Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Невъзможната книга за филмиране!нови  
Автор PhilipMarlowe (старо куче)
Публикувано05.06.10 13:03



Сега четох една темичка, старичка, повдигната от Диавло... та ми хрумна, че има поне две или три книги, които се съмнявам, че могат да пресъздадат световете които са описани... Диавло спомена за Foundation trilogy ...

Аз пък се сещам за Тъмната кула на Стивън Кинг


Или за "Песен за огън и лед" на Джордж Р. Р. Мартин - макар сега да му правят сериал от НВО
Талисманът на Кинг също ми е доста мъгляв, как ще се получи, доколкото знам, в момента го снимат...
Преди се смяташе, за невъзможно и пресъздаването на Толкин, обаче поне феновете на пръстените, май останаха доволнви от Джаксън...

Та... дайте си любимите неекранизирани книги, които според вас няма начин да бъдат пресъздадени така както на вас ви се иска ... и подозирате, че ще бъдат меко казано прецакани...



Тема Re: Невъзможната книга за филмиране!нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано05.06.10 13:36



"Фондацията" и Емерих - мухахахахахахаха!!!!!
Каква ли смешка ще бъде?!!



Тема Re: Невъзможната книга за филмиране!нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор 5rov ()
Публикувано05.06.10 15:47



Въпросът не е ли малко сложен? Е, поне за мене е. Трябва да разбирам от режисура за да отговоря.



Тема Re: Невъзможната книга за филмиране!нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор kalignite (Shocker)
Публикувано06.06.10 02:36



Дългата Разходка на Стивън Кинг
Шпагата на Рианон на Ли Брикет
Мравките на Бернар Вербер
която и да е книга на Ричард Леймън: Къщата на звяра, Малкаса Пойнт, Плът, В тъмните гори, Нощно шоу, Лаведа

Ама то май ще е по-лесно да изброим книгите, които са лесни за филмиране

!

beIng NorMaL iS serIoSLy oVERrated!

Тема Re: Невъзможната книга за филмиране!нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор Chanquete (*)
Публикувано06.06.10 13:20



Първо много се зарадвах, че снимат "Талисманът", но като видях, че е сериал и го писах бегал.
Молой на Бекет би ми било много любопитно да видя на кино. Също и шантавиите на Виан.



Тема Re: Невъзможната книга за филмиране!нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.06.10 23:04



повечето от книгите на стругацки са много изкушаващи за филмиране, но не се получава. "трудно е да бъдеш бог" два пъти е филмирана, с доста жалък резултат. "обитаемия остров" изглежда лесна за филмиране, обаче миналогодишния опит е боза, макар че с реклама и ефекти все пак донесе май пари.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Невъзможната книга за филмиране!нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор lauresil (незапознат)
Публикувано07.06.10 18:30



много хубава тема, браво!

сега по същество - преди 2-3 години четох само първата книга от Песен за огън и лед и имам спомен, че често ставаха мини обрати във всяка глава и си помислих, че е идеална за сериал. дано НВО се потрудят както трябва.

Виж обаче филмирането на Тъмната кула може да доведе само до едно из*иране. пуснаха някакви слухове, че може създателите на Изгубени да правят сериал, пообнадеждих се, но сега видях, че са се отказали и някой си щял да прави 2-3 филма. ще гледам и ще псувам, усещам го.

като фен на Властелина отпреди филмите смея да твърдя, че творенията на Джаксън са по скоро успешни отколкото неставащи спрямо книгата. но ако се абстрахираме от нея, мисля, че са доста прилични филми.

от Дългата разходка би могло да се получи, ако се вложи малко старание

иначе май не съм чел книги, които да не стават за филмиране. само желание трябва, възможности и да се избягва по-често холивудското клише за да останем доволни



Тема Re: Невъзможната книга за филмиране!нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор Needy (извънземна риба)
Публикувано08.06.10 13:41



Този сайт по-долу е за едни книги,които никой няма да може да екранизира,защото ще забранят или спрат филма... едни рептили





Тема Re: Невъзможната книга за филмиране!нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор arachnoid (lekku admirer)
Публикувано09.06.10 13:41



До онзи ден си мислех, че ако съм считал повечето книги на Джеймс Клавел за невъзможни за филмиране и съм бил оборван с примери от телевизията и киното още през 60-те и 70-те години на миналия век, то поне за „Търговска къща” ще съм прав. Ядец!!! IMDВто сочи 1988 като годината на излъчване на сериал с Пиърс Броснан, доколко успешен – не се знае. Ако трябваше да приема, че е можел да се филмира бих заложил на формата на сапунка от по-висша класа, заради многото на брой сюжетни линии с културни, исторически, политически, криминални, бизнес и т.н. примеси и бавното и подробно развитие на действието (един, единствен ден в двеста и кусур страници). Проблемът според мен – разкриване на култура и психология, за които прикритостта, лукавостта, надменността (към чужденци) са норма и са основа в отношенията между повечето герои в книгата (не само азиатци, но и европейци, американци). Това не би личало на екрана, освен ако не напълнят филма със сцени, в които актьорите четат мислите на героите си зад кадър както в „Дързост и красота”, да речем (виноват, гледах го доста активно когато излезе в първата половина на 90-те

).
Не знам, може това, което съм смятал за невъзможно за филмиране в тая книга всъщност да помага на актьорите да вникнат по-дълбоко в героите си и да ги изиграят по-достоверно. Кинаджиите тепърва ще се хвърлят на все по-невъзможни произведения, особено ако оригиналните сценарии стават кът.



Тема Re: Невъзможната книга за филмиране!нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано10.06.10 22:44



Всичко на Тери Пратчет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.