Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 29.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: TheExorsist]  
Автор karamelina (непознат)
Публикувано06.02.10 00:28



Англия и Германия може и да удържат фронта, но за италианците не съм сигурна - на тях все пак им го пуснаха едва преди две седмици. Ще ги видим след 5 седмици.



Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Diavolo]  
Автор Jair ()
Публикувано06.02.10 19:31



хм, най-гледания или с най-много приходи?

защото по времето на титаник цените на билетите бяха други...има ли статистика за брой зрители?




Тема Re: Прав е, наистина.нови [re: Maзниcлaв]  
Автор kpилe ()
Публикувано06.02.10 19:50



Не следя темата за аватара, съвсем случайно попаднах на това ти мнение - чувал съм много версии откъде са крали Уачовски и понеже преди година-две най-сетне успях да разбера сложния ред, в който се гледа ghost in the shell (набеден за прототипа на Матрицата), обръщах специално внимание на елементи, които биха могли да "вдъхновят" Матрицата.

Без съмнение това, което е най-близко до М1, е Градът на мрака. Това е един научно фантастичен филм, сам по себе си изключително добър. Не знам колко са успели Уашовски да изкопират за 1 година - все пак през 1998ма би трябвало отдавна да са минали етапа на сценариите, пък визията на 2та филма е доста различна. Според мен ако се вглежда човек в М1, може да открие "кражби" отвсякъде - кеф ти терминатор, кеф ти града на мрака, кеф ти всички кунг-фу филми, че и до Платон и неговата пещера може да стигне човек, ако е достатъчно заклет (анти-)фен. Това за мен значи, че няма директно плагиатство, колкото компилация от идеи и сцени, някои от които не са толкова нови, други буквално създадоха стандарт в киното, но уникалното е комбинацията от всичко това, пък тази комбинация не съм съгласен, че е крадена отнякъде, най-малкото от манга или аниме... В Ghost in the shell не виждам почти нищо общо с М1, 2 или 3, въпреки че М1 някога ми е бил любим филм, а и сега бих му дал висока оценка, смятам, че Ghost in the shell е на порядъци по-дълбок, по-многопластов, по-пленяващ като атмосфера. М1 е нещо, което може да ти вдигне адреналина и да те вдъхнови, особено ако си по-лесно вдъхновим (на сегашните ми години за съжаление вече не съм). Ghost in the shell е нещо, в което можеш да се потопиш и оставаш с уникално чувство след това, което си е на Ghost in the shell, не прилича на нищо друго.

Та това е положението за М1, бездарните фукни М2,3 няма да ги коментирам. По темата - Титаник не съм го гледал и надали ще го гледам някога. На трейлъра на Аватар доста се изкефих (щото фантастика много обичам), трябваше ми известно време да се сетя кой беше Камерън (щото Камерън, Лукас, Спилбърг и разни такива по принцип не ги кльопам много) и щом се сетих, ентусиазмът ми падна драстично, после като започна този hype, лудницата по кината и т.н. съвсем ми изчезна желанието да го гледам. Пък в момента дори на торент не знам дали бих го дръпнал, може би все пак ще ида на някакъв етап да го видя заради 3Д-то, но нямам големи надежди след като прочетох няколко ревюта и синопсиса :)



Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Jair]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано06.02.10 20:36



Ето ти и такава класация:


В сряда бе счупен смятаният за непревзимаем рекорд от 2 милиарда долара.
"Аватар" спечели 2,045 млрд. в зелено. Две седмици по-рано той стана най-касовият филм на планетата, изпреварвайки "Титаник" с неговите 1,843 млрд. Третият филм в тази класация е "Властелинът на пръстените:
Завръщането на края" с 1,119 млрд.
В Щатите обаче се води и класация, която индексира цената на долара спрямо инфлацията. Според тази подредба първото място е за "Отнесени от вихъра" с $1 507 252 900 от 1939 г. Следват "Междузвездни войни: Нова надежда" с $1328 772 200 от 1977 г. и "Звукът на музиката" с $1 062 418 700 от 1965 г. "Титаник" е на шеста позиция с $957 460 300, а "Аватар" е едва на 21 -во място с $598 453 000, на които са приравнени неговите два милиарда.
"Аватар" мина рекордните $2 млрд., но с отчитане на обезценяването на долара е чак на 21-ва позиция.


Ама пак бих казала - какво значение имат това? Филмът или ти харесва, или не - и в двата случая никаква класация или награда няма да промени нещата. (въпреки че, признавам си... второто място на "Междузвездни войни" ме изпълва с удовлетворение, че все пак достатъчно голяма част от човечеството е гледало един от най-хубавите филми в киноисторията ;) )

Редактирано от Kpиc на 06.02.10 21:17.



Тема Re: Прав е, наистина.нови [re: kpилe]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано06.02.10 20:38



Доживях да видя как един и същи човек (в един и същи ден) може да каже "Много обичам фантастика" и "Камерън, Лукас, Спилбърг и разни такива по принцип не ги кльопам много" ... (замислено клатя глава в недоумение)



Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Kpиc]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано06.02.10 20:54



Нещо по-стегнато:



"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"

Тема Re: Прав е, наистина.нови [re: Kpиc]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано06.02.10 20:58



twice the pride - double the fall...



"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"

Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: TheExorsist]  
Автор Vendome ()
Публикувано06.02.10 22:06



Единствено жабарите могат да удържат фрнта и донякъде немците, британците ще сдадат багажа.



Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Jair]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано06.02.10 22:27



Крис ти е отговорила вече :)
По-нагоре в тази тема има една много хубава класация която слага всички филми с една цена и можеш да видиш резултата, но това е неофициално макар и да е вярна класацията.







Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Kpиc]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано06.02.10 22:30



спокс, в случая кучето си лае, керванът си върви


Този ъпдейт койт ореших да правя е специално за този филм, защото някои го очакваха, а други не, а и защото си е събитие в света на киното. Видяхме история, това постижение завинаги ще остане в историята и мисля заслужаваше най-малкото нужното внимание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.