Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Човекът-вълк на Джо Джонстъннови  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано13.02.10 16:52



Големи очаквания имах към този филм, но се разочаровах. Всъщност като видях, че е само 102 мин. предупредителнат лампичка светна в мен и се оказа, че има защо... Доста претупана история, всичко познах макар да не може да се каже в никакъв случай, че това е филм клише (не съм гледал старият филм от 1941 г.). Напротив, филмът се различава от доста други и е пропит освен с много кръв и напрежение и с трагизъм пред неизбежното...
Може да се каже, че това е един тежък, мъжки филм с много малко романтика и много ужас. Сценографията на филма ме впечатли, много мрачна и студена, от нея просто лъха на един мрачен и тежък филм, на минало пропито с много суеверия.
Бенисио Дел Торо има страхотно присъствие и малко позасенчва великия сър Антъни Хопкинс, за последния това е доста характерна роля, но според мен не я изиграва с необходимия ентусиазъм, явно и сценария е повлиял за което, а може и годинките и многото успехи зад гърба също да са си казали думата...
Хюго Уийвинг пък все едно все още е в Матрицата и преследваше Нео...
За феновете на хоръра обаче държа да подчертая, че филмът е адски брутален, аз дето съм гледа какви ли не ужасии и психарии този филм ме изправи на нокти на няколко пъти. Определено не е за хора със слаби нерви. Ефектите са страхотни. Просто очаквах повече драма и емоции, повече дълбочина на героите, защото предпоставки да стане знаменателен за жанра филм имаше предостатъчно, но уви не бяха използвани...
Доста неуместно стояха и циганите в този филм, спокойно можеше да се мине и без тях, но в крайна сметка това е римейк и явно няма как да ги махнат, но сега някак си през 2010 г. стояха доста неуместно, да не говорим, че бяха наричани с обидното 'джипсис'
В крайна сметка можем да бъдем и по-великодушни, все пак е това римейк и почит към една стара класика от 1941 г. Един филм откровение и любов към добрият стар ужас и опит за почит от страна на Бенисио Дел Торо на чийто плещи ляга проекта от самото начало.



Тема Re: Човекът-вълк на Джо Джонстъннови [re: Diavolo]  
Автор Maзниcлaв (ентусиаст)
Публикувано13.02.10 21:41



Не видях кой знае какви ужасии и го нямаше ефекта на изправяне на нокти. Тези стряскащи моменти бяха много lame - кратък силен звук и изкачащо грозно чудовище. Един след друг, един след друг. Прекалено тийн ми седеше. Но пак - чуваше се как хората се стряскаха около мен :) . Въпреки това... беше хубав филм, жестоки кадри (особено началния, който бих го сложил на desktop-a си), красива CG луна (ако изключим натрапчивите звезди).

Но някой да е гледал наистина изправящ на нокти филм правен през последните няколко години? Последния, за който мога да се сетя, беше Paranormal Activity. Който за моя изненада си беше доста страшничък :D



Тема Re: Човекът-вълк на Джо Джонстъннови [re: Maзниcлaв]  
Автор kalignite (непознат )
Публикувано15.02.10 23:29



Честно казано, терминът "наистина изправящ на нокти филм" е много субективен. Това, което те изпавя теб на нокти може мен да ме забвлява или дори приспива (съвсем хипотетично казано)

!

Аз гледам филми на ужасите от поне 25 години, това ми е любимищт жанр. Така че, мога да кажа, че съм се нагледал на какви ли не "простотии"!!! И все пак продължавам да гледам и да търся този "наистина изправящ на нокти филм". В колекцията си имам над 1000 филми на ужасите, които мога да гледам по всяко време.



Това е все още в процес на работа, горе долу половината от заглавията, които притежавам, за тези от вас, които са любопитни да намерят по-странни и/или стари филми (и специално за Diavolo )!

Няколко заглавия от последните години, които специално на мен ми доставят голямо удоволствие, без да е задълвително да ме изправят на нокти:

1. Hatchet - Old school American Horror 2006
2. The Hills Run Red - 2009 Made in Bulgaria
3. Inside (À l'intérieur) - 2007 France
4. Teeth - 2007
5. The Wizard of Gore - 2007
6. 13: Game of Death - 2006 Japan
7. Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon - 2006
8. Black Sheep - 2006 Australia
9. Broken - 2006
10. Wrong Turn 1, 2, 3 - 2003, 2007, 2009
11. The Midnight Meat Train - 2008
12. Let The Right One in - 2008 Sweden
13. Martyrs - 2008 France
14. The Ruins - 2008
15. Clive Barker's Book of Blood - 2008
16. Rob Zombie's Halloween - 2007
17. The Hills Have Eyes 1, 2 - 2006, 2007
18. Slither - 2006
19. Re-Cycle - 2006 The Pang Brothers
20. Automation Transfusion - 2006

Айде стига толкова, засега.....



Тема Re: Човекът-вълк на Джо Джонстъннови [re: kalignite]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано15.02.10 23:56



А добре дошъл!



махни го тоя сайт и тая колекция да не ги гледам...
Че ще вляза във виртуалното пространство и ще ги конфискувам :))
Нали си гледаш Шокър...

Успех имаш доста трудоемка задача с тези хиляди филми, аз един месец едвам се оправих с книгите.



Тема Re: Човекът-вълк на Джо Джонстъннови [re: Diavolo]  
Автор Seaborn (Jethro)
Публикувано16.02.10 01:46



Присъединявам се с мнение, че това е един от най-клишираните и глупави филми в жанра (а и извън него), които съм гледал напоследък! НЕ ГО ГЛЕДАЙТЕ!



Тема Re: Човекът-вълк на Джо Джонстъннови [re: kalignite]  
Автор sujinko ()
Публикувано16.02.10 22:58



И аз гледам каквито ужаси ми се изпречат на пътя, но безразборно от клиширания мейнстрийм, тоест откъм неамерикански съм напълно анемичен.
Та почнах от тия топ 20 респектирано да си набелязвам какво да си чопна некст от замундата... и стигам до The Ruins ?! :) Тая шльокавица с лошия бръшлян си имала фен

То че съм загладено непретенциозен зрител - съм, ама а дано останалите са поне по консервативно зъбати ужасии.

Сетих се, че точно след Руините всъщност гледах един чужд - френски, заглавието сега ми бяга, но беше за едни планинари и в първата половина имаше абсолютно виртуозна камера. Настръхнах от височините. После го разлигавиха в някаква пародия на Wrong Turn.

А за Saw и Hostel какво ти е мнението щом си ценител? Еталон в жанра или торчър порн?



Тема Re: Човекът-вълк на Джо Джонстъннови [re: sujinko]  
Автор kalignite (Манияк)
Публикувано16.02.10 23:48



"А за Saw и Hostel какво ти е мнението щом си ценител? Еталон в жанра или торчър порн?"

Първо да кажа, че за мене тия филми много, много не са типичните филми на ужасите, по-скоро някви по-хард кор трилъри. Първият Saw си е класика. Останалите става, ама за едно гледане и то само да видиш каква нова простотия ще измислят. Hostel си е боза от класа, ама има някои много изродски моменти! Определено торчър порн.
Какво да ти кажа, ако ще и още 20 продължения да направят, пак ще ги гледам. А дали са ми любими, определено НЕ!!!! Класиките за мен ще си останат Hellraiser, The Nightmare on Elm Street, Friday The 13th, Halloween, The Texas Chainsaw Massacre и The Hills have Eyes! Това са, за мен, задължителните филми, но има и много други, които могат да се изброят. Като например най-кървавия филм в историята на киното - Dead Alive aka Braindead на Питър Джаксън! Е това си е нещо феноменално!











beIng NorMaL iS serIoSLy oVERrated!

Тема Re: Човекът-вълк на Джо Джонстъннови [re: Diavolo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано03.03.10 22:04



Мен пък ми хареса. Отидох с нагласа за супер слаб филм, защото бях чел преди това много лоши отзиви, но пък останах доволен.

Клише е, да. И се радвам, че режисьорът е подходил именно така. Червената Шапчица и Кумчо Вълчо винаги ще са клишета - другото име на класиката е клише. Предпочитам отгатваеми и архаични, но доказани рецепти, отколкото експерименти въз основа на маркетингови изчисления за повече печалба. Не обичам тиийнейджъри-вампири и прочие метросексуални гаври с класиката. И затова съм доволен - в много голяма степен този филм ми донесе полъх от доброто старо кино. Нещо от тръпката на "Сребърният куршум", макар и в значително по-малка доза.

---

Художникът, операторът, въобще цялата концепция за декорите и цветовата гама са страхотни. Музиката беше ок, възпреки, че можеше още малко да подсили атмосферата.
Това, което не ми хареса бяха самите върколаци. Прекалено хуманоидни бяха за вкуса ми. И нямаха достатъчно зли очи. За мен перфектният върколак - като визия - е този от "Ван Хелзинг". Въпрос на предпочитания:)
Също така Дел Торо можеше да се постарае още в изпълнението.
Хюго наистина прекалено много съскаше, както и в "Матрицата".

П.П. Има вероятност за продължение.



I have wrought my simple plan if I give one hour of joy to the boy who's half a man, or the man who's half a boy. (A.C.Doyle)




Тема Re: Човекът-вълк на Джо Джонстъннови [re: Jedi]  
Автор kalignite (Манияк)
Публикувано04.03.10 03:33



"За мен перфектният върколак - като визия - е този от "Ван Хелзинг". "

За мен и двата върколака (във Ван Хелзинг и в Човекът-вълк) бяха прекалено коммпютърни. Аз съм фен на make-up ерата, тип Сребърният куршум, Американски Върколак в Париж и Вълк.
А любимите ми филми за върколаци определено са 3те части на Ginger Snaps!



beIng NorMaL iS serIoSLy oVERrated!

Тема Re: Човекът-вълк на Джо Джонстъннови [re: Jedi]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано04.03.10 20:58



На мен също ми хареса, но очаквах много повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.