Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:37 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Дорасло ли е киното да ни предлага 3Д филми ?нови  
Автор laislabonita (Aloha)
Публикувано12.01.10 16:56



Я си помислете.
Не е, нали ?
Това е по повод АВАТАР, който специално няма да гледам, единствено защото е само 3Д по екраните в София.
Тези, които при гледане на 3Д в част от времето не се чувстват кривогледи, са тези, които просто отказват да го признаят.
Филмовите продукти 3Д са едни кофти продукти при сегашното си ниво.
Ето защо няма да ида гледам АВАТАР, аз, която обожавам фантастичните приказки и гледането на филми в киносалон, а не на компютър.
Не може да ми се отказва избор и филмът да ми се предлага само
"без упойка", защото чичо Камерън решил, че тъй ще се харчи най-добре.
Гледане на компютър не става, естествено.
Гледането въобще на филми на компютър за мен е един ерзац, та камо ли на този.
Жалко.



Редактирано от laislabonita на 12.01.10 16:57.



Тема Re: Дорасло ли е киното да ни предлага 3Д филми ?нови [re: laislabonita]  
Автор karamelina (непознат)
Публикувано13.01.10 15:02



За съжаление това се очертава като бъдещето. И аз отказвах да гледам филми, които пускаха само на 3D, но се престраших заради АВАТАР. Основното ми притеснение, освен финансовата страна, беше именно виенето на свят и болката в очите. Обаче мечка страх, мен не, отидох в IMAX... и за първи път не ми призля, не усетих дори кога минаха 3 часа. Не знам заради филма ли, или просто защото зрението ми вече привиква на 3D. Явно обаче ще трябва да свиквам, че по-голямата част от филмите вече ще са насочени към 3D.



Тема Re: Дорасло ли е киното да ни предлага 3Д филми ?нови [re: karamelina]  
Автор laislabonita (Aloha)
Публикувано13.01.10 15:25



Да, за жалост.

Шокира ме фактът, че на пазара излиза масово една - извинявам се за израза - недоклатена услуга, и в стремежа си да изхрупат всички възможни печалби, филмовите чичковци създават изкуствена конюнктура на 3Д-изключителност, а публиката, в желанието си все пак да види съответния филм, просто е принудена да изтрайва дискомфорти, които на нея не са и нужни чак дотам.
Дразни ме липсата на опция. Ужасно ме дразни.
Сетих се за претенциозния Явор Гърдев, който в стремежа си да повиши интереса към своето творчество именно с този похват - създаване на изкуствена конюнктура - беше изкуствено ограничил броя на билетите за един свой спектакъл в София и по този начин ощастливените би трябвало да получат усещане, че присъстват на кой знае какво. Обаче имА късмет да попадне на леля Кулезич, която разказа хватките му по телевизора, тъй като не бе успяла да си купи билет, а в такава констелация познай кой ще е губещият...

Редактирано от laislabonita на 13.01.10 15:25.



Тема Re: Дорасло ли е киното да ни предлага 3Д филми ?нови [re: laislabonita]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано13.01.10 15:43



Хич да не ти пука. Нищо не изпускаш. И аз се дразнех, че отнемат правото на избор, но след като го гледах, разбрах, че съм се ядосвал напразно. Филмът е срам за фантастичното кино. Дигитален кич с обидно тъп сюжет.
Хубаво е да го видиш, разбира се, но остави голямата кошница в къщи.

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Дорасло ли е киното да ни предлага 3Д филми ?нови [re: Jedi]  
Автор laislabonita (Aloha)
Публикувано13.01.10 15:58



Сигурна съм, че ще ме разбереш - пука ми, така да се каже, от вселенска гледна точка.

.
Не харесвам стила " Технически прогрес на всяка цена, пък дори предлаганото да не е никакъв технически прогрес".
Също така ненавиждам да внедрявам постиженията на техническия прогрес на места, където не ми трябват, само поради факта на тяхното съществуване.
Ето сега скоро ще пристигне Алиса на 3Д. Направо сърцето ме боли, там няма как да не се прежаля, толкова си падам по тази приказка.
Понеже съм жена, която никак не разбира от техника, ми е любопитно да ми каже някой,много ли е трудно или пък скъпо АВАТАР например да беше предлаган по двата начина ?



Тема Алиса - 3D?нови [re: laislabonita]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано13.01.10 16:27



Стига бе?! Тим Бъртън и 3Д?! Това някакъв виц ли е?

"Понеже съм жена, която никак не разбира от техника, ми е любопитно да ми каже някой,много ли е трудно или пък скъпо АВАТАР например да беше предлаган по двата начина ?"

Филмът просто е заснет специално за стерео прожекции. Но може да се прожектира и с нормално оборудване. В много държави е имало и такъв избор.
Това, че у нас е само в стерео формат, се дължи най-вече на факта, че нямаме нормални киносалони. И, разбира се, е по-доходоносно за разпространителите да предлагат само "последният модел".
Абе, каквото и да си говорим, с такава рекламна кампания и толкова мощен хайп - и на 1D да го бяха пуснали, пак щеше да има "ах", "ох", "каква красота" и "искам да живея на Пандора".

"Flying through hyperspace isn't like dusting crops, boy!"


Тема Re: Алиса - 3D?нови [re: Jedi]  
Автор laislabonita (Aloha)
Публикувано13.01.10 16:56



Дано не те заблуждавам, но преди 10 дни пред касите на кината в МОЛ-а на "Стамболийски" мернах една рекламна инсталацийка на "Алиса" и върху нея имаше прикрепени едни големи картонени тъмни очила, от това направих извод, че ми подсказват 3Д. Ще се зарадвам, ако се окаже, че съм се излъгала.



Тема Re: Алиса - 3D?нови [re: Jedi]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано13.01.10 18:33



И к`во сега - в прованса ще го гледаме "0D", така ли?! Т.е. никак...
Е, аз утре отивам във Варна, но... Как може да се лишат средноголемите градове от най-големия хит евър??! Явно някой иска да развива кинотуризъм...

Аз лично продължавам да стоя на мнението, че това стерео-мерео е една панаирджийска атракция. Няма ли сюжет, и 4-де да е, пак филм няма. Но в много случаи това може да спаси положението на принципа "ох, ах".



Тема Телевизията също става 3Dнови [re: laislabonita]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано14.01.10 00:25





това ми се струва като някаква утопия. 3д-то изобщо не ми харесва и никога не бих сложил очила за да гледам телевизия, предпочитам да изляза на улицата и да гледам 3д птички, кученца и женски гърди

Не разбирам манията около тази глупост. За мен киното си е 2д, едни от най-великите и въздействащи филми дори са черно-бели и с моно звук.

Не аз нямам нужда от 3д и му тегля една майна. Който иска да си слага очила и да си фантазира каквото иска, за мен истинското кино не е 3д. Точка



Тема Re: Телевизията също става 3D [re: yoyouo]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано14.01.10 02:04



Абе... нали на богатите трябва да се вземат парите, пък и да могат да се фръцкат, че са нещо повече от "обикновените" човеци...
Лошото е, че половината българи нямат дори теоретичен достъп до кино, а вече на места - и без телевизия... Интернета не го коментирам - да гледаш филми на компютър е като да зяпаш мазни пилешки кълки през топла витрина...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.