Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 21.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Margin Callнови  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано04.06.12 17:01



Малко съм разочарована от този филм, който имаше такива добри актьори, но беше безподобно скучен


За мене беше една идея по-претенциозен, отколкото трябваше.
Двойка!



Тема Re: Margin Callнови [re: .Linda.]  
Автор joyr (soft kitty)
Публикувано04.06.12 17:27



Е, от мен пък има петица. Не всичко трябва да е плоско забавление

.



Тема Re: Margin Call [re: joyr]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано04.06.12 20:59



Е, то не е задължително да е опозиция на плоското забавление...но мисля, че можеха да направят много по-интересно действието...нещо като Фирмата ми се гледаше...или като Банкери едно време...





Тема Re: Margin Callнови [re: .Linda.]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано05.06.12 16:15



Ами според мен с тази история направиха възможно най-интересния филм. Филм като "Фирмата" се прави на друга основа.
Хареса ми филмът, а любимите Спейси и Бетани бяха на невероятна висота. Същото и за съвсем нелюбимия Айрънс



Тема Re: Margin Callнови [re: joy_r]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано05.06.12 17:19



Ами именно поради това, че нямаше с какво да подпълнят...можеха да го съкратят....
и нямаше МУЗИКА...това не ми хареса изобщо...нямат ли пари за композитор...



Бетани беше ОК, Деми Мур винаги я харесвам като играе такива роли...



Тема Re: Margin Callнови [re: .Linda.]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано17.06.12 14:06



На мен също ми хареса филма и му пиша 4/5.





Тема Re: Margin Callнови [re: .Linda.]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано17.06.12 14:16



Само една малка критика към филма, много добре че Risk Controlling-a на банката знае във всеки един момент какъв е експоужъра на банката спраямо пазара и при какви обстоятелства ще фалират, така че тази изненада така изведнъж всички да се събудят и да открият, че риска е в пъти по-голям от досега изчиесления е нереален.

Принципно има банки и фондове, които са фалирали когато самостоятелни играчи са поемали високи рискове и са криели това от банката, да кажаем фалита на Берингс, но като цяло една инвестиционна банка, за каквато се разказва във филма живее от това, че разбира пазара по-добре от другите и поема (пресметнат или не риск) но на всички е известно, още при поемането на дадените рискови позиции какъв е рискът и при какво развитие на пазара горят. Така че това не ми хареса, тази изненада как изведнъж всички се събудиха все едно досега е нямало риск контролинг и мениджмента не е знаел какви позици поемат трейдърите. Това ми се стори доста нереално, а около този факт се върти целият филм, но положителното на филма е, че (поне според мен) дава ясна представа за живота на инвестмънт бенкарите за начина им на мислене, т.е. геройте и тяхната игра е така да се каже стойността на филма.



Тема Re: Margin Callнови [re: .Linda.]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 05:28



не знам защо се сещам винаги за Маргините като чета това заглавие.
И най-вече за Бачо Илия, подло застрелян на морето.
Кои са Маргините, ами ето някакъв техен символ в този клип:


Ой, Тигре, тигре, имаш ли пари... Ами нямам си викам с усмивка, обожавам чалга.

и си имам долари за късмет, вижте ги в подписа. Двата долара не ги продавам, нито другите два по един.
За да не съм офф, самото заглавие поради това, че съм фен на споменатите, ме отблъсква и изобщо обичам старите филми.връщам си стария подпис - значи имам ню new олд old подпис signature.

my new old Sign:
Turkey is The Key.Turkey
Каквото и да означава това - cold or hot.
]/b]



Тема Re: Margin Callнови [re: .Linda.]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 05:29



освен това щом такава познавачка на киното дава такъв отзив, евър няма да го гледам.
връщам си стария подпис - значи имам ню new олд old подпис signature.

my new old Sign:
Turkey is The Key.Turkey
Каквото и да означава това - cold or hot.

]/b]



Тема Re: Margin Callнови [re: funy77]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано06.01.21 05:31



да.
изплаках си очите за Бачо Илия.
връщам си стария подпис - значи имам ню new олд old подпис signature.

my new old Sign:
Turkey is The Key.Turkey
Каквото и да означава това - cold or hot.

]/b]




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.