



началото ми хареса, после покрай тея вълчища и оркища стана много йекшън и съвсем се отдалечи от книгата. Като цяло идеята се разми съвсем. Определено няма да го запомня с нещо особено.



Тема Re: Хобит [re: Jedi]  
Автор laislabonita (Aloha)
Публикувано25.12.12 18:11



И от мен няма да видят стотинка, но такива като нас са малко.

Три де-то в този му полуидиотски вид още се възприема като НОВОСТ и АВАНГАРДНОСТ от непретенциозната публика, а не - като търговски трик, какъвто Е. Бляк.

Очаквам да почнат да ни продават телевизори за Три де в комплект със скалпели, за да си оперираме очите и да можем да им гледаме филмите САМО ЗА ТРИ ДЕ.
.



Тема Re: Хобит [re: laislabonita]  
Автор cineman (кинолюбител)
Публикувано26.12.12 17:55



Панаирджийски трик.
Най-плоските филми ги правят в 3D... Приличат на движещи се детски книжки с изскачащи картинки.



Тема Re: Хобит [re: Diavolo]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано27.12.12 17:36



специално HFR технологията дава още повече дълбочина и сякаш си част от джуджетата и Билбо ходейки по чукарите...
Пак казвам искам си две дето, но като няма друг вариант, по-добре на кино отколкото на компа, не и този филм...



Тема Re: Хобит [re: Diavolo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано27.12.12 18:30



В отговор на:

по-добре на кино отколкото на компа




Кое му е по-доброто? Размазаните копия трета ръка - с избледнели цветове? Или 1920x1080 rip с 5-каналано аудио? CAM версиите никой не ги брои, то това е негледаемо.
Аз вече съм на следния принцип: ако пуснат копие за нормално гледане по кината, преди торент с хубаво качество, съм първа жичка. Не го ли направят - дгд, защото вече много хора са така. И вместо да печелят, лакомиите глупави, губят!



Тема Re: Хобит [re: Jedi]  
Автор ПУXЧE (нетолерантна)
Публикувано27.12.12 18:47



Вероятно трябва да се закупува отделно 3д и 2д, което си е наистина тъпо. Има страшно много хора, които са с леко увредено зрение - до 3 диоптъра - аз съм от тях.. е, всъщност вече лекинко минах границата от 3 диоптъра. Обаче имам и астигматизъм. Най-малкото трябва едно 2д за всички с очен проблем. В интерес на истината, бих дала повече пари за 2д-то, отколкото за 3д, въпреки че сега практиката е обратна - може би защото и трансферът на картината при монтажа е от 2 към 3, а не изчистване на триизмеро сниман до двуизмерен. Но аз тази нова технология просто не я виждам - реално ми е почти все едно дали гледам кам-релийз от замунда, или гледам 3д на кино - възприемам го все като мацаница. Ама едната мацаница е 12 -20 кинта, другата е без пари.
Тъпо е - искам да си платя за истинско хубаво 'кино', а никой не ми го предлага.

Втори шанс, разбиране и помощ без ограничения се дават само до навършване на пълнолетие.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.