Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 01.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема "Inception"нови  
Автор bananafish ()
Публикувано24.07.10 15:16



...или по нашенски - "Генезис"
Гледахте ли го вече?
Аз май отидох с голямата торба, което беше грешка, ама след всички тези суперлативи нямаше как. Та поразочарована съм. Видяното не отговори на очакванията ми. Даже имаше моменти, в които си поскучах. Може би ако бяха посъкратили екшън-елементите щеше да ме грабне повече, но като цяло очаквах един вид чудо невиждано, а не ми се предложи такова. Някакво съчетание между "Waking Life" и "Матрицата". Светът, който ми предоставиха, за мен поне, беше адски неубедителен. Просто никой не може да ме убеди, че ако на човек му се даде възможност да сътвори един свят, той би създал това, което бе показано във филма. И от там постоянното усещане, че ме лъжат. Абе...куцаше нещо този филм и това е. Давайте сега по-добрите впечатления.



нека вали

Тема Re: "Inception"нови [re: bananafish]  
Автор Secret_boy (Маниак:))
Публикувано24.07.10 20:59



А-а-а, аз тогава няма да ходя... Или поне, не с тази настройка, която имах!:)



Тема 9.3/10 65,057 votesнови [re: bananafish]  
Автор Marccus (aka Series700 )
Публикувано25.07.10 01:07



Според мен е задължителен за всеки фен на Сай-фи и на Лео.
И Christopher Nolan е име, макар и да не съм гледал Черния рицар, Престиж и Мементо са добри референции.

Нищо не може да ме накара да не го гледам.

Благодаря за warninga, няма да взимам голямата торба.

Sofia, Bulgaria


Тема Re: 9.3/10 65,057 votesнови [re: Marccus]  
Автор bananafish ()
Публикувано25.07.10 08:38



Аз рейтингите на imdb леко ги пропускам, защото понякога ми се струват леко...нелепи, но това е лично мнение. "Престиж" и "Мементо" ми харесаха доста на времето. Затова и очакванията ми за "Генезис" си бяха явно завишени. В никакъв случай не казвам, че филма е лош. И определено е за гледане на кино. Просто не е толкова добър, колкото смятах, че ще е. А по-лошото е, че мисля, че можеше да е направен доста по-хубаво и смислено, което съвсем убива цялостното настроение. Но пък около мен хората в киното бяха видимо доволни, така че предполагам мнението ми ще е по-скоро изключение, отколкото правило. Хайде, гледайте, че да обсъждаме.



нека вали

Тема Re: "Inception"нови [re: bananafish]  
Автор soundtrack^ ()
Публикувано25.07.10 09:24



Многопластово действие, в което всяка случка на всяко ниво е абсолютно свързана с всичко останало по другите нива. Страхотно е, когато такава плетеница е пипната до перфекция от имащи с какво да мислят създатели, напомпва ти концентрацията, питаш се хиляди пъти "ами ако".

Идеята на историята може би е антика от книгите на Шекли, но досущ като авто плагиатсвтото на Дж.Хорнър това не го броя за минус. Кофти ми беше за друго - че старата скучна Нютонова физика важеше и в сънищата с няколко демонстративни изключения. Такава тема си плаче за въображение в стил сенките на Амбър, или поне малко от П. Джаксън в The Lovely Bones. Можеше и да е по-пълно щастие с две думи, но пак е много над средния летен блокбъстър. Трябваше да отида още веднъж, да пооткрия нови детайли и в сюжета и визуално вместо да си губя времето с агентката Солт, ама пуста Анджелина, трудно я отсвирвам все още.

Нещо необичайно бяха ръкоплясканията накрая, както и масовото рязко поемане на въздух на последния кадър.

А пък тва "Генезис"... така се казваше втора серия на Инвейдърс. Архитект Рой Тинес (или нещо такова) спасяваше наше село от нашественици с форма на лоши кристалчета.



Тема Re: "Inception"нови [re: soundtrack^]  
Автор bananafish ()
Публикувано25.07.10 10:19



:-)
Спойлер!


За края на филма иде реч. Не мога да убедя нещо хората около мен, че бат Лео продължава да живее в света на сънищата. Ти какво мислиш по въпроса? Събудил ли се е или не се е? Според останалите, пумпалът тъкмо е щял да спре да се върти. И да, наистина много "Ами ако"...ако жена му не е лудата всъщност и наистина всичко си се случва в главата на Леото? Но тези "Ами ако..." са ми ги предоставяли и други филми и наистина можеха да се постараят повече. И много ме нервеше този Фишър, както и постоянното му съгласие да прави каквото му се каже и да бъде толкова лесно манипулиран. На много места виждах белите конци на историята, за съжаление. Иначе на фона на останалите летни филми, наистина си е шедьовър. :-)

нека вали


Тема Re: "Inception"нови [re: bananafish]  
Автор soundtrack^ ()
Публикувано25.07.10 18:59



Ъъъ.. леко спойлерче викаш :) само дето обсъждаме финала и част от целия смисъл...а на мен не ми се е случвало като прочета "спойлер" и да спра да чета. Ноо да предупреждавам и аз сега ще е след дъжд качулка. Та...

Според мен Лео си се събуди - в сънищата пумпалът не трепва, освен това идеята, че жена му се самоубива, за да се събуди от реалността е по-силна от идеята всичко да е в главата му. Мисля, че последната сцена е снимана така, че да ти опъне нервите, но накрая ти намигва - хепиенд.

Но винаги ще се съмнявам малко...
:)



Тема Re: "Inception"нови [re: soundtrack^]  
Автор bananafish ()
Публикувано25.07.10 21:03



Сполейрите продължават! :-)

Аз пък все таки си мисля, че бат Лео продължава да сънува. Децата му не се бяха променили за тези години. Баща му първо се среща с него в една държава, после много удобно го посреща на летището в САЩ, при все, че никой не е знаел, че ще пристигне там, тъй като до последно не беше ясно дали азиатеца ще звънне по телефона да нареди нещата. В общи линии...по-добре е да сънува, щото ако не сънува е съвсем смешно. Тъй че, хепиенд за мен нямаше, а имаше доооста разтягане, особено с частта с пуцаницата в снега, където честно казано вече си гледах часовника през минута и се чудих кой кого стреля там.

нека вали


Тема Re: "Inception"нови [re: bananafish]  
Автор пип (непознат )
Публикувано25.07.10 22:38



Очаквах повече. Някой части от филма ме караха да си г

ледам часовника.



С
П
О
Й
Л
Ъ
Р




И какво - имаш 50 години неограничена от нищо фантазия и накрая всичко, което си построил, е редици с еднакви небостъргачи и панелки като в Обеля?



Тема Re: "Inception" [re: bananafish]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано26.07.10 21:29



Филмът е потресаващо изкъртващ. Най-доброто, което съм гледал напоследък. И май ще е най-добрия филм на годината. Всички, които се кефят на солипсизма, при това поднесен в доста добра опакова, са просто задължени да го гледат поне 2 пътил.


Този, който е измислил филма и е навързал всичко е просто гений.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.