Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 15.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: "Inception"нови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано31.07.10 00:20



СПОЙЛЕР !!!





Ами докато беше в сън той не можеше да види лицата им, по простата причина, че избягва от Лос Анжелис точно преди те да се обърнат... И този ''кошмар'' не спира да го терзае.
Той си нямаше тотем, но именно той тласка жена си първоначално към светът на сънищата и създава първия правен някога Генезис, като разбира каква е нейната скрита тайна - тотемът. Мисли си, че по този начин и помага, но всъщност я тласка още повече към размиването на реалност и сън в главата и.
Мисля си, че един споделен тотем вече не е тайна само за първият притежател, така че след това логично става негов и единствена реална връзка с жена му, защото нейният образ е просто негова проекция на подсъзнанието.
Абе много шантав филм, много отдавна не съм гледал нещо такова. Истинска дъскорезница за мозъците ни представлява този филм.
Днес го гледах за втори път и трябва да кажа, че Кристофър Нолан сякаш нарочно е направил някои неща така да изглеждат и звучат, че да захранва и двете версии и да има спорове...


И все пак съм убеден за себе си, че накрая това не е сън, а реалност. Децата наистина са с различни дрешки, а тотемът се вижда как забавя скоростта си и се чува един звук, все едно аа аа да се килне, но финалният надпис се появява и спира всичко това. Но по пътя на логиката и науката, в реалния живот няма вечно движещ се механизъм, рано или късно той ще спре, а тотемът щом леко забави скорост какво следва от това? Ами че ще падне... ;)
А ако си спомняш преди това при Сато в бездната докато си говориха, тотемът се въртеше много бързо без никакво намерение да спира а самата сцена беше доста по дълга отколкото финалната такава. :)
И въпреки това, че го обяснявам просто не е толкова просто, защото има пък моменти които те карат да мислиш по-различно... Но пак се повтарям няма някак си логика лично за мен ако всичко това се окаже сън и чий сън и защо по дяволите? Освен това няма да е чак толкова оригинално, защото сме гледали вече не малко подобни трилъри в които именно нещо подобно се случва накрая. Тук има хепи-енд, но много изтънчено и ефирно поднесен с много намигване... И разбира се разтърсваща музика на великия Цимер накрая последните 5 минути.
А ЛЕО ДИ КАПРИО Е МНОГО ГОЛЯМ! Кога най-накрая ще му дадат Оскар?!

Редактирано от Diavolo на 31.07.10 00:21.



Тема Re: "Inception"нови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор soundtrack^ ()
Публикувано31.07.10 00:38



За "работните" нива ок, но и онзи свят в най-дълбоките дебри на подсъзнанието на Лео запазен само за него и жена му (какво ли щеше да стане ако си бяха легнали и там) и в който Лео можеше да си пофантазира без задръжки, също копира реалността и някакви сгради се рушат, все едно като слезеш до левъл 4 попадаш в щастлив сън на Емерих...



Тема Силни и слаби страни - спойлеринови [re: Diavolo]  
Автор Marccus (aka Series700 )
Публикувано31.07.10 01:16



Силни страни:
1. Относително нова идея;
2. Послание - с много въображение от моя страна - объркано изграждане на омешана ценностна система:
- семейство - децата, съпругата - приоритет 1,
- лоши спомени - де се загърбят - приоритет 2
- бъдеще - мисли напред и оптимистично - приоритет 3
- приятели - важни са, но са средство към крайната цел - приоритет 4
- лоялност към работодател, държава - объркано ми е
3. умерено добри каскади, хубави визуални ефекти

Слаби страни:
1. Много неубедително представена идея - от Аватар, Матрица и др. знаем какво оборудване и медикаменти са нужни за да се прехвърлим в друг свят или тяло или квото и да е - В Генезис с един куфар и всички сме в Джаза, от там във втори Джаз, трети джаз и тн. - аха ха ха - повече клони към Тв сериал;
2. Липса на романтика, сълзлива история като в LOTR, без искри, без тръпка, любовта му само пречеше на мисията;
3. Липса на свежи лафове, прекален драматизъм;
4. Слаб саундтрак
5. плитък финал, леко банален


Обща оценка - 5/10

Sofia, Bulgaria

Редактирано от Marccus на 31.07.10 03:21.



Тема Ханови [re: Kpиc]  
Автор Marccus (aka Series700 )
Публикувано31.07.10 01:56



Чист ентертейнмънт сръщу фантастики със смисъл
The Book of Eli:
01:32:08,273 --> 01:32:11,400
Do for others more than you do for yourself.

да споменавам ли The ROAD

Sofia, Bulgaria


Тема Re: "Inception"нови [re: bananafish]  
Автор drumm ()
Публикувано31.07.10 09:48



за всеки гледал филма е задължително да прочете този анализ -



Много добре е обяснено, че всеки един момент във филма е сън и наистина това е най-логичното нещо. Нолан изследва филмите като мечти и сънища, защото те на практика са такива - нереални, подхранващи въображението ни.
Фактът че Коб накрая намира децата си в същата поза, в която ги сънува подсказва, че това най-вероятно е сън. Разбира се няма как да сме 100% сигурни. И аз след като гледах филма ми се искаше пумпалът да спре да се върти, но всъщност все повече се убеждавам колко по-добро решение е взел Нолан като остави пумпалът да се върти

Разкрита е цялата есенция на филма. Ако не знаете английски ето -

Спойлери

"Филмът не е сън на Коб. „Генезис” е сънят на Нолан, в който Коб е неговото алтер-его. Дори да оставим настрана визуалната прилика между Леонардо и Кристофър, дори и да не вземем под внимание интервютата, които и двамата дадоха, и които недвусмислено насочиха мислите в тази посока, пак би станал очевиден извънфилмовият пласт на „Генезис”, който на практика прави цялата интервенция върху Фишър да изглежда като една крайно очевидна метафора за самия процес на правенето на филми. Ролите може да ги разпредели дори хлапе – Коб е режисьорът, този, който има най-голяма отговорност в продукцията, но и този с най-сериозния залог; Ариадне е сценаристът; Саито е продуцентът – неприятният човек с парите, който иска да контролира всичко и който поставя условията; Еймс е многоликият актьор; Юсуф е техничарят и каскадьорът; Артър е човекът, който носи кафето; и в крайна сметка – Робърт Фишър е зрителят: ако един „инсепшън”/филм е успешен, то публиката е запленена от него и за нула време го качва в топ 3 на imdb."



„Като добър режисьор, Коб е също и добър артист, което значи, че дори, когато прави филм за преследвания със снегомобили, той привнася и част от себе си. Това е Мол – авторският импулс, нуждата да служиш във филма си на собствените си интереси, обсесии и проблеми. Това е, което правят най-добрите режисьори. Интересно е, че Нолан вижда това като проблем; предполагам, че в ръцете на друг режисьор Мол спокойно можеше да се превърне в причината за успеха на Коб, а не за неговата трагедия. Самият „инсепшън” е точно това, което добрите филми се стремят да направят: да излезеш от киното променен с нови идеи в главата си. И на мета-ниво, „Генезис” постига тчоно това. […] По много начини „Генезис” прилича на миналогодишния „Inglorious Basterds”, в който Тарантино виждаше киното като начин да промени света, докато Нолан изследва начините, по които киното променя отделния човек. Целият филм е сън, но на някакво по-мета ниво, това е сънят на Нолан. Той сънува Коб и намира своите собствени моменти на просветление така, както Коб сънува Фишър, за да достигне до собствения си катарзис и промяна.”


Редактирано от drumm на 31.07.10 09:59.



Тема Re: Силни и слаби страни - спойлеринови [re: Marccus]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано31.07.10 19:21



Слаб саундтрак?! За мен беше велик. Но и аз си имам слабост към Зимър де. Интересното е, че обикновено го познавам като го чуя, а тук чак в надписите накрая го видях че е той.



Тема спойлеринови [re: bananafish]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано31.07.10 19:28



Много, много ми хареса. Аз лично за себе си смятам, че пумпалът ще спре да се върти, притреперваше си в края. Но аз обичам хепиендове.

Доста от недостатъците които се изтъкват в предните постинги не са ме подразнили. Например не беше нужно да ни натоварват с по- дълбоки обяснения на техниката необходима за сънуването. Куфарчето, очевидно с някакви анестезии на мен ми беше достатъчно и не мисля че филма губи от това. Това, което на мен ми дойде излишно бяха стрелбите и преследваниците в снега. Битката на второто ниво ми хареса много повече от тези в матрицата. Това понеже някой беше казал, че са гепени от там. Елън Пейдж направи малко бледа роля за възможностите си, но то и самия образ не беше развит особено. Определено филма трябва да се гледа внимателно и определено ще го изгледам поне още веднъж.



Тема Re: Силни и слаби страни - спойлеринови [re: Sandino]  
Автор Marccus (aka Series700 )
Публикувано31.07.10 20:52



Не ми направи особено впечатление, не ме накара да настръхна.
Основния мотив повече отиваше на сцена, в която се разиграва
историческа битка.

На вкус и цвет...



Sofia, Bulgaria

Тема Re: "Inception"нови [re: drumm]  
Автор Marccus (aka Series700 )
Публикувано31.07.10 21:43



За мен този филм е истински катарзис /мед. очистване на червата/.



Що за послание е "Идеята е най-устойчивият и могъщ паразит"?

Sofia, Bulgaria

Тема Най-доброто в този филм е,нови [re: Sandino]  
Автор Marccus (aka Series700 )
Публикувано31.07.10 21:46



че имаме научна фантастика в челото на IMDB топ 250 и
с малко късмет може да измести Изпражнението Шоушенк и
бандитската антика Кръстникът.

Sofia, Bulgaria



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.