Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 28.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Jedi]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано06.02.10 22:44



Ами по принцип хорара са така устроени, че когато им се натрапва нещо то това е винаги в ущърб на въпросния рекламиран продукт. Съгласен съм с теб.
Да не казвам, че много хора намразиха IMDB-то именно защото всичко се изроди във фенщина и класацитте не са това което бяха, много хора има които са анти Войните, анти Властелинът и анти Хари Потър, да не говорим за непрекъснатиите сравнения и т.н. и т.н.
А истината е следната - филмът или те грабва или не го прави.
Аз харесах много Аватар, гледах го два дена след премиерата му, а премиерния уикенд даже беше разочароващ и под предварителните очаквания както и бях писал в затворената тема, така че аз не се влияя изобщо от тия класации.

Ще се потретя и ще ти отговоря и на теб след като писах на Марлоу и Крис защо толкова много пиша за този боксофис.
Това е защото става въпрос именно за Аватар. Както виждате за други филми не правя класации макар на всеки един филм да му следя движението (това си ми е хоби от години), защото няма смисъл, докато тук говорим за едно събитие изобщо в световното кино. Сигурен съм, че няма киноманиак който да не го интерсуваше двибоя Аватар/Титаник и ще успее ли най-накрая да бъде потопен Титаника, независимо дали се интерсува или не и дали го е искал или не.
Малко или много цял свят видя Аватар и в салоните отидоха страшно много хора които по принцип не ходят на кино, за тях това е забравена територия с години... За това също трябва да отдадем дължимото на Аватар, защото ако поне 5 от 105 зрители дошли да гледат филма си харесат нещо друго и пак дойдат на кино ще е една малка победа, защото за мен именно ходенето на кино и гледането на филмите на кино е най-голямата магия и нищо не може да се сравни с това.



Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Diavolo]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано06.02.10 23:07



Даааа. На същия принцип съм благодарна на филмите за Хари Потър, които накараха много деца да вземат и да почетат малко.



Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Diavolo]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано06.02.10 23:20



Сигурен съм, че няма киноманиак който да не го интерсуваше двибоя Аватар/Титаник и ще успее ли най-накрая да бъде потопен Титаника, независимо дали се интерсува или не и дали го е искал или не.

Грам не ми е пукало. Честна дума. Дори и войните да бяха там, барабар с индианите - мразим боксофисите и туйто.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Прав е, наистина.нови [re: Kpиc]  
Автор kpилe ()
Публикувано06.02.10 23:35



Хм, ами очевидно има причинно-следствена връзка някаква, но каква ли е тя...

Ти обичаш ли фантастика?



Ок, сериозно - страхотно харесвам The Abyss и съм гледал повече от 3 пъти Poltergeist. Специално заради теб минах през филмографията на тримата...



Тема Re: Прав е, наистина.нови [re: kpилe]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано06.02.10 23:39



Ти обичаш ли фантастика?

Току що попита папата дали е религиозен:)

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Kpиc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.02.10 23:44



Тя чалгата се слуша, ама само в България. И още няколко, все ориенталски странИци плюс остатъка от една ориенталска империя...
Та, който му се кефи, да му се кефи. Без да му се свива сърцето от мнението на ценителите. И "ценителите". Аз така правя.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Прав е, наистина.нови [re: Jedi]  
Автор kpилe ()
Публикувано06.02.10 23:49



Възможно е, възможно е... За мен фантастиката (имам предвид т.нар. "научна фантастика") започва преди всичко от книгите, затова сигурно и историята/сценарият са много важни за мен.

Сега да не се окаже, че всички в клуба сте големи фенове на фантастиката?





Тема Re: Прав е, наистина.нови [re: kpилe]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано07.02.10 11:56



Аз съм и то откачен фен на научната фантастика ;)
Кой ти е любимия автор? А роман? :)

На мен Азимов и Фондацията, но чета абсолютно всякава фантастика от всякакви автори. :)



Тема Re: Прав е, наистина.нови [re: Diavolo]  
Автор kpилe ()
Публикувано07.02.10 13:28



Любимите ми са Хайнлайн, Стругацки, Лем, от другите не всичко, ама ако изброиш някакви, веднага ще ти кажа :) На Азимов са ми много любими разказите за роботите (Аз роботът, 200 годишният човек), до Фондацията още не съм успял да стигна, мерси, че ми напомни - от години се каня :) В момента откривам Урсула ле Гуин, която освен фентъзи се оказа, че има и н.фантастика - в момента чета

, която нямам идея как е преведена на български, но много ми допада.

Причината, поради които ми харесват тези писатели, е че книгите им не са самоцелно фантастични - напротив, фантастичното е само инструмент, чрез който се развиват много сложни философски, социални и други идеи. И в Стругацки и в Лем така, пък Хайнлайн е един такъв готин сърдит млад мъж в научната фантастика, че как да не го хареса човек с неговите идеи за сексуална революция и т.н.?

Като се изцепих, че не кльопам сигурно най-знаковите мейнстрийм фантасти в киното, се замислих кои всъщност фантастични филми харесвам (без да броя аниме сериалите и филми - там има страхотни попадения) - Соларис, Сталкер разбира се, District 9 наистина много ми допадна - точно това, което казах за книгите, го има там. Шоуто на Труман, Престижът напоследък (доколкото последният може да мине за фантастика), Портокалът на Кубрик ми харесва, K-PAX ми харесва много, не съм сигурен, че е фантастика обаче.

Като дете много кльопах разни романтични фантастики като Шотландски боец 1, който съм го гледал сигурно над 20 пъти, разните там батмани, робокопи, флашове, дори терминатор 2, ама вече малко трудно да ми хареса нещо такова, освен ако няма хумористичен елемент като например във филмите за Ридик, който не мога да го приема насериозно, някакси ми е адски идеосинкретичен като герой и много ме забавлява.


На теб освен Азимов кои писатели фантасти и филми по тях те кефят? Между другото 200 годишният човек допадна ли ти? Аз бях много разочарован, хич я нямаше атмосферата на книгата.



Тема Re: АВАТАР (тема II)нови [re: Kpиc]  
Автор maa916 (новак)
Публикувано07.02.10 15:07



някои забеляза ли каква досадна музика има филма

особен там където летяха с пилетата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.