Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Сериалитенови  
Автор KpиcМодератор (Арбитър)
Публикувано28.01.10 14:05



В една от широко обсъжданите напоследък теми се подхвана темата за сериалите - добрите и посредствените. Не е ли време да се изпокараме и по тоз' въпрос? ;)
Я да видим - кой е добър, и кой - посредствен.

Давам тон за песен съгласно скромния ми личен опит:

Турските не ги следя. Попаднах на няколко 5-10 минутни откъса от "Перла" и "Листопад" напоследък и откровено мога да кажа, че за мене не стават.

Като малка гледах с възторг всичките му там сини лета, падналите от облаците, арабелите и т.н.

Няколко години по-късно се прехласнах по "Седморката на Блейк" и впоследствие изгледах всички сезони - от първата до последната серия.

В днешно време чакам с нетърпение всяка следваща серия на "Теория на големия взрив" и "Доктор Хаус", в които откривам толкова рядкото напоследък интелигентно чувство за хумор.

Изгледах до последната серия (с променлив интерес) "Бягство от затвора", "Рим", както и "Sleeper cell", "Война в къщи" (този, последния, много ми се иска да го продължат).

Освен тях, макар и без такова постоянство следя и "Спаси ме", "Двама мъже и половина", "Изгубени" (по-скоро защото тооолкова серии изгледах, че ми се ще да видя и развръзката, ако успеят да разплетат такава), "Истинска кръв", "4400".

Изтеглих 1 сезон на "Декстър" и скоро ще го подхвана.

Сигурно изпускам нещо, което ще прибавя допълнително.



Тема Re: Сериалитенови [re: Kpиc]  
Автор Great_Blondino (***)
Публикувано28.01.10 14:12



Топ 3 ever:

1. Twin Peaks
2. The X-files
3. още не съм попаднал на достойния да попълни тройката ... а горните 2 могат да се "препрочитат" по всяко време





Тема Re: Сериалитенови [re: Kpиc]  
Автор (не позна)
Публикувано28.01.10 14:37



Секса и градът , Отчаяни съпруги , От местопрестъплението : Ню Йорк...примерно тези?






Тема Re: Сериалитенови [re: Kpиc]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано28.01.10 15:29



Екшъни:
"24" - зацикли и се повтаря до втръсване - спрях го
"The Unit" - много хубав - спряха го поради неизвестни за мен причини(поне още един завършващ сезон)
"Бягство от Затвора" - само първия сезон гледах и ми затъпя страшно
"The Badge" - много уникален сериал, няма положителни герои, но държи до финала, страхотна режисура и актьорска игра. Брутален натурализъм. Приключи.

Комедии:
"Big Bang Theory" - Страхотия. Хумор, какъвто обичам, макар че повечето неща са непреведими и преводачите се мъчат горките. Пени не ми харесва, обаче. Лесли Уинкъл рокс!
"Двама мъже и половина" - беше смешен в началото, но после зацикли. Спрях го.
"Хаус" - една-две серии и не ми хареса. Колкото и оригинални лафове да пуска, болничните филми ме подтискат.
И, разбира се, добрият стар Алф.

Фантастики:
"Supernatural" - велик. Има тук-там тъпички епизоди, но като цяло е супер.
"Stargate SG-1" - моят фаворит сред сериалите. 10 сезона качествена фантастика. Първите два-три са като Блейк в началото, но после става екшън.
"Farscape" - грам не ми хареса.
"Lost" - става. Но прекалено разтеглен и на моменти инфарктно скучен. Дано да заковат хубав финал.
"Sargate Atlantis/Univerese" - много тъпи и двата.
Блейк - любим от дете. Но само първите два сезона. Вторите са кофти. Особено как свърши... или по-точно: как не свърши.
"Fringe" - възтъпичък, но запълва времето.
"Heroes" - първият сезон беше ок и после ужасно го развалиха.
"X Files" - толкова много шум и накрая - нищо.

edit: как можах да забравя великия Фолти Тауърс!

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"

Редактирано от Jedi на 28.01.10 15:37.



Тема Re: Сериалитенови [re: Kpиc]  
Автор Maзниcлaв (ентусиаст)
Публикувано28.01.10 15:32



Екстри, Офисът - английските.

Сериал по-дълъг от 2-3 сезона или ако няма (кратък) край, то да не се гледа.



Тема Re: Сериалитенови [re: Kи]  
Автор Maзниcлaв (ентусиаст)
Публикувано28.01.10 15:34



с тебе не могли да живеем заедно дори и да бяхме последните хора на планетата :)



Тема Re: Сериалитенови [re: Kpиc]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано28.01.10 15:38



Проблемът на всички сериали е че с течение на времето стават все по-зле и по-зле.

В началото са страхотни, по-принцип първият сезон е най-добър и след това започват бавно и славно да ги развалят

Примери:
LOST
Prison Break
24
Dexter - тук казват че 4-ти сезон бил добър, но 2-ри и трети бяха ужасно бозави

А относно комедийните най-добрият, който съм гледал е Arrested Development - преди време го даваха по Fox life и беше жесток.

Иначе не съм много по сериалите. Освен тези други не съм гледал, само някви ситкоми по тв-то и тва е

Редактирано от yoyouo на 28.01.10 15:40.



Тема Re: Сериалитенови [re: Maзниcлaв]  
Автор (не позна)
Публикувано28.01.10 16:53



Мацките в тези сериали са нахакани и независими...това ли е?






Тема Re: Сериалитенови [re: Kpиc]  
Автор ъpл ()
Публикувано28.01.10 17:58



изпуснАл/а си доста, ама най-вече два, без които на средношколците не бива да им де са дават тапии за завършено образование преди да ги изгледат - "ало, ало" и "моето име е ърл"





Тема Re: Сериалитенови [re: Kи]  
Автор Maзниcлaв (ентусиаст)
Публикувано28.01.10 18:09



Не, просто сериалите са ужасни като сериали, а загубата на време с тях още повече ужасно. Трябва да се запиташ, какъв е смисъла да гледаш 100 сезонен сериал при положение, че ще забравяш всеки по-предишен епизод, като в същото време, всеки следващ епизод ще е болезнено подобен на предишния. "От местопрестъплението" си е чист live action Scooby Doo. Питай се тая вечер какво ставаше в предишния епизод...

Бях изпаднал в Stargate криза по едно време. Опитах се да гледам SG1. Гледах 3 епизода, бяше яко. Писна ми на 4тия епизод и направо свалих последния епизод от първи сезон. Останалите сезони само им изчетох описания като и там пропусках по 2-3 думи.

Сериали като Taken, Екстри(UK), Офисът (UK) също имат много повторение, но хубавото при тях е че свършват бързо и заключително.

Като цяло, феноменът "сериал" може да се разглежда като маструбацията. Те почват яко, вдигат ти го от раз и си викаш - оо, тая сериал ще е жестока. След 2 епизода лъскане започваш усещаш как ще падне доста голямо лъскане, докато стигнеш до края. След месец лъскането е чисто механично и всеки нов херц е като предишния, а от началото е останал само сив спомен. Някъде след година и много лъскане сериала спира, просто прекратавя, не отебава да ти долъска набързо за да свършиш, а просто телефона й звънва - шефа й е - вика я да си тръгва. И си оставаш налъскан, но не свършил. Сърцераздирателно е това! Е, някои сериалки ти дават този тъй желан оргазъм и то бързо, но те са много малко. Повечето или те напускат, или ти писва и тях и ти ги напускаш. Изводът от това е, че маструбацията е хубаво нещо, но когато е кратка, свършваща и в умерени количества. Ако продължава години без да си свършил, то нещо не правиш като хората :D




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.