Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 21.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Love.netнови  
Автор kpилe ()
Публикувано03.04.11 18:06



Гледа ли го някой? Какво мислите?



Тема Re: Love.netнови [re: .Linda.]  
Автор Chanquete (*)
Публикувано05.04.11 01:33



С риск да си навлека омразата на хейтърите: хареса ми. Ако можеше само да се махнат сцените с рецитиращите без да мислят актьори, щеше да е направо бижу. Уви, не съм виждал БГ филм без гореспоменатия дефект, така че го приемам за елемент на българската кино - школа (хубаво е, че вече мога да говоря за БГ школа).

Редактирано от Chanquete на 05.04.11 01:35.



Тема Фактите говорят, че...нови [re: kpилe]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано05.04.11 13:36



... това е поредният български касов рекордьор! А бе, какво става тук?!...
Май най-сетне нормални хора започнаха да правят нормални филми за други нормални хора??!!!

Право да си кажа, не умирам да го гледам. Съдейки по трейлъра, това е пълен комерс. Но в това не виждам нищо лошо. 20-годишните напъни за високо изкуство не родиха такова, нека поне комерсът ни да е на ниво.

Най-важната функция на един филм е да вълнува зрителите. Щом такива има, и то немалко, значи той е постигнал целта си.

Явно младите български кинаджии вече са се научили да снимат и монтират прилично. Остава само да подобрят работата си с актьорите, а последните - играта си... Че аман вече от дърводелски изпълнения, дето ги няма никъде по света - освен например в лошите съвременни руски филми...







Редактирано от cineman на 05.04.11 18:40.



Тема Re: Love.netнови [re: Chanquete]  
Автор kpилe ()
Публикувано06.04.11 19:32



To като се махнат сцените с рецитиращи актьори какво остава? Клипчета от тубата и тук там некоя манекенска цица, която признавам не е лоша, съвсем не.

За мен е невъзможно да пренебрегна рецитиращите актьори, но трябва да призная, че като цяло беше поносим филма - примерно англичаните ми харесаха доста, също до един момент замисъла, който обаче в края се изроди в някакъв безумен хепиенд и аз така и не разбрах каква беше идеята на този филм - социално послание ли се опитваше да носи, любовна драма ли да бъде или лекичка романтична комедия с еротични елементи.

Това, което ми направи впечатление също, беше доста пълния салон - аз бях в него просто защото спонтанно решихме да идем на кино и това беше единственото, което не бяхме гледали, което имаше прожекция





Тема Re: Фактите говорят, че...нови [re: cineman]  
Автор kpилe ()
Публикувано06.04.11 19:39



снимането и монтажът доколкото мога да преценя бяха ок.

пълен комерс ако е единствената критика, то прекрасно - аз не съм забелязал някой в този клуб да гледа само маргинални филми.

това,което ми направи доста силно впечатление (освен актьорската "игра" разбира се), беше изключително, почти непоносимо агресивната реклама, която подчиняваше дори самия сценарий на моменти. например тъпата система за плащания - радвам се, че са ги спонсорирали, ама чак пък толкова...



Тема Re: Love.netнови [re: kpилe]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано18.04.11 00:02



зловещо озвучаване. продуктовото позициониране беше такова, че вайо направо си беше част от каста. режисьорката ме влудяваше, а онова момиче, макар с най-запомнящата се реплика във филма, беше покъртително.
иначе добър сценарий. за първи път в новото ни кино виждам така преплетени сюжетни линии. няма комунизъм, няма берлинска стена. много добър саундтрак. изобщо в сравнение със "стъпки в пясъка" направо беше "речта на краля" или поне обнадеждаващо добър.



Тема Re: Love.netнови [re: kpилe]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано23.04.11 15:45



Снощи гледах филма, малко преди "Писък 4"

по настояване на дъщеря ми, която е любителка на "слашър- муувис", та ми е още прясно впечатлението.
Въпреки многобройните му недостатъци, не съжалявам, че отидох да го гледам. Ужасна театрална декламация от страна на рутинирани иначе актьори, липса на ярък конфликт, образ, нещо, което да се случва, ужасно- неорганичен Христо Шопов, който гледаше желязно като един Матросов на амбразурата през цялото време, а щерката на Илия Добрев, включително английският й, бяха особено дразнещи, откровен напън всяка реплика да бъде ако не бисер, то поне култ. Но иначе, поради актуалния сюжет и ентусиазмът ни да подкрепим българското киноизкуство, изгледахме с интерес филма и не съжалихме за двата часа в киносалона.




Тема Re: Love.netнови [re: PipilotaV.]  
Автор PhilipMarlowe (старо куче)
Публикувано23.04.11 16:28



Христо Шопов е един от най най най бездарните актьори които въобще някога са шествали по екраните... той е българският Гари Бъзи. Младата смяна в лицето на Блатечки все още не може да му стъпи на малкия пръст въпреки старанието да изглежда апатично невзрачна колкото кумира от "Страстите Христови" ... апропо, единствената причина да е каст-нат в този филм, си обяснявам с евентуалната визия на Гибсън- как точно си е представял Пилат Понтийски... бездарен човек останал в историята с добрата си лична хигиена, понеже с друго не можело да се запомни...


Winter is Coming

Тема Re: Love.netнови [re: PhilipMarlowe]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано23.04.11 17:35



Ами, на мен Блатечки ми стои далеч по- автентично в нещата, които играе.

А в Love. net най- близки до естеството

, честно казано, ми изглеждаха двамата тийнове- дъщерята на героинята на Койна Русева и "зомбито", син на героя на Хр. Шопов. Всички останали сякаш сега си четяха репликите, което за мен беше най- досадната част от филма.




Тема Re: Love.netнови [re: PipilotaV.]  
Автор cineman (кинолюбител)
Публикувано23.04.11 21:07



Сигурно се опитват да покажат колко добри актьори са и к о л к о п р а в и л н о и о т ч е т л и в о м о г а т д а п р о и з н а с я т р е п л и к и т е с и - затова и се получава манджа с грозде.

Редактирано от cineman на 23.04.11 21:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.