Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кои са според вас най-лошитенови  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано20.08.10 23:57



... български филми?
Вярно, че си падам малко мазохист, та гледам (или поне се опитвам) почти всички новоизлезли такива - когато и както мога. Но за по-малко от седмица ясно се откроиха фаворитите в класацията ми:

1. "Прогноза" - реж. Зорница София.
2. "Моето мъничко нищо" - реж. Дочо Боджаков.

Чудя се дали на трето място да сложа "Черната лястовица" или "Лейди Зи" - и двата на Георги Дюлгеров...



Тема Re: Кои са според вас най-лошитенови [re: .Linda.]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано21.08.10 00:08



Махни тези черни очила!





Тема Re: Кои са според вас най-лошитенови [re: cineman]  
Автор drumm ()
Публикувано21.08.10 00:17



"Време за жени" от 2006
Най-отвратително слабия филм на света


Не искам и да си спомням за него



Тема Re: Кои са според вас най-лошитенови [re: drumm]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано21.08.10 00:25



Хе-хе, там поне имаше два-три забавни лафа... Бях забравил за него.

Заслужава едно от челните места, да.

Редактирано от cineman на 21.08.10 00:32.



Тема Re: Кои са според вас най-лошитенови [re: cineman]  
Автор tchupakabra (маймун)
Публикувано21.08.10 00:47



Всеки следващ по-лош от предишния... Прогноза беше мъка, но източни пп песни... пиеси... кво беше бре? Въпроса е, че мъката беше по-голяма. по-назад във времето също имаше големи бели, но благословено са ми се изтрили от паметта



Тема Re: Кои са според вас най-лошитенови [re: tchupakabra]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано21.08.10 00:52



За "Пиесите" можем много да спорим. Той е направен в преднамерено небрежен и "непрофесионален" стил, но е искрен и въздейства емоционално. А според моето лично определение лошите филми третират зрителите като малоумни. Авторите им обикновено надценяват себе си и подценяват публиката. И се получава боза или тюрлю-гювеч. Един човек на изкуството не може да бъде нарцистичен, нечестен и нечувствителен - тогава резултатът е кич и чалга...

Редактирано от cineman на 21.08.10 01:06.



Тема Re: Кои са според вас най-лошитенови [re: cineman]  
Автор tchupakabra (маймун)
Публикувано21.08.10 01:15



"пиесите" е тромав, претенциозен и банален... насилено емоционален... бля



Тема Re: Кои са според вас най-лошитенови [re: tchupakabra]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано21.08.10 01:19



Може, ама хората му се връзват. Поне не е толкова претенциозен като "Откраднати очи" например - и той ми се изплъзна от паметта, а пък също заслужава челно място в класацията.

Редактирано от cineman на 21.08.10 01:21.



Тема Re: Кои са според вас най-лошитенови [re: cineman]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано21.08.10 08:07



Нито един от новите български филми не ми харесва

Като малка обичах Бг кино, защото сюжетите ме вълнуваха. "Васко да Гама", "Момчето си отива" - стрелям на посоки, но и в детското и в другато кино, бяхме добри.
Сега гледам само "Стъклен дом", от време на време. Нещо му куца, доста неща... но има и нещо, което ми задържа вниманието. Не е актьорската игра! Повечето там изобщо не са актьори


I believe

Тема Re: Кои са според вас най-лошите [re: Naia]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.08.10 08:30



абе изгледах наскоро няколко от старите детски филми, добри са само заради сценариите си. иначе децата играят доста фалшиво, някои направо декламират, а и по сценарий говорят нереалистично, въпреки вкарването тук таме на думи от ученическия жаргон. наистина добри бяха малко филми, баш майстора гледан и сега ми харесва много, там поне главния герой играе перфектно, имаше още няколко пак все комедии. на всеки километър беше също добре, гледах му повторенията като ги даваха преди няколко години.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.