Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 18.04.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Видеоклип за надеждатанови  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано26.01.11 21:17



Ето един видеоклип чиято идея е ,че надеждата умира последна:



Музика :

1.

2.

3.




Тема Re: Видеоклип за надеждатанови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано27.01.11 00:57



Снимките са разкошни, текстовете са ужасни, анимацията, с която се появяват също е ужасна.
Идеята си заслужава, но трябва да уволните сценариста незабавно.



Тема Статичен текст ли ?нови [re: Jedi]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано27.01.11 07:03



Здравейте ,
Аз ценя всяко мнение . Вашето мнение също.


Пробвахме и ето така :



Пробвахме и със изтичащ текст етотака :



Много от отзивите на зрителите накланяха везната към динамизмът който създава изтичащия текст и по такъв начин олицетворява движение във времето което следва повествованието .

Как според вас трябва да бъде показан текстът за да се подсили посланието ?


Редактирано от Петко Марков Петков на 27.01.11 07:05.



Тема Re: Статичен текст ли ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано27.01.11 15:29



Не видях статичен текст в първия линк, но може би започва по-късно. Както и да е. Ако търсите динамика в повествованието - не я постигайте с анимация. Грешна тактика. Нека историята да го движи. И никога не обяснявайте със субтитри какво се случва на екрана и какво се предполага да почувства/изживее гледащият. Напротив - един силен контрапункт ще има неочаквано по-добър ефект, стига да уцелите развръзката след това.
Нека има текст отдолу, но да не бъде на всеки кадър - става като научна презентация иначе - губи се емоционалния ефект. Снимките са чудесни и разказват повече от текста - не им пречете със субтитрите. И ако търсите пикови моменти, поиграйте с музиката, монтирайте различни пасажи, зарежете субтитрите. А ако можете и видео да монтирате, ще е чудесно, защото само със снимки е много трудно, знам от опит.
Успех.



Тема Ще взема под внимание това което казвашнови [re: Jedi]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано27.01.11 18:37



Здравейте ,


цитат:

Не видях статичен текст в първия линк, но може би започва по-късно. Както и да е. Ако търсите динамика в повествованието - не я постигайте с анимация. Грешна тактика. Нека историята да го движи. И никога не обяснявайте със субтитри какво се случва на екрана и какво се предполага да почувства/изживее гледащият. Напротив - един силен контрапункт ще има неочаквано по-добър ефект, стига да уцелите развръзката след това.
Нека има текст отдолу, но да не бъде на всеки кадър - става като научна презентация иначе - губи се емоционалния ефект. Снимките са чудесни и разказват повече от текста - не им пречете със субтитрите. И ако търсите пикови моменти, поиграйте с музиката, монтирайте различни пасажи, зарежете субтитрите. А ако можете и видео да монтирате, ще е чудесно, защото само със снимки е много трудно, знам от опит.
Успех.
край на цитата.


Благодаря ви за всичко което споделихте ..Замислям се по дълбоко над тайните на киното макар да не съм професионалист . Пуснах едно търсене във гооглето и ето какво ми изкара :



Щве опитам да си дръпна малко гниги и ше си направя трудът да ги прегледам .. Киното е изкуство , а изкуството изисква познаване на изразните средства..


Редактирано от Петко Марков Петков на 27.01.11 18:37.



Тема Re: Видеоклип за надеждата [re: Петко Марков Петков]  
Автор kalignite (Shocker)
Публикувано30.01.11 00:59



Аз не видях много надежда в този клип, честно казано повече подтиква към самоубийство.

beIng NorMaL iS serIoSLy oVERrated!


Тема Видеоклипнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано15.01.21 06:08





МОЯТ НЕО ПОДПИС ...

Подпис:










Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.