Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 21.09.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Нямаше нужданови [re: Kyle Katarn]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано10.02.10 11:42



А какво ще кажеш за слега от "Хищните вещи на века"?





Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Kpиc]  
Автор Jair ()
Публикувано10.02.10 17:35



Ами и тази не е особено коректна...директен пример: ако сравняваме аватар със всеки нов филм, то аватар ще има повече приходи дори при предимство в зрителите за другия филм, защото 3Д прожекциите струват повече. Да не говорим и за старите филми, когато хората са ходели на кино, а не са гледали тв, браузвали в интернет и като цяло са имали доста по-малко занимавки, т.е. може би са отделяли повече от приходите си за кино.

Конкретно ме интересуваше статистика за брой зрители, и дали Аватар има право да се нарича най-гледания без тази статистика, вместо най-касовия което никой не оспорва. И не че го критикувам или хваля, просто ми е любопитно :)




Тема Re: Музикатанови [re: Kpиc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано10.02.10 19:45



Как ве - ми то нали на това се крепи филма - на момента на опустошението на дома на навитата и звуковото съчетание - там дето всички - и публика, и герои - се умълчават.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Музикатанови [re: StefanPan]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано11.02.10 10:24



Да уточня все пак, ако не естанало ясно, че много харесах музиката. Първият път не й обърнах много много внимание, но от втория та до четвъртия вече поправих тази грешка :)



Тема Re: АВАТАР (тема II)нови [re: Kpиc]  
Автор Arachnoid (lekku admirer)
Публикувано11.02.10 12:24



Изобщо не съм очаквал някаква силно заплетена и оригинална фабула. При все цялото времетраене на филма не мисля, че имаше свободно място за залитания в странични сюжетни нишки, повече пластове на героите, повече дълбочина най-общо. Напротив – на много места за мен беше очевидно, че Камерън е спестил доста от това, което е искал да каже и покаже.
Връзката с „Танцуващия с вълци”... да му се прости ли на филма? Не мисля, че има нещо за прощаване – историята с една раса, която измества друга на база икономически, политически, социални, религиозни и т.н. съображения благодарение на по-напредналото си развитие е универсална, нищо че в 90 и нагоре процента от случаите като пример се дава най-познатият от историята – северноамериканските индианци. Това, че в историята се намесват отделни индивиди с повече съвест също е нормално. Особено в художествено произведение и то не от вчера – ако взема пак същия пример дори Джеймс Фенимор Купър и Карл Май сигурно не са пионери с техните герои.
Не отричам, че филмът е пълен с клишета и заемки (даже Джеймс Хорнър си беше изкопирал мотив от „Прищълци”). Отидох на него с нагласата да го въприема емоционално и сетивно докато рационалното остана в офиса след края на работния ден и въобще не ми липсваше

. Накратко, видях една позната красива приказка с непознати, също толкова красиви похвати и останах доволен.
Оплакването ми от е самия салон обаче (Зала 3, на Синема Сити в София). За първо ходене на кино от четири години насам и първо на 3Д прожекция въобще можеше и по-добър образ да ми изкарат. Май все пак трябваше да прочета мненията за това къде е най-добре да се гледа .



Тема Re: АВАТАР (тема II)нови [re: Arachnoid]  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано11.02.10 22:01



О, аз само тях следях преди да гледам филма (мненията къде да се гледа имам предвид).
И съм много доволна от това - гледах филма на 3-те най-добри места, а после се наложи да отида и още един път в малка заличка на Арена - Велико Търново - е не беше същото. Подрязали ми бяха крилете на икрана направо, не можах да си полетя на воля.

Аз съм на твоето мнение - без оплакването от залата ;)



Тема Аз бих го гледалнови [re: Kpиc]  
Автор Arachnoid (lekku admirer)
Публикувано11.02.10 23:16



във Велико Търново, дори и като повод да изляза от София. Пък и какъвто и да е бил образа там ми се струва, че би бил по-добър от този в залата, която споменах. Нищо, кусурите на образа са добър повод да пробвам филма в друго кино





Тема За актьорите...нови [re: Kpиc]  
Автор Arachnoid (lekku admirer)
Публикувано11.02.10 23:30



Главните няма да ги споменавам.
Сигорни май нямаше много накъде да се разгръща в ролята си. Джоел Мур дори и след "Аватар" ще си остане за мен комичния герой (и най вече злия гений на компютърните игри от "Grandma's boy")
Джовани Рибизи както винаги беше на ниво - човекът никога не е пропускал да ме впечатли (още от неговия Уейд в "Спасяването на редник Райън"). Затова съм му простил "Да изчезнеш за 60 секунди".
Стивън Ланг също винаги ми е бил интересен, нищо, че винаги ще очаквам от него да играе лошия герой. Единственото му кривване от тоя стереотип на голям екран, за което си спомням е в "Gods and generals", който така и не догледах. Както никога порових за него в imdb и се оказа, че освен доста богата кино- има и завидна театрална кариера. Ето и нещо оттам, което ми се стори интересно:
Auditioned for the role of Corporal Dwayne Hicks in James Cameron's Aliens (1986) but lost to James Remar, who was then replaced by Michael Biehn. Ironically, years later Lang was cast as Colonel Quaritch in Cameron's Avatar (2009) after Cameron decided against casting his original choice for the part, Michael Biehn, feeling that having Biehn in the film along with Sigourney Weaver would have made the film feel too much like Aliens.
Е, пропуснах и едно "емблематично" участие в унисон с "индианската" нишка на филма - кой друг, ако не Уес Стъди

. "Танцуващия с вълци" "Последния мохикан", "Погребете сърцето ми в Ундид Ний", "Серафим фолс" - какво повече да кажа за човека.

Редактирано от Arachnoid на 11.02.10 23:36.



Тема Re: АВАТАР (тема II)нови [re: Kpиc]  
Автор kpилe ()
Публикувано20.02.10 22:21







Тема Re: *** БОКСОФИС *** Финален Ъпдейт ***нови [re: Diavolo]  
Автор kalignite (Манияк)
Публикувано22.02.10 02:04



Ето ти нов Ъпдейт - $687,821,000!

Все още си прави по $16,000,000 на уикенд, така че другата седмица ще чукне $700,000,000!

А до къде ще спре....



beIng NorMaL iS serIoSLy oVERrated!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.