Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Сериалитенови [re: Glamdring]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано31.01.10 12:57



И на каква основа я правите тази класация? Нещо не мога да си представя примерно ситкомите без дублаж. Ако, да речем, "Алф", "Ало, ало", "Приятели", "Всички обичат Реймънд" и т.н. се накичат с надписи, съмнявам се, че диалозите ще са толкова забавни. Освен това, сигурно половината реплики ще отпаднат по редакторски съображения. А в случая на "Спешно отделение", например, ще се загуби голяма част от очарованието на словесните престрелки.
Има си сериали и сериали, има си публика и публика. Сериозните, които изискват усамотение и размисъл, е добре да бъдат субтитрирани. Но атмосферата в развлекателните се предава много по-естествено чрез дублажа. Навремето Националната телевизия пусна "Бар "Наздраве" с надписи и ми беше невероятно скучен, въпреки записания смях... Освен това дублажът освобождава телезрителите, които са се отпуснали вкъщи пред телевизора или пък само надават по едно ухо, да си човъркат нещо, да готвят и прочие.



Редактирано от cineman на 31.01.10 13:35.



Тема Re: Сериалитенови [re: cineman]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано31.01.10 13:16



Съгласна.

Особено с последното изречение. Пък и доста възрастни хора, по- трудно четат субтитрите. Виж, друго е като надуят ТВ- то с бясна сила...

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Сериалитенови [re: Vendome]  
Автор PhilipMarlowe (пристрастен)
Публикувано31.01.10 13:27



в смисъл? :)



Тема Re: Сериалитенови [re: cineman]  
Автор kpилe ()
Публикувано31.01.10 16:53



бар Наздраве на мен и на английски ми е скучен



С дублаж или с надписи - все тая - повечето наистина добри ситкоми или комедийни сериали, които са изпълнени с интелигентен хумор, са на практика непреводими поради безбройните игри на думи, специфичност и очарование на изказа, ташак с регистрите, идиомите и разни чуждици от френски примерно, с които английският бъка, но на български всичко това почти няма как да се преведе поради културни различия и поради липса на съответстващи езикови конструкции.

Примерно "внимавай какво казваш" (mind your language) вървеше преди с дублаж на български и ми беше безкрайно скучно, докато наскоро го гледах на английски и беше върха, макар че дори и сега не успях да разбера 100% от шегите.

Ок, непревидими може би твърде силно, но за много от тях се изисква наистина блестящ преводач, за да запази очарованието на оригинала, както и блестящи дубльори, каквито няма толкова много. Един наистина добре преведен и дублиран сериал, за който се сещам, беше Ало Ало :) Добрютрю!



Тема Re: Сериалитенови [re: PhilipMarlowe]  
Автор Vendome ()
Публикувано31.01.10 21:52



Не видях една буква, оттам прочетох погрешно цяла дума и те репликирах, после видях грешката си и изтрих поста.





Тема Re: Сериалитенови [re: PhilipMarlowe]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано01.02.10 02:36



Марки Марк е продуцент на какво???

Това просто момче е пълнеж, не друго!



Тема Re: Сериалитенови [re: kpилe]  
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано01.02.10 02:38



Спомена се разбира се ( Туйн Пийкс ).



Тема Re: Сериалитенови [re: TheExorsist]  
Автор Vendome ()
Публикувано01.02.10 08:56



Да добавим и Октопод, но само до към 5-6 част, след това много затъпя.



Тема Re: Сериалитенови [re: TheExorsist]  
Автор PhilipMarlowe (пристрастен)
Публикувано01.02.10 13:00



Mark Wahlberg and Stephen Levinson serve as the show's co-executive producers, and the show's premise is loosely based on Wahlberg's experiences as an up-and-coming film star.[1][2] The series deals with themes of male friendship and with life in Hollywood.

не разбирам кое те възмущава или те озадачава :)
момъка има кинти да е продуцент на нещо си ... в случая сериал- има идея, намира екип, сценарист, актьори и готово...



Тема Re: Сериалитенови [re: Vendome]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано01.02.10 15:29



Аз "Октопод"-а след втория сезон просто не мога да го гледам, колкото и пъти да съм се опитвал. Докато баща ми ще го гледа постоянно, ако ще и да го преповтарят целогодишно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.